Може ли да се кръсти детето, ако...

  • 11 051
  • 41
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Може ли да се кръсти детето, ако единият родител не е кръщаван (различна религия е)? Ако не - защо?
Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 1 251
Мисля, че може. Майката нали е кръстена? Аз знам, че ако майката е кръстена и този, който ще го кръщава също е кръстен-проблеми няма.

# 2
  • Мнения: 1 733
Може, важното е кръстникът да е кръстен!

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Да, майката - аз, съм кръстена. А може ли кръстникът да е човек от семейството - например първи братовчеди?

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Като кръщавахме малката не са ни искали нито на мен, нито на бащата кръщелно или каквото и да било удостоверение, че сме кръщавани. Само от кръстника искаха, т.е. не би трябвало да е проблем. А и в крайна сметка, не е задължително детето да приеме вярата на който и да било родител по задължение.

# 5
  • Мнения: 4 700
Аz съм кръстница на дете, на което родитилети не са женени и баЩата е от друга религия. Така че не се притеснявай. Важно е кръстникът/кръстницата да са кръстени.  Peace

# 6
  • Мнения: 161
Единственото условие е кръстникът/кръстницата да е кръстен/кръстена. Каква религия имат родителите няма значение. Дали е роднина,няма значение. Има едно условие, че кръщаваният и кръстникът не могат да сключат църковен брак след това,но това се отнася за възрастните, при бебоците няма такава опастност  Mr. Green

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Може, важното е кръстникът да е кръстен!
Peace

# 8
  • Мнения: 1 251
Да, майката - аз, съм кръстена. А може ли кръстникът да е човек от семейството - например първи братовчеди?

Може, естествено, щом е кръстен.

# 9
  • Мнения: 1 564
Може, важното е кръстникът да е кръстен!
PeaceРодителите може и да не са кръстени.Съпругът ми не е кръстен,но децата си ги кръстихме без проблем.

# 10
  • Мнения: 205
Ако е в България, вси4ко може. Аз се омъжих в София, а мъжа ми е бразилец ( католик ). В църквата не са ми правили проблеми. Ще си кръстя детето пак в София в нашта вяра. Сигурна съм 4е може.  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 336
По принцип няма значение какво е религията на родителите. Ако някой човек иска да се кръсти родителите не са фактор.  Предполагам, че навсякъде по света е така.

# 12
  • Мнения: 3 376
Моята майка не беше кръщавана,само баща ми и когато поискахме да се кръстим със сестра ми ни обясниха,че е задължително и двамата родители да са кръстени,така че трите наведнъж го направихме.

# 13
  • Мнения: 2 068
На мен в църквата ми казаха че кръстника не трябва да има роднинска връзка с кръщелника

# 14
  • Мнения: 1 691
Моята майка не беше кръщавана,само баща ми и когато поискахме да се кръстим със сестра ми ни обясниха,че е задължително и двамата родители да са кръстени,така че трите наведнъж го направихме.
Е, изработили са ви! Щом е задължително двамата родители да са кръстени, на майка ти поискаха ли й кръщелните свидетелства на нейните родители, за да я кръстят?
Няма абсолютно никакво значение какви са родителите ти - може дори да са ескимоси от сектата на Муун и изобщо да не са женени.
А кръстникът трябва да е кръстен, защото той става духовен баща/майка на детето (точно затова и по-нататък не може да се женят помежду си).

Общи условия

Активация на акаунт