Оцветена дреха,може ли нещо да се направи?

  • 12 386
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Никога не ми се беше случвало...а си мислех да започна да използвам цветоулавящите кърпички и ето...новия ми топ който съм обличала веднъж е целия оцветен...Има ли начин да го поправя?

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Освен да го дадеш за пребоядисване... И аз мисля, че няма оправия.

# 3
  • Мнения: 3 322
Веднъж по погрешка, оцветих ризите на мъжа ми в сияйно бледорозов десен. Последва много Аче за цветно и бяло пране (това имах в момента) и цял ден пране след пране... Помогна! Така и така си съсипала вече дрехата, поне може да опиташ.

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Ако скоро си изпрала дрехата и още не е изсъхнала, накисни я във вряла ( ама много вряла) вода за около 20-30 мин и след това я изпери на ръка със прах или сапун. На мен няколко пъти ми е помагало това. Може да сложиш във водата и Аче за бяло или цветно пране ( зависи каква ти е дрехата).

# 5
  • Мнения: 4 406
аз съм песимист по случая... мъжът ми още ме бъзика заради розовия си потник...

# 6
  • Мнения: 428
Na dr Bekman za boqdisano prane!Deistva bezotkazno!Struva 6 lv i sa 2 paketa !
Uspeh! Hug

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
На мен пък всичко ми се изпира идеално  Crossing Arms

Когато оцветя пране, пускам още 1-2 пъти пералнята и всичко е наред. Пера с Персил, Тайд и Рекс, ако това има значение.

# 8
  • Мнения: 4 473
Ако третираш дрехата на момента, има шанс да оправиш нещата. Момичетата са посочили начините. Изсъхнала ли е веднъж - забравИ. Confused

# 9
  • Мнения: 463
Благодаря ви! Вече изсъхна ,нямше как ...опитах какво ли не -само без това на др Бекман...дали има смислъл след като е изсъхнала дрехата?Или да отида направо в Багра и да я поядисам  newsm78

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Na dr Bekman za boqdisano prane!Deistva bezotkazno!Struva 6 lv i sa 2 paketa !
Uspeh! Hug
Peace
И още едно да добавя,K2R,течен,купувам го от Метро,накисвам дрехата с него и вода и оставям,после изпирам в пералнята.
Нищо че е изсъхнала пробвай и сега,аз изчистих една блузка на щерката и след като беше изсъхнала...

# 11
  • Мнения: 6 390
Тема актуална и за мен  Blush Grinning

# 12
  • Мнения: 463
Да ще опитам,защото е цветна и в това и е чара и ще зе загуби ако я боядисам,а единствения вариант е черното ,а аз имам достатъчно черни дрехи от този вид

# 13
  • Мнения: 924
В "Пикадили" точно до цветоулавящите кърпички видях и такива за боядисано пране. Не знам дали са тези на Д-р Бекман и не съм ги изпробвала (слава богу), но бяха от порядъка на 5-6лв, струва си да опиташ  Peace

# 14
  • Мнения: 463
Благодаря Blush

Общи условия

Активация на акаунт