Какви лещи за очи ползвате? :)

  • 110 915
  • 702
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Бих го направил като анкета ама не съм много наясно с марките. Аз досега съм ползвал български. Уж да подкрепя българското, обаче изобщо не бях доволен Sad. По пропоръка пробвах Bausch & Lomb тримесечни и разликата беше огромна. Нося такива вече година и половина и съм много доволен. Сега пак трябва да ги сменям и в оптиката наблизо мо препоръчаха Igel Ultravision. Оптичката твърди че са с по-високо съдържание на вода, по-тънки и като цяло по-добри. На всичко отгоре и по-евтини.
Някой да е ползвал такива- Igel? Ако може да сподели впечатления.   bouquet

# 1
  • Мнения: 836
В момента и аз съм с тримесечните на Bausch & Lomb. За другите, които споменаваш, не съм чувала. Българските и на мен не ми харесват.

# 2
Български-не Naughty Твоите са ок, аз също съм с такива, даже с по-ниското водно съдържание- 30% , тримесечни, но спокойно си ги нося по 5 месеца /не че е правилно, но нямам проблеми/.

# 3
  • Мнения: 3 715
Bausch & Lomb ползвам, вече 3 години, но искам да ги сменя, така че ще следя темата.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
Аз също съм с  3 месечни на L&B . Нося лещи от 25 години.Съвета ми е да не взимаш Avizor пак тримесчни .опитах такива на 20-я  ден ми се разцепи,подмениха я ,след около седмица се случи същото и с другата.Казаха ,че е виновен манкюрът ми.С никоя друга марка не ми се е случвало.Вземала съм и с повече водно съдържание и изтънени краища,но като ги свалям ми се прегъват и залепват като ,,прегъната палачинка,, Много трудно ги отлепям  ,на мен не ми са удобни. След стажа който имам като лещоносец стигнах до извода ,че е по добре да са за 1или 3 месеца ,за да се препазват от гъбички.При нов чифт винаги сменяй кутийките и по-добре да не са в общо контейнерче ,за да нямат посредствум разтвора  една с друга

# 5
  • Мнения: 236
колко пари са тези лещи ''Igel Ultravision''?и за колко време са?

# 6
  • Мнения: 2 563
Бих го направил като анкета ама не съм много наясно с марките. Аз досега съм ползвал български. Уж да подкрепя българското, обаче изобщо не бях доволен Sad. По пропоръка пробвах Bausch & Lomb тримесечни и разликата беше огромна. Нося такива вече година и половина и съм много доволен. Сега пак трябва да ги сменям и в оптиката наблизо мо препоръчаха Igel Ultravision. Оптичката твърди че са с по-високо съдържание на вода, по-тънки и като цяло по-добри. На всичко отгоре и по-евтини.
Някой да е ползвал такива- Igel? Ако може да сподели впечатления.   bouquet

Преди бях с Бауш и Ломб за година, много бях доволна, но последния път реших да си взема с корекция за астигматизъм, за по 1 месец и съм доволна, но ми излязоха прекалено скъпо. Колко струват тримесечните?!

# 7
  • Мнения: 3 205
Аз също съм с Bausch & Lomb - тримесечните. Имала съм дефектна леща на тази марка - от ирландското производство. Американските досега са били добри. Дразни ме, че на лещата има инициалите В и L, също и фактът, че са сини. Но като качество са добри, не мога да отрека, даже от всичко, което съм носила досега, са най-добрите.
Тези, които са ти препоръчали, какво производство са? Аз бих пробвала, ако не са някаква куче марка, но все пак моите очи са доста безчувствени.
Българските не струват, не обработват ръбчетата качествено и окото може да се разрани и да гъбяса.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз съм с Ultravision. Не пише Igel на тях. Но не съм доволна. Следващите ще са или израелските, на които не мога да си спомня името или на Б&Л. Темата е интересна. Ще я следя.

# 9
  • Мнения: 22 343
Аз съм с Bausch & Lomb които са за 1г.
Винаги съм носила такива, вече 6г и не съм имала проблем досега. Доволна съм и не съм ги сменяла.

# 10
  • Мнения: 22 343
Всъщност използвала съм и български за около 2-3месеца. По-дебели са, уж с по-високо водно съдържание. Но не ми харесаха особено. Не се чувствах комфортно с тях.

# 11
  • Мнения: 650
Acuvue Advance Party

# 12
  • София
  • Мнения: 3 129
Всички много хвалите Б&Л, но аз съм адски недоволна от тях. Взех си едни тримесечни, офталмоложката се задъха да ми ги хвали, но още след първия месец бях в оптиката в търсене на нови. Онези имах чувството, че са релефни и много ми дразнеха, ужасно беше. Тогава ми препоръчаха едни...Fresh Look мисля че бяха, с 55% водно съдържание. Родих се! Направо на моменти забравям, че съм с лещи, вече не си купувам изкуствени сълзи...а и като цена съм повече от доволна. Честно казано, не знаех ч има български лещи. Като бях по-малка и ходех в клиниката на Клокотница, си взимах някакви украински - точно каквито ги описвате, дебели и гадни.
Но като сме тръгнали за лещите, а разтворите?

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Fresh Look - лещи и техния разтвор.
В София си ги копувах от една оптика на Пиротска.
Мисля, че бяха 3 или 6 месечни ( да не излъжа ), но при добра поддръжка, смяна на разтвора и плакнене често, издържаха повече. Моите бяха цветни лещи.

# 14
  • Мнения: 9 894
Но като сме тръгнали за лещите, а разтворите?

Oftyll monogreen с две ръце. За съжаление в Бургас съм видяла само на две места, и то много скъпо. Останалите оптици питат учудено какво е това  Stop

Общи условия

Активация на акаунт