Кърмене и зъболечение

  • 664
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Мога ли да си коронясам няколко зъба докато кърмя?
Изобщо не ми е ясна процедурата, досега не съм имала сериозни проблеми със зъбите.
Споделете кое на какво може да се отрази и как.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Коронясвай спокойно. Предупреди, че кърмиш, ако ползва упойка, да има предвид, иначе всичко друго е ок.

# 2
  • Мнения: 156
И аз мисля, че няма проблем да коронясваш. Дори и да ти сложат анестезия/ ако са ти живи зъбите е просто задължително/ пак няма страшно за кърмата.

# 3
  • Мнения: 155
А с ренгеновите снимки на зъбите как стои въпроса?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Също не са проблем - даже по време на бременност са разрешени,ако има показания.Но за всеки случай е хубаво да са на добър и съвременен стоматологичен рентген - моя зъболекар ги прави на място в кабинета си и веднага излизат директно на компютъра,без плаки за проявяване и т.н. - хем удобно,хем почти никакво излъчване няма.

# 5
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
На мен като ми правиха преди 3 месеца(бебо беше на 4) рентгенова снимка на зъб,после ме предупредиха да не кърмя бебо около 3 часа.Е,рентгена беше от старите Imp  и може това да е от значение.За всеки случай,ако искаш да се застраховаш,накърми детенце първо,после "щрак" и така все ще има някакъв интервал м/у рентгена и кърменето.Най-добре питай на място,ако е нов,може да не е никакъв проблем Wink

# 6
  • Мнения: 554
Аз слагах коронка скоро и няма никакъв проблем Wink !

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че не е проблем.Тръгнала съм по зъболекари от месец вече, засега сме само на пломби, но поразпитах за това-онова.Просто предупреди, че си кърмачка.

# 8
  • Мнения: 3 777
Аз ходя на зъболекър от втората седмица на бебо до сега. Малко повече от два месеца, почти всеки ден. Правили са ми почти всичко-вадене на нерви, умъртвяване с арсен, лидокаин, няколко пломби, изграждане на няколко зъба, 4-ри коронки Simple Smile Нямам непипнат зъб .
С кърменето никакъв проблем, не сме го спирали.
Така че давай смело.

Общи условия

Активация на акаунт