Децата и спорта?

  • 1 929
  • 31
  •   1
Отговори
Бихте ли насочили детето си към спорт? На колко години, според вас, е нормално да се започнат тренировки?

# 1
  • Мнения: 7 263
Не само бих, но и съм ги насочила вече.
Малкия започна тази година - на 5 години, големия и той почна на тази възраст приблизително, отделно зимата ходи на ски, и в първи клас ходеше и на плуване, но вече стана доста трудно да съчетаваме нещата и затова плуването отпадна засега.

# 2
  • Мнения: 2 567
И моята отдавна е насочена  Simple Smile От седем годишна тренира плуване.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
моята смятам скоро да я запиша някъде на плуване. Само още не съм проучила къде има чист детски басейн с добри треньори.

# 4
  • Мнения: 6 390
Започна със спорта след като проходи  Mr. Green
Според мен за истински спорт - в училищна възраст, след 7г.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Много държа на спорта. Грешката ми обаче май е, че се хвърлям на много спортове, а нито аз, нито дъщеря ми имаме нужното време. До сега се е пробвала на ски, кънки, плуване, тенис, танци, колело, ролери, но нито едно не владее особено добре. Затова завбъдеще ще наблягам на 1 - 2 спорта. Подходяща възраст за начало на тренировки е около 6 г.

# 6
  • Мнения: 809
Насочвам към спорт, просто за да свиква с  него. А по-късно ще оставя на него да се ориентира. Засега е ходил само на ски и то беше на 2 г. и половина. На втората седмица се качваше сам на влека и се пускаше от височини, за които аз самата бих се замислила.

# 7
# 8
  • Мнения: 5 468
Бих я насочила. В градината им има плувен басейн, ще видя какви са условията и тя дали ще се справя там... ще я запиша.
А мечтата ми винаги е била да тренира художествена гимнастика. Дали ще стане това - зависи от нея.

# 9
  • Мнения: 2 401
Не знам от колко е нормално, моя от 4 годишен кара ски, от 6 тренира карате, сега ще ходи на фехтовка, щото обича Брус Дикинсън.  Иначе аз съм много скарана със спорта от най-ранни детски години, но ми харесва хапето да спортува и го насърчавам.

# 10
Ухаааа!
100% за спорта !

# 11
  • Мнения: 46 492
Не. Това ще е изцяло нейн избор.

# 12
  • Мнения: 75
Задължително!Някъде около 6-7г. възраст може би е най-добре да се започне,а дали и колко ще продължи,е хубаво детето само да реши.

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Твърдо съм за спорта, той възпитава и укрепва организма. Аз започнах късно на 12, но най-добре според мен е да се почнат активни тренировки в начална училищна възраст, при някои спортове и по-рано.

# 14
  • Мнения: 533
Насочила съм я вече, нямаше 5г като я заведох в залата за художествена гимнастика, тренира вече трета година. Твърдо съм за спорта, възпитава много качества.

Общи условия

Активация на акаунт