подновяване на мебели

  • 4 006
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
интересно, някой zанимава ли се  , да лакира, украсява, приспособява и подновява стари, но zдрави и хубави мебели?
Аz имам една масичка и 2 стола от ратан и се нуждаят от лакиране и някои пръчки са се откачили ... идеи?

# 1
  • Мнения: 252
Много ми харесва темата. Аз самата се грижа за сравнително стари мебели, а моя позната ( на 75 г), поддържа и подновява мебелите си , останали от баба и. Crazy  Покажи снимки, може да ми дойде някоя идея. Hug

# 2
  • Мнения: 6 039
аз съм си подсигурила няколко стари артикула Mr. Green, които обаче смятам да преобразя, не толкова да подновя.

# 3
  • Мнения: 2 591
аз имам един познат, който се занимава с това, но той замина за Германия и вече има фирма там  Rolling Eyes

би трябвало обаче да има специализирани фирми  Rolling Eyes

има едно предаване по ТВ7 с деби травис - там дават невероятни идеи за преобразяване на стари мебели и правят буквално от нищо нещо  Peace

# 4
  • Мнения: 2 292
става въпрос zа такава гарнитура
http://www.preissturz.at/moebeluwohnen-Kat117/rattan_garnitur_si … 54fead8a0199d42#x
като си я представи човек беz въzглавниците и на масата в средата не е иzплетено, а има табла . Стара е на около 5г. , но стоя на балкона и лака не е останал, тук там свърzващите пръчки на столовете са се раzковали (те са zакачени  с нещо , като телбодчета ) ... Идеята ми е някак си да оправя раzкачените пръчки, да лакирам (но не zнам дали се лакира направо или първо се боядисва и не zнам zа ратан специален лак ли трябва)  , после ще сложа въzглавници и на таблата на масата ще сложа стъкло zа маса и ще наредя отдолу раzни картинки, а може и сушени цветя  и листа newsm78 
Имам намерение да настаня гарнитурата вместо на балкона във фоайето, zащото в новото жилище имаме широчко фоайе.
Та това ми са идеите, но как и дали са осъществими , ще  видим.

# 5
  • Мнения: 972
Аз много обичам да правя разни неща от дърво, но напоследък се задоволявам само в разкраяването.
Мога да те посъветвам преди да боядисваш с каквото и да било да обработиш дървото с грунд. Той запечатва и предпазва дървото от влага и насекоми, не променя вида му. След това можеш да го боядисаш или лакираш, скъпите вносни лакове съдържат такъв грунд в състава си.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 292
Аз много обичам да правя разни неща от дърво, но напоследък се задоволявам само в разкраяването.
Мога да те посъветвам преди да боядисваш с каквото и да било да обработиш дървото с грунд. Той запечатва и предпазва дървото от влага и насекоми, не променя вида му. След това можеш да го боядисаш или лакираш, скъпите вносни лакове съдържат такъв грунд в състава си.  Peace

благодаря, а ако е стоало навън и има на места следи от лак как да го иzчиста първо, zа да мога да го лакирам както трябва?

# 7
  • Мнения: 972
Аз махам стария лак с финна шкурка, но за плетените столове няма как да стане  newsm78 Попитай в специализиран магазина където продават лакове. Аз съм редовен посетител в Бриколаж. Но гледай да е някой който е запознат, да не е новак.

# 8
  • Мнения: 2 292
Благодаря. Ще попитам, ще опитам и да потърся в гугъл инфо. Вероятно ще трябва и аz да полzвам шкурка. ще пробвам  Wink

# 9
# 10
  • Мнения: 1 726
В този форум има някакви идеи http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=629&PN=1
От тук се запалих по декупаж, има готини неща Thinking
vivita какви са тези линкове?

Общи условия

Активация на акаунт