Въпроси за 10 месечно бебче

  • 1 705
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте момичета,моята Дили скоро ще стане на 10 месеца ,а аз започнах да си задавам разни въпросчета:
-Дали вече мога да сменя преварената вода(за пиене и приготвяне на адаптирано мляко) с такава от кана Брита без да я преварявам.Водата от нашата чешма не е лоша,ние с тати си пием от нея.
-До сега не съм овкусявала пюретата на Дили със сол,дали да не започна да слагам по малко ,като мисля да купя йодирана сол.Гледам,че в някои пюрета на Хип има такава.Чудя се единствено,защото вече ми се ще като приготвям на батко и супички да и давам от тях ,а и постепенно да свиква с вкуса на нашата храна.И какви подпровки мога да използвам вече.
И друго до кога да слагам мляко в зеленчуковите пюрета при положение,че вече слагам жълтък(1/ 2) и сирене ,колкото кибритена кутийка.
От вчера започнах да давам кисело мляко за следобедна закуска+натрошени бисквити и мъничко захар,та се чудя- коя ли е най-добрата марка кисело мляко за дечковците според вас.
Ще се радвам ако ми отговорите Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 421
Здравей!
Аз преварявах водата за млякото до 1г.-после не го искаше,а за пиене продължавам да я преварявам или минерална в някои случаи.
След 10м. ядяхме от кухнята-мисля, че слагат сол, захар -но по малко, подправки също има-магданоз, копър.
Кис.мляко малката предпочита Бор Чвор 2%, но съм  и давала и Верея.
Успех в папкането!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
Здрасти от нас с Дариа.

Аз спрях с преварената вода още като навърши 2 месеца Дари, защото ходихме на море и там пиеше Кинли. До сега използвам Кинли за млякото й и когато благоволи да пие вода също. Ако случайно ми свърши давам от кана Брита.

Ние с таткото пием само минерална, но тя е неподходяща за малки деца.

Мисля, че можеш да й слагаш по малко сол. Ние не слагаме в нашите пюрета, защото така или иначе само за нея се готви. Слагаме й като подправки магданоз, лук /малко/, копър. Мисля, че можеш зелени, не лютиви попдправки да ползваш.

Нашата педиатърка ни препоръча Пършевица за кисело мляко. Каза, че те били от малкото напълно отговарящи на Европейските стандарти, но аз още не съм давала на звяра кис. мляко. Защо не пробваш без захар да й го даваш млякото - сигурно ще го хапва и така.

# 3
  • София
  • Мнения: 572
Аз доста отдавна не преварявам водата.За пиене и давам трапезна,а понякога и минерална.В пюретата доскоро не слагах сол,но сега слагам по малко.
Кисело мляко и давам Елена,и не сме имали проблем.
Подправки слагам само зелени:магданоз,целина,копър...

# 4
  • Мнения: 272
Луиза,Иса и Кати много ви благодаря за отговорите и бързото включване.Целувки за вашите дечковци  love001
Ще се радвам на още мнения и от други мами Simple Smile Всичко ще ми е от полза като инфо.

# 5
  • Мнения: 277
Вода преварявам само когато приготвям вечерното и нощното мляко,през другото време давам трапезна или минерална.
Подправки слагам всякакви зелени, но не пикантни.
Сол слагам но само на някои пюрета и то диетична.
Кисело мляко не мисля да давам до навършването на една година.
За киселото мляко аз съм чувала че Елена е най-близко до оригинала  Grinning

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Непреварена вода давам от няколко дена - т.е. малко след 11 м.
Сол на пюретата не съм слагала, но 3ти ден сме на кухня и в техните манджи има сол. От подправките използвам магданоз, копър, чубрица, лук и чесън
Киселе мляко не съм давала още, но както казах вече е на кухня така че опита к.мляко в застройката на супата. В общи линии в някой от близките дни ще пробвам да дам малко к.мляко с бисквити - прочетох добро отзиви за Фибеле био - него ще пробвам.

# 7
  • Мнения: 3 932
Привет,
вчера навършихме 10 месеца и от един ден сме на трапезна вода на Кинли, т.е. не преварявам от един ден водата. Бебче явно не прави разлика. Киселото мляко го въведохме от две седмици (давам Елена и плодови данончета), но прясно мисля да давам след като навърши годинка-десертите приготвям с вода и след това добавям адаптирано мляко.
Зелени подправки в супичките и пюренцата слагам всякакви+коприва, спанак, но сол избягвам, защото според нашата педи утежнявала бъбречната система на детенеце.

# 8
  • Мнения: 299
Сол на тази възраст може да се слага - максимум на върха на ножа

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей  Simple Smile .
Преварявах водата до 1г, сол по малко започнах да слагам след 1г. Мляко в зеленчуковите пюрета съм слагала само като го захранвах, предпочитах да слагам обезсолено надробено сирене, пък и на мъника повече му харесваше. Ако слагаш сирене и масло в зеленчуковите пюрета може да ги даваш и без мляко.
На 10 мес. може постепено да почнеш да я привикваш на обща храна (ние тогава тръгнахме на кухня), давай и от супичките, но като готвиш избягвай да запържваш и подправките (ти си знаеш, де  Simple Smile ).
От кислите млека най-доволна съм от бор Чвор и Пършевица (от 2%)

# 10
  • Мнения: 272
Момичета,благодаря ви.Чудя се дали и аз да давам Кинли или филтрирана вода от кана Брита Thinking Иначе за какво съм я купила тази кана Crossing Arms  Embarassed
Вчера си купих от диетичната сол(йодирана),вътре има много по-малко наличие на натрий и днес сложих съвсем мъничко в пюренцето,даже аз не я усетих на вкус после.

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
малко офф:
Ани, аз чак сега се загледах в рождената дата на баткото- с Дилянка на една дата ли са родени? Grinning

# 12
  • Мнения: 272
Цитат на: mecho_puh
малко офф:
Ани, аз чак сега се загледах в рождената дата на баткото- с Дилянка на една дата ли са родени? Grinning


Здрасти Еми
 smile3521
Да ,дечковците ми са родени на 23 май през 4 години.Ама как така си пропуснала да разбереш newsm12 ,като аз не спрях да се хваля на ляво и на дясно newsm08
  smile3503

# 13
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: annivo

Да ,дечковците ми са родени на 23 май през 4 години.Ама как така си пропуснала да разбереш newsm12 ,като аз не спрях да се хваля на ляво и на дясно newsm08
  smile3503

Сигурно аз пак съм пропуснала  Grinning  Много сладко е така. И аз искаааам (за второто де)

Общи условия

Активация на акаунт