Казанче за вграждане

  • 14 978
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 187
Имате ли впечатление от казанчетата за вграждане?
Страх ме, че ако се развали ще трябва да се разбиват хубавите ми нови плочки  Rolling EyesCrazy
Дали са здрави? Какво трябва да е - марката, системата за вграждане, литража, въобще всичко ме интересува, че майстора ще започва скоро тоалетната и трябва да решаваме бързо.
Благодаря предварително за всички мнения  Hug ако има такива  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 107
Доколкото на мен ми обясниха в магазина- не е необходимо да се разбиват плочките-ако се повреди нещо се измъква просто целя бутон, а оттам можело след това да се ремонтира цялото вградено казанче...дано това да е вярно. Вие ако искате може да се запасите с 1 м2 плочки, за всеки случай, ако се наложи нещо да отремонтирате после....но пу-пу да не дава господ подобни работи  no

# 2
  • Мнения: 1 174
Не мога да кажа за литраж или да дам по-подобна информация, а само това, че се спряхме на Грьое и много се надявам да излезе надеждно, както обещаха от магазина. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 102
Ние сложихме в банята вградено казанче, още не сме го ползвали, надявам се да е здраво.
Марка Vitra, турска.

# 4
  • Мнения: 1 449
При повреда вътре в самото казанче - ремонтира се като се махне плочката на бутона.
По-важният въпрос е как да се осигури достъп до мястото, където казанчето е свързано с водата и мръсния канал: първо, може да се остави ревизионен отвор (но е грозно и несиметрично); второ, при протичане се изрязват 1 или 2 плочки по фугите заедно с гипсокартона, не се разбива всичко, разбира се.
Свързването с водата може да стане с тръба (твърда връзка) или с гъвкава връзка. Всеки майстор си има мнение кое е по-доброто решение... Опасността от повреда е именно тук.

Системите на вграждане са две:
- за висяща тоалетна чиния: комплектът се състои от пластмасово казанче и метална стойка, към която се монтира чинията. Става за задно, странично или долно оттичане.
- за стояща тоалетна чиния: само казанче, което се вгражда в стената или се прави зид, където да бъде закрепено.
Важен момент е, че хубавите висящи тоалетни чинии са с по-висока цена и това оскъпява конструкцията като цяло. Това обаче не важи за българските модели на Фаянс и Идеал Стандарт, цените им са нормални, външният вид - стандартен.
Нашето казанче е от втория вид, като е обвито допълнително със стиропор (срещу "изпотяване"). Доста безшумно е. Марката е Grohe.
И още нещо - обърнете внимание на закрепването на пластмасовото казанче за стойката - има марки, на които казанчето се крепи на по едно мижаво пластмасово ушенце.

Литражът е стандартен за повечето казанчета. Зависи дали бутонът позволява изпразване наполовина (3 литра) или изцяло (6 литра). Бутонът също трябва е хубав, за да е надеждна системата като цяло. Има единични бутони, които позволяват спиране на водата чрез повторно натискане (Grohe). Повечето обаче са големи двойни бутони.

Размерът на конструкциите са горе-долу еднакви, но вижте колко се получава цялата дължина напред заедно с тоалетната чиния - изисква се повече място от стандартния моноблок например.

# 5
  • Мнения: 1 187
Сърдечно благодаря на всички  Heart Eyes
Косе Босе - страхотна си  Hug Hug Hug
Мерсииииии....

# 6
  • София
  • Мнения: 430
Сложихме и в банята и тоалетната Грьое. Определено са добри, но грешката, която направиха в банята ни ще си носим цял живот - не бяха пресметнали къде да монтират тоалетната и тя опираше във ваната, следствие на което трябваше да се направи допълнителна конструкция от гипсокартон и да изтеглим тоалетната още напред - вследствие вече на което като пуснем водата струята не е силна, защото й трябва повече време да дойде. Просто още като се сетя и се изпотявам от нерви и ми се качва кръвното.

# 7
  • Мнения: 6 390
ние сме с GEBERIT

тук има описание за монтаж
http://www.geberit.cz/geberit/inet/cz/wcmscz.nsf/files/usr-div-M … 20(Jadrofix).pdf/$file/Montaz_Duofix_Special%20(Jadrofix).pdf
Цитат
ремонтира се като се махне плочката на бутона
Peace

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Няма срашно и аз се притеснявах, но трета година няма проблем.

# 9
  • Мнения: 5 393
Имам вградено казанче.Много съм доволна, вече 4 години не се е повреждало.При ремонт не се разбиват плочките , а се бърка през капака.

# 10
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
ние сме с GEBERIT

тук има описание за монтаж
http://www.geberit.cz/geberit/inet/cz/wcmscz.nsf/files/usr-div-M … 20(Jadrofix).pdf/$file/Montaz_Duofix_Special%20(Jadrofix).pdf
Цитат
ремонтира се като се махне плочката на бутона
Peace


Това е КАЗАНЧЕТО!!!!! Peace

# 11
  • Мнения: 1 187
Благодаря ви момичета. Препоръчаха ни и харесхме казанче на Groche, дано излезе сполучливо  Peace

# 12
здравейте
трябва да си вградя 2 системи за вграждане, но понеже майстора който ми прави плочките в банята и тоалетната не вгражда такива системи, може ли да ми дадете координати на майстор който може само да ми вгради системите!
Предварително Ви благодаря!!! Grinning

# 13
Здравейте търся резервни части за вградено казанче Грьое?

# 14
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
Горещо ви препоръчвам GEBERIT  швейцарски фирма са имат интересни модели бутони и са водещи на пазара в момента. Единствения недостатък е че са малко по скъпи от останалите марки, но за качеството просто няма място за съмнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт