Страхотен обрив след епилация с депилатоар.

  • 9 570
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 595
Реших да пробвам да си епилирам с  депилатоар ръцете....за първи път въобще.Продукта е немски,едва ли е кофти-препоръчаха ми го.Явно кожата ми е "дефектна".
Образува се обрив за чудо и приказ!!!
Точно една седмица след като всичко беше ОК,и вече така...трета неделя.
Незнам какво измислям-видяло се е че ще карам с дълъг ръкав още доста Cry
Някой преживявал ли е подобен ужас.
Как се е справил?

# 1
  • Мнения: 1 253
Сподели как се казва този депилатоар за да внимавам, че и аз се бях засилила към същата процедура....

# 2
  • Мнения: 595
Ето това е продукта  http://www.pilca.de/
Само не искайте снимки "на живо"-пъпките са ми лични Laughing Laughing Laughing

# 3
  • Мнения: 189
аз използвам депилатоара на Дева, съвсем евтин е и е ефикасен. Вярно бързо растат, но с крем е така.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
може да си алергична към някоя от съставките...почти на всеки депилатоар пише , да се тества първо на малък участък от кожата, на свивките на ръцете или краката , защото там кожата е по-нежна...само не знам защо чак след седмица newsm78

# 5
  • Мнения: 4 770
аз използвам депилатоара на Дева, съвсем евтин е и е ефикасен. Вярно бързо растат, но с крем е така.
  Дай ми някакво инфо за този крем, моля те! Разновиднист, цена, откъде го вземаш?  Praynig
 П.П. А какво мислите за тези на Регал с кокос/жожоба?   newsm78

# 6
Здравейте .... имам и аз един проблем ... махнах си преди 3 дена космите на ръцете с епилатор ... но след 2 - 3 ч. станаха страхотни обриви .. и после на гнойни пъпки вече 3 ден и е мн възпалено .. препоръчайте ми нещо крем ли спирт или незнам вече с което да ги махна тез пъпки Sad :'(

# 7
  • Мнения: 4 916
Вероятно си чувстнителна към някояу от съставките. Следващия път направи проба както пише на опаковката на боята за коса  - сложи малко на сгъвката на ръката и ако не се зачерви до няколко часа, значи е ОК.

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 621
Аз си взех на Елеа за бикини и подмишници и с тях си мажа ръцете зимно време, че ме мързи с епилатора  Whistling Мога да кажа, че е по-добър от клоран и виши  Shocked и издържа повече преди да покара козинка  Mr. Green и не мирише зле, абе не съм очаквала, много съм доволна  Flutter
П.П. по темата - взимай си депилатоари за чувствителна кожа и за бикини зона, те са по-щадящи и прави тест за чувствителност - 24часа преди да се депилираш намажи сгъвката на ръката.

# 9
  • Мнения: 776
Аз също имам такъв проблем #Cussing out, независимо дали става дума за крем депилатоар или за кола маска. Но ситуацията е трагична, когато си правя кола маска на ръцете, дори да е за чувствителна кожа. Изривам се няма и 2 минути след процедурата Cry Confused по целите ръце, пъпките хем болят, хем сърбят, хем по някое време някои от тях стават гнойни и така дискомфорт много години. Докато не открих едно кремче, което сътвори чудеса Hug, просто не съм очаквала, затова го препоръчвам на всеки, който има такъв проблем. Казва се Антисептичен крем, на фирма Himalaya herbals, купува се от аптеката, струва 2, 2.50 лева. Маже се по 3 пъти на ден и при упорити обриви като този на моя милост Whistling Thinking, минава за 3 дни. Единственият му недостатък е, че малко цапа дрехите, но не е болка за умиране, после се изпира без проблем! Който иска може да пробва, не правя реклама, найстина ми помогна, затова го препоръчвам!

# 10
  • Мнения: 1 243
Аз малко глупав въпрос ще задам, ама все пак с тези депилатоари по-бавно ли растат косъмчетата отколкото със самобръсначка?  newsm78 Само веднъж преди години пробвах на VEET и ако знаете какво стана....направо ми изгори кожата до кръв  ooooh! Не можех да си докосна краката,а беше лято и бяхме на почивка. Просто ужас.

# 11
  • Мнения: 94
Попринцип аз лично ръцете си ги минавам с епилатора и нямам никакъв проблем Peace
Обаче преди 2 седмици реших да пробвам с епилатора върху триъгълника и положението е много зле, не точно обрив, но много подкожни косъмчета, пъпки и направо ранички #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 12
  • София
  • Мнения: 426
и на мен ми се е случвало

# 13
  • София
  • Мнения: 1 825
П.П. по темата - взимай си депилатоари за чувствителна кожа и за бикини зона, те са по-щадящи и прави тест за чувствителност - 24часа преди да се депилираш намажи сгъвката на ръката.

Само веднъж, след много избиране и чудене, си позволих такъв депилатоар за бикини зоната. Подух се като балон за 30 сек. Е, после дълго време се радвах на повишена чувствителност в тази област - получавах оргазми дори от каране на колело. Laughing

# 14
  • Мнения: 64
Аз също се подмамих от производителя на депилатоара - Фармацевтичния гигант Глаксо Смит Клаин
Ето това е продукта  http://www.pilca.de/
но мисля,че продукта се произвежда в някоя поизостанала далечна страна,където се изнесе цялата химична индустрия на Европа и Америка/за тях не е рентабилно да плащат високи еко такси,заплати,данъци и др./
Ето,че сме засегнати пряко от качеството.Тръгнах на лазерна епилация,а там ме посъветваха да не скубя космите,а да ги подрязвам- и с какво? Разбира се с депилатоар.Хуквам по магазините и ето етикета с добре познат символ на фирмата производител.Взех си два - единият за чувствителна кожа на лице,а другия за тяло.Другите дори не ги погледнах,нито сравнявах цена.Изприпках вкъщи ,прочетох упътването,нагласих си часовника и се наклепах.Първия път почти не разбрах защо ме сърби,и се чеша.Последва мазане с кремове и т.нат. и т. нат. Аз съм мазохистка, взех че се наклепах ВТОРИ път.Стана много по лошо -пъпки по ръцете цяла седмица , а аз се чеша като крастава.Налага ми се да ползвам още известно време и трябва да си търся нов.Споделете ако сте ползвали някой добър

Общи условия

Активация на акаунт