Отосно качеството на кърмата

  • 499
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 215
Мили мами,моля ви за съвет.
Как може да се разбере ако в кърмата се отлагат токсини?
Къде може да се направи изследване на нейното съдържание?
Проблема е в това, че когато кърмя малкия започва да се свива от корем.Мисля,че кърмата му дразни стомахчето.
Трябва да допълня, че един ден се наложи да минем на адаптирано мляко и този проблем изчезна.
Склона съм да мисля, че се отлагат токсини защото от известно време ходя на каланетика и за две седмици  отслабнах  с 3 килограма.В яденето избягвам всякакви газообразуващи храни.
Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 6 243
За изследванията не мога да ти помогна. Но за отслабването е прието, че темп на отслабване от 0,5 кг. седмично е безопасен. За твое успокоение (както и за съжаление) мога да ти кажа, че този бърз темп на сваляне на килограми е типичен за началото, после нещата се забавят от самосебе си. Старай се, щом вече си почнала да спортуваш,  да се храниш пълноценно, за да не сваляш прекалено бързо - това е лошо и за кожата ти.

А болките в коремчето вероятно са от обикновени колики, склонна съм да мисля, че е било просто съвпадение, че не ги е имал, когато си давала адаптирано мляко. Ти ли дава млякото или съдиш за липсата на оплаквания от впечатленията на друг човек, който го е хранил? Защото този извод може да се дължи и на различни критерии относно поведението на бебо.

# 2
  • София
  • Мнения: 215
Аз давх млякото.Наложи се преди два дена да минем на адаптирано,че направи алергия.Сега го кърмя,но него го боли корема и не мога да разбера дали се храни добре.

# 3
  • Мнения: 7 106
Това са колики и нищо друго.Така познато ми звучи, че няма как да ги объркам.Но не става въпрос за нормалните колики, които обикновено се проявяват няколко минути след хранене, ами са по време на самото хранене (много тъпо го обясних, дано ме разбереш  Blush ). Моята Евичка беше по същия начин, само като засучеше и започваше едно къркорене на червата, едно присвиване, едно надуване и рев! Ужас!Нито капки помогнаха, нито хомеопатия, нито топли пелени - нищо.Минаха чак  в края на четвъртия месец и все едно товар смъкнаха от гърба ми.
Нашите баби като се заинатиха - кърмата не ми стигала,била нехранителна и затова се гърчела така.И направих грешката да дохранвам, което още повече влоши нещата след 1-2 дневно затишие.Добре че се усетих на време, а и тя милата след 5-6 дневни опити с шишето съвсем го намрази, та сама се отби, но.....от шишето Grinning .
И понеже и аз бях много уплашена, дали се храни достатъчно и аз ли съм виновна за това което се случва, я мъкнех по разни доктори и гастроентеролози.Та една такава "умница" направо ми се скара, да не съм се правела на героиня-кърмачка ами да дъм си хранила детето с ад.мляко.Понеже и обясних, че съм давала адаптирано, но маката го отказва категорично, тя отсече - кисело!На двумесечно бебе!Прибрах се в къщи и ударих един здрав рев....и теглих една м**** на всички и продължих да кърмя.Всичко отшумя от самосебе си и добре, че тогава не я отбих, само заради глупави предположения.
Съветвам те, преди да посегнеш кам кутията с адаптирано мляко, като решение на проблема, да опиташ всичко възможно, за справяне с проблема.На първо място се въоражи със здрави нерви и много търпение.Едно е ясно - коликите минават! Пробвай с капки преди всяко кърмене, кърми го в по-изправено положение или легнал на твоя корем, за да му е притиснато коремчето.Изправяй го често-често да го оригваш, за да му облегчаваш коремчето.Създай тиха и приятна атмосвера, без телевизори и други дразнители.Ако трябва (на нас ни помагаше много) разхождай се с него из стаята като същевременно леко го полюшваш, бебетата харесват ритмичните движения.
Успех ти пожелавам!

# 4
  • София
  • Мнения: 215
Много ви благодаря мили мами за съветите.Ние бяхме с много тежки колики ,които мислех, че са отминали вече,но уви не са.....все още продължават.
Благодаря ви за силата,която ми вдъхвате.Имах нужда от добър съвет и подкрепа.Повече от всичко искам да кърмя детето колкото се може по дълго време.

# 5
  • Мнения: 2 051
Да, има периоди на затихване на коликите и на засилване. Хич да не им се впечатляваш, защото най-вероятно скоро (към 3 месечна възраст) ще изчезнат съвсем. После животът е много по-благодатен, още малко ти е останало.
Кърмете си се и не се оставяй на съмнения.

# 6
  • Мнения: 580
Цитат на: shom4e
Много ви благодаря мили мами за съветите.Ние бяхме с много тежки колики ,които мислех, че са отминали вече,но уви не са.....все още продължават.


Напълно ти влизам в положението в борбата срещу коликите.И ние сме така, наред с всичките болки които имах от кърменето и коликите й бяха много силни.Направо ми се ревеше/ не че не го правих/.На края толкова се ядосах и бях толкова изморена от недоспиването, че купих адаптирано мляко с надеждата да й минат коликите.Е, малката така или иначе не пожела дори и да помирише шишето, така че си останахме на цица, за което сега вобще не съжалявам.Надявам се в най-скоро време и при вас и при нас да минат гадните колики и да се нормализират нещата.
Та исках да ти кажа да имаш още малко здрави нерви и да кърмиш.Още 1 месец и коликите ще минат
Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 1 845
Ние имахме същият проблем. Коликите ни бяха поотминали, но почнаха едни викове 2-3 минути след началото на кърменето. Цока -цока и после рев. Предположения различни четох, консулнирах се с лекарката, не намерих логично обяснение. Накрая прочетох,че е възможно по врема на хранене да се получава стомашен спазъм. Не пишеше да е нещо притеснително. Като спрях да се притеснявам и нещото спря да ни тормози...
 Laughing

# 8
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Shali
Нашите баби като се заинатиха - кърмата не ми стигала,била нехранителна и затова се гърчела така.(...)
Та една такава "умница" направо ми се скара, да не съм се правела на героиня-кърмачка ами да дъм си хранила детето с ад.мляко.Понеже и обясних, че съм давала адаптирано, но малката го отказва категорично, тя отсече - кисело!

За щастие ти не си се огънала нито пред баби, нито пред "компетентни специалисти", но колко ли майки са се предали при атаката на едните или другите, а често и двете накуп?

# 9
  • Мнения: 7 106
Цитат на: emem
Цитат на: Shali
Нашите баби като се заинатиха - кърмата не ми стигала,била нехранителна и затова се гърчела така.(...)
Та една такава "умница" направо ми се скара, да не съм се правела на героиня-кърмачка ами да дъм си хранила детето с ад.мляко.Понеже и обясних, че съм давала адаптирано, но малката го отказва категорично, тя отсече - кисело!

За щастие ти не си се огънала нито пред баби, нито пред "компетентни специалисти", но колко ли майки са се предали при атаката на едните или другите, а често и двете накуп?


Права си.Знаеш ли, причината да се взема в ръце и да се чувствам поне малко сигурна, че съм на прав път беше този форум и всички статии които прочетох в него и из разни руски сайтчета.Разбрах, че е нормално бебето да иска да суче през половин-един час без това да е показател, че кърмата не достига (както се опитваха да ме убедят околните, а и аз самата се убедих на консултациите след наддаване от по килограм на месец), че не е необходимо да се пълни стомаха на бебето с вода, като може да изсуче вместо това същото количество кърма, че много важно за стимулацията на гърдите е нощното кърмене, а не да го наливам горкото цяла нощ с чай и вода и такива дребни на глед подробности, които ако бях спазила, може би щях да кажа "довиждане" на кърменето.
Затова мисля, че не майката е виновна, че не успява да кърми повече от месец в най-добрия случай, а всички заобикалящи я с безумните си съвети.Сега майка ми се хвали наляво-надясно, че още кърмя, че детето ми не е кихнало даже вече почти единадесет месеца и ми сподели, че даже се радва, че не съм я послушала тогава.
В днешно време информацията буквално те залива и ще е много глупаво, ако не съумееш да се възползваш от нея, като разбирасе отсееш това, което е най-добро за теб.Аз мисля, че направих правилният избор  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт