Здравен картон при бременност

  • 10 432
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте майчета,

Имам един въпрос. От коя г.с. гинекологът започва да води здравен картон. От началото на бременността бях вече три пъти на преглед на частен кабинет, но все още нямам такъв. Лекарят всеки път ме пита какво казахме миналия път, как беше това и онова. Нормално ли е това или ще трябва да го попитам следващия път. Thinking

# 1
  • Варна
  • Мнения: 102
Мисля, че регистрирането на бременността в здравен картон става след 12-та седмица или някъде към края на третия месец.Тогава се правят и всички задължителни изследвания.Започват да те мерят, теглят и т.н.Поне при мен така беше.

# 2
  • Мнения: 617
мила ако ще те успокоя и аз още нямам картон ама мисля, че е време и ще питам доки на следващата консултация

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз ходих на платена ЖК в частна болница.Картон ми направи лекаря още при първия преглед и вътре си записваше абсолютно всичко,събираше ехографските снимки и изследванията ми.

# 4
  • Мнения: 565
Тези неща доктора каза да си ги събирам аз. Последния път го попитах за болничен и тогава ми каза че ще му трябва личен амбулаторен картон или нещо такова, което по принцип е при личния лекар. Ако нямам такъе трябва да си купя и да й  го занеса (на личната)тя да го завери. Иначе всички останало - меренето, тегленето, си ги води АГ там в компютър.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
Лекарката ми от ЖК си има картон за всяка бременна,в който всеки път попълва-тегло,кръвно,УЗ,изследванията,които са ми направени.Тази информация ще трябва после за да попълни обменната карта за раждането.Моят личен здравен картон го давам само,когато трябва да ми се издаде болничен и там накратко е описано състоянието ми.Поне при мен е така.Може всеки лекар да си има своя практика.Важното да е добър като лекар.Въпреки,че как ще помни всичко за всяка пациентка,ако няма свои картони или компютър?

# 6
  • Мнения: 11 003
Бременността ми я установиха в 7 г.с. В 8 г.с. се записах на ЖК и оттогава започнаха да ми водят картон + всички изследвания.

# 7
  • Мнения: 1 098
Женската консултация започва да се води около 12 г.с, може и по- рано. Тогава се прави картон и пълни изследвания.

# 8
  • Мнения: 493
Ами тук веднага правят картон,мисля че трябва веднага да ти направят въпреки,че изследванията ти се правят в 12-та седмица.Все пак ми се струва че лекарят следи състоянието ти чрез картона и малко не е етично след като ходиш при него всеки път да те пита какво сте казали миналия път..... Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 38
Моят картон го направиха в 13 седмица, бях за 3ти път на преглед тогава. Докторът ми обясни, че се изчаква да мине първия триместър - 12 седмица, за да се увеличат максимално шансовете за успешна бременност и тогава се завежда картон. Simple Smile Изследванията ми ги направи още в 9та седмица, но резултатите ги прикачи в картона в последствие Simple Smile Успех и не се притеснявай да питаш доктора си за това  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
На мен ми направиха картон като се записах в ЖК - около 12 седмица, преди това ми даваха бележка със снимка от УЗИ и аз си ги събирах.

# 11
  • Мнения: 497
Бременността ми я установиха в 7 г.с. В 8 г.с. се записах на ЖК и оттогава започнаха да ми водят картон + всички изследвания.
Тогава ми направиха и картона.

# 12
  • Мнения: 5 362
Когато отидох за пръв път,за да ми установи бременността,а това беше в 8-ма г.с.,докторката ми каза,че на следващата консултация ще ми направят картон.Така и стана.

# 13
  • Мнения: 990
Бях в 6 г.с. ,когато разбрах ,че съм бременна. Тогава гинеголога започна да ми вписва всичко в картона.

Общи условия

Активация на акаунт