Диета - Здравословно хранене и бавно, но трайно отслабване

  • 12 069
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 348
Здравейте!!!Пускам обещаната диета за тези, които се интересуват. Аз свалих 12 килограма за три месеца, по 4 на месец или 1 на седмица. В началото може и по повече, но после нещата се стабилизират. Важното е не да спазва до постигане на желания резултат, а да промени изцяло режима на хранене. Хайде ще кажете как ви се струва bouquet

Аз лично започвам деня с чаша кафе /черно/ със захарин!

Сутрин: 40 гр. Хляб
+ 40 гр. безсолна шунка или обезмаслено сирене
+ една чаша обезмаслено прясно мляко.

Преди обед: 250 грама обезмаслено кисело мляко
Или 30 грама хляб със шунка
Или една чаша прясно мляко

Обяд: Една купа салата или варени зеленчуци
+ 150 грама пилешко или пуешко или заешко или телешко на скара или варено или печено или 200 грама риба.
+ една кафена чашка въглехидрати /ориз, макарони, боб, леща, грах или един малък картоф/
+ 40 грама хляб
+ 1 плод

Следобедна закуска: 250 грама кисело мляко обезмаслено
Или една чаша  прясно
Или 40 грама хляб със шунка или обезмаслено сирене.

Вечеря: като обяда

Преди лягане: чаша прясно обезмаслено мляко с две диетични бисквитки или мляко с какао.

!!!За целия ден!!!
Солта да е диетична
Позволени са 2 супени лъжици зехтин
Алкохола не се препоръчва
Двете междинни закуски най-добре да са млечни
Последното ядене не е задължително /преди лягане/, но ако разпределите по подходящ начин  храненията няма нужда да го пропускате, имам предвид да не се припокрива с вечерята
Два литра вода на ден
Сокове не, но плодовете след яденетата да не се пропускат, бананите да се избягват.
Зелени подправки могат да се прибавят всякакви.
Може да се заменя месото със сирене или кашкавал, когато се пожелае, ако панирате с брашно/риба/, намалявате хляба. За приготвяне на месото по капка зехтин е достатъчна, иначе няма да ви остане за салатката  Wink

# 1
  • Мнения: 13 749
Няма желаещи за твоята диета, май Joy

Направих малко приблизителни сметки за дневните калории. Излязоха към 1600-1700. Като че ли са малко повечко от необходимото. Обикновено за отслабване се препоръчват по 1300-1500. Възможно е обаче, ако човек стриктно и продължително се придържа към тези 1700 на ден, пак да успее.
Мисля, че разковничето тук е млякото! Когато пиех мляко всяка сутрин, бях като клечка. Като започнах с кафетата и тръгнах нагоре. А дали е така, или се намесват и всички останали фактори newsm78
Прави ми впечатление, че в повечето режими млечните се изключват съвсем, или се разрешават много малки количества.
А млякото за нас жените е много полезно!

# 2
  • Мнения: 348
Определено няма желаещи  Rolling Eyes
Да, повечко калории са, но пак се отслабва, само дето не по 7 кг за 6 дни а по един на седмица, нали за това става въпрос  Wink
На мен ми я е правил ендокринолог. В крайна сметка всеки си избира каква диета да прави  Party

# 3
  • Мнения: 4 380
Няма желаещи за твоята диета, май Joy


То аз така си се храня винаги. Laughing С такава диета може да отслабне само този който и без това си отслабва от нищо. Laughing С тези въглехидрати и на вечеря не само няма да отслабна, но и ще трупна като нищо.

# 4
  • Мнения: 4 770
  Диетата е доста умерена, с моя метаболизъм даже и 1600 са ми малко. Представлява добре балансирано хранене, което може да се поддържа изключително дълго време!  Peace
  Друг е въпроса, че за мен това си е много малко храна - за диета става, ама завинаги - не. Например тия 30г хляб са 1 тънка филия пълнозърнест, демек 5-6 хапки... Иначе е добра диета, на който му стига яденето... Simple Smile

# 5
  • Мнения: 348
Общото мнение е, че има много храна. Всъщност ако я спазваш стриктно изобщо не е много. Аз продължавам така или иначе имам да свалям поне още 15 кг, а не ми се гладува, освен това и кърмя  Crazy А и не бързам 0,5-1 кг на седмица ме устройва.  Hug

# 6
  • Мнения: 4 770
  Да сваляш бавно е много по-добре!  Peace
  Ти какви резултати имаш и откога я прилагаш?  Grinning

# 7
  • Мнения: 348
Спазвах я стриктно 3 месеца и свалих 12 килограма после 3 месеца я спазвах от време на време, но не напълнях грам и сега пак я спазвам и отслабвам с около килограм на седмица демек още 2 съм свалила. Под неспазване имам предвид, че много често събота и неделя си пиийвам биричка или си хапвам пакет бисквити. Иначе вече над година се придържам към този начин на хранене горе долу.

# 8
  • Мнения: 4 770
  Поздравления!    bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт