На 2 месеца-6кг.

  • 1 642
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 864
Мами имам нужда от съвет  Thinking.
Днес бяхме на консултация и се оказа че тежим 6кг. и сме дълги  58см.Родихме се 3350кг./49см.Изписаха ни 3060кг.
Кърмим се на поискване,но през деня имаме 1 или 2 хранения с хумана.
Кажете нормално ли е да натдава толкова,защото докторката нищо не каза newsm78.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 8 242
А защо имате 1-2 хранения с хумана  newsm78 Като гледам изобщо няма нужда от тях  Wink
Кърменето на поискване е абсолютно достатъчно.. Всичко останало е излишно - в случая съвсем..

# 2
  • Мнения: 864
А защо имате 1-2 хранения с хумана  newsm78 Като гледам изобщо няма нужда от тях  Wink
Кърменето на поискване е абсолютно достатъчно.. Всичко останало е излишно - в случая съвсем..
Когато сме на разходка и няма къде да я накърмя и давам хумана.

# 3
  • Мнения: 8 242
Ами кърмете се навън Simple Smile Какъв е проблема - ние сме по улиците от 10тия ден и вече година и кусур суче където и когато падне.. И по ТВ са ни давали даже  Mr. Green
Можеш да метнеш някоя пеленка ако ще ти е по-спокойно или да си намериш други 2-3 мами да кърмите в компания - много е гот, в Пловдив тъй практикуваме най-често  Crazy Първите 1-2 пъти ще ти е терсене, после вече няма да ти пука  Wink
Мани го туй АМ - само можеш да си развалиш лактацията с него  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 234
Мда, големият ми син се развиваше с такива темпове. Само на кърма. Мереха го по два пъти в консултацията, защото не вярваха, че толкова е наддал  Grinning. Казваха ми да му намалявам яденето, а аз им отговарях, че не знам колко яде, защото го кърмя  Hug

# 5
  • Мнения: 255
През първият месец сина ми качи 1,700кг, през вторият - 1,500кг, само от кърма. Роди се 3,500 кг. Лекарката ни каза, че е съвсем нормално, и няма място за притеснение, щом е кърмене бебе.

Недей да даваш АМ, просто няма нужда! Ето ти прясна темичка за кърмене навън: Кърмене на обществено място

# 6
  • Мнения: 700
 Eй,това е наистина много тъжно от неудобство да се кърми навън да се дава АМ.

# 7
  • Мнения: 864
Eй,това е наистина много тъжно от неудобство да се кърми навън да се дава АМ.
Е аз питах друго а не дали да давам АМ!!!!!!!!!!!!!!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Нормално е, всяко дете си има свое собствено темпо на растеж. Шом е здраво и спокойно, не се шашкай за мерки и теглилки  Peace

# 9
  • Мнения: 700
 Отговора на въпроса е:
 Всичко е наред,с изключение на АМ!

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И моето бебе на 2 месеца беше точно 6 кг, при това беше (и все още е) само на кърма.
Консултирай се с докторката относно рахита. Моя педиатър казва: "Който бързо расте, прави рахит".
Наложи се да увелича Вигантола на Пресиян, но въпреки това леко му се посплеска главичката. Е, сега е вече добре.

# 11
  • Мнения: 2 829
Нормално е, моето беше даже 6.200 на 2 месеца. После постепенно намали темповете на наддаване. Сега е много висок за възрастта си, тежък, но не е дебел. Не се притеснявай и за рахита-аз на моето бебе изобщо не съм давала вигантол (ама всеки ден излизаме навън) и няма рахит, а и фонтанелата му е почти затворена на 10.5 месеца.
И един апел към останалите-мили мами, нека не упрекваме така лесно и необмислено всяка майка, която дава АМ! Ето в случая Дечко дава АМ не защото се съмнява че не и стига кърмата-просто така е решила-по този начин верочтно има и малко повече свобода да оставя бебето на някой друг. А и това, че на нас ни е удобно и комфортно да кърмим навън не означава, че със всички е така! Само един пример-ако мъжа ми например не одобряваше да кърмя на публични места-и аз бих давала АМ навън. Всеки има право на избор, в случая 1-2 хранения на ден с АМ няма да навредят особено, все пак бебето се храни главно с кърма.
 Hug

# 12
  • Мнения: 700
 Разбира се yanast,всеки има право да гледа детето си както си иска,но нали затова сме ние,за да и дадем най-правилното решение на което сме способни.Аз постъпих малко рязко като се изразих така за АМ,но просто не можах да въздържа съжалението си за положението пред което се поставяме понякога.Моите разбирания са други.Знам,че най-добре е детето да е изцяло на кърма,особено пък когато има,a и момичето се притеснява за килограмите на детето си.Нали такова нещо като дебело и свръхнормено кърмаче няма.За затлъстяване се говори при АМ.Освен това свободата може да я има и като изцеди кърма и дори навън някои майки дават кърма от шише.Дечко,съжалявам,ако изказването ми ти е прозвучало като упрек,не съм целяла това.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 13:01 от Bungichka

# 13
  • Мнения: 8 242
Тони на 2 м. беше 6400 / 63 см (първия месец качи 2 кг / 7 см, втория 1,200 кг  / 4 см) Mr. Green
Но не съм дохранвала с АМ, затова и не съм се питала дали е много или малко..

# 14
  • Мнения: 864
Мили мами,много ви благодаря за отговорите  Simple Smile
От скоро живеем в Люлин,но всеки ден ходим пеша в старият квартал-Борисовата градина.
Аз имам замръзена кърма и взимам за на вън,но бебка някой път я изяжда наведнъж,и се принуждавам да давам АМ.

Общи условия

Активация на акаунт