Имам вирус"Троянски кон"

  • 11 162
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Снощи разбрах че имам вирус в компютъра. Пуснах антивирусната да сканира и се оказа че е "Троянски кон"  #Cussing out.  Съветника на програмата изписа че най-добрия вариант е да се затвори в клетка  Crazy. Пропуснах да кажа че съм с avast . Помайгайте  Praynig. Може ли нещо да се направи така ,че да се избегне преинсталиране.

# 1
  • Мнения: 6 029
еми и ти затвори ли го?
нищо страшно няма, не се преинсталира ОС заради един троянец.

# 2
  • Мнения: 990
Да затворих го , рестартирах след това компютъра,но след половин час монитора стана черен ,мишката спря да действа , клавиатурата също и компютъра се изключи сам. Днес отново ми се случи 2 пъти  #Cussing out. Идеи как да действам?

# 3
  • Мнения: X
Не можеш ли да  делнеш троянеца?
Ние по едно време имахме към 7-8 ,но компа си вървеше без проблем. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 990
Не можеш ли да  делнеш троянеца?
Ние по едно време имахме към 7-8

 Shocked
Друго което ми се случи е че на някои програми ми дава грешка и се затварят непрекъснато   #Cussing out. Май трябва да звънна на някой по-вещ от мен  и да го види ,че така като не разбирам и ми идва да  #2gunfire. А всъщност ,като съм го затворила в клетка  Crazy ,означава ли че съм го обезвредила  newsm78

# 5
"но след половин час монитора стана черен ,мишката спря да действа ,"

А аз си мислех, че само аз съм грешен и ходя в едни розови руски сайтчета  Laughing
Нямаш проблеми, това се чисти лесно  Simple Smile
Има едни гаднички дето искат 19,99$ на една сметка за да ти отблокират компа  Grinning пази се от тях !!! Платиш ли гаднярите имат таймер дето след време пак си спомня за теб и пак иска ролинки !!!

# 6
# 7
Сменил съм доста антивирусни програми, обаче след като сложих НОД 32 , вече нямам никакви проблеми. Ами това е програмата според мен. Инсталирай и се кефи Laughing

# 8
  • Мнения: 990
Михол , до преди месец бях с NOD 32 и толкова червейчета ми приюти ,че ми се плачеше  Crazy. Затова я смених с avast сондирайки мнения именно тук в Татковци. Както и да е ,благодаря ти ,че се отзова все пак   bouquet

Atlantis благодаря и на теб  Hug. Сега се заемам с терминатора и отивам на битка с тъпия кон  Crazy.   

# 9
  • Мнения: 730
И според мен NOD 32 е най-доброто,поне с него не съм имала проблем,пробвах преди това с други,но все имаше пробиви.

# 10
  • Мнения: 319
И аз бях на NOD, но брат ми е комп.спец. и ми препоръча BitDefender 9 Professional. Пускам си го от време на време и ако знаете що нещо ми открива... Единия път над 70  заразени файлове. Гадното е, че проверява каквато и програма да активирам и ако компа е от по-бавните е дразнещо.

# 11
NOD32 е пълен боклук.Аз съм с Avast от година и нещо и смея да твърдя че работи много добре.Веднъж бях хванал някакъв червей Jeefo.Разказа ми играта на всичкото софтваре (близо 65 гбт що завършва на .exe) Та мисълта ми е такава - видиш ли нещо подозрително и аваста го хване направо го трий без никакви клетки без никакви допълнителни шашмарлогий.

# 12
  • Мнения: 3 537
Сменил съм доста антивирусни програми, обаче след като сложих НОД 32 , вече нямам никакви проблеми. Ами това е програмата според мен. Инсталирай и се кефи Laughing
bowuu bowuu bowuu

# 13
  • Мнения: 87
тая сутрин "а ви джи"-то излови троянче... не разбирам защо не си го делнала...?! до ся сигурно към 20-тина коня е изловила и нямам кахъри...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817

От както съм с NOD32, нямам никакъв проблем. Преди повече от година и половина си го инсталнах и забравих за вируси, червеи и т.н.Удобен и лесен за използване, и най важното не черпи много ресурси от комп-а(както касперски например) Сега преинсталирах поради друга причина и пак си сложих NOD32. Въпроса  не опира само до антивирусната обаче. Има огромно значение и  какъв браузър използваш. Аз използвам лисичето и нямам никакъв проблем, а на идея си нямате на какви местенца се ровя. Ако искате да нямате вируси, забравете за интернет експлорер. От друга страна повечето антивирусни програми, симулират че извършват някаъва дейност, но истината е че само набъгват WIN-a, в резултат на което преинстала е неизбежен.
За триенето на троянеца: Обикновено чрез диспечъра на задачите можеш да видиш работещите процеси и има ли излишни такива, или някой процес отнема ли всичките ресурси на комп-а ти. Лошото е че повечето (не само троянци) действат подмълвно и никъде не можеш да видиш че процеса е на лице. Все пак след като антивирусната ти го отчита, тя би трябвало да ти каже и къде точно се намира гадината и как се казва тя. След като знаеш имато и местоположението на вируса, зареди Safe Mode, открий троянеца и го изтрий.В  Safe Mode задължително, иначе най вероятно системата няма да ти позволи да го изтриеш тъй като работи в момента(най вероятно). Рестарт и нормално зареждане. Изключи нет мрежата и пусни антивирусната да сканира. Обикновено вирусите са самовъзстановяват при стартиране на ОС. Ако това се случи, мога да ти препоръчам програма за изчистване "Trojan Remover". пробвай с нея. И на последно място не искам да те отчайвам, но въпреки изтриването на вируса, не се знае какво е засегнал в системата. Мен ако питаш, 1 преинстал няма да ти отнеме повече от 2 часа с всичко взето заедно(драйвери, кодеци, приложения) и ще си имаш чисто нова система. Борбата с гадината не се знае колко ще продължи. Каквото и да решиш, успех ти желая   Wink

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 19:25 от ikoseva

Общи условия

Активация на акаунт