Имам съмнения,че потупват децата в яслата

  • 2 483
  • 49
  •   1
Отговори
Здравейте!Детето ми е на ясла от около 1 месец.Още на втория ден като го взех от яслата и забелязах отпечатък от ръка на дупето на малкия.Тогава ми стана криво,но си мислех може би си го е заслужил  Rolling Eyes
Днес обаче бяхме си забравили раничката,която стои в шкафчето и се наложи да отида втори път,за да му я занеса.
Та влизам аз в яслата,отивам до шкафчето и чувам,че в стаята се гласят да закусват.Децата бягат и изглежда не сядат по столчетата...според мен си е нормално,но останах изненадада когато чух да им се карат и едната от възпитателките крещеше :"Абе ти ще сядаш ли да ядеш или не..."Стори ли ми се не знам,но като,че ли чух как потупват на някое дете дупето...Децата се разкрещяха и аз излязох....
Стана ми много криво.Идваше ми да отворя вратата и да видя какво прави моя юнак  Rolling Eyes
Чудя се дали е нормално да се възпитават по този начин дечица.Дали и други майки са забелязали да им потупват рожбите  newsm78  А и все пак беше само 8,30 часа.Чак не ми се мисли до вечерта колко бой ще изядат.
Не казвам коя е яслата,защото не съм видяла с очите си ,че наистина децата се бият (дано и да не виждам)и винаги има вариянт просто да съм си въобразила такова нещо.
Моля кажете какво мислите вие по въпроса  Tired

# 1
  • Мнения: 8 999
Хайде пак! Дори не ги бият, а ги претрепват с неокастрени гьостерици. Стига бе, хора, с тази самохипноза.

# 2
  • Мнения: 25 586
Детето без памперс ли ходи? Браво!  Flutter

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не вярвам да има ясла в, която да бият децата. Да повишават тон да, все пак трябва да има някакъв респект, но бой - не. За удариш дете трябва да си мноооооооооого нервиран, а персонала в яслите или е достатъчно претръпнал от към нерви, за да не се нервира от бебешки номера, или твърде нов за да си позволява волности.  

Стана ми много криво.Идваше ми да отворя вратата и да видя какво прави моя юнак  Rolling Eyes
На твое място аз щях да вляза и да проверя какво става, вместо притеснено да си тръгвам.

# 4
  • Мнения: 4 406
трябвало е да влезеш и да видиш- ние тук можем само да се шегуваме или да гадаем

# 5
  • Мнения: 2 401
Факт е, че тези методи се прилагат все още в доста заведения.
Моето дете е бито от учителка (не лелка) в градината - доказано.  Също така съм виждала как лелка влачи по пода дете излязло от яслена група (бе4ше тръгнало детето на разходка из коридора  Simple Smile).  Нямам идея как да се спре това в интерес на истината...

# 6
  • Мнения: 804
Ако това е истина, не виждам какво ти е пречело да отвориш и да видиш какво става. не допускам, че си се страхувала да не отупат и теб. И още нещо, представяш ли си как трябва да е ударено детето, за да остане отпечатък на дупето му? пък и защо не пишеш коя е яслата? Така темата ти става малко ЕЖК /Една Жена Каза/.
Без лоши чувства, ама така можем само да си мерим остроумието и да чешем езиците без резултат.

Минзухар, ти като видя как влачат детето, не се ли намеси? newsm78
В такъв момент се прави ужасен скандал и се вика директорката, нищо че не е твоето дете.

# 7
  • Мнения: 2 401
Виж, сериозен човек съм и не седя да пиша глупости по форумите. Лелката теглеше детето за едната ръка и то не стоеше на краката си. Това го видях преди 3 години и все още се укорявам защо не пометох пода с лелката, защото след като това се случва пред мен значи няма директор.  Аз за съжаление в такива ситуации се стъписвам и не мога да реагирам адекватно.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
Е, щом веднъж си го видяла и още те тормози липсата на навременна реакция, вероятно при следващ случай поведението ти ще е добре обмислено и адекватно. Дано да не се налага де.

# 9
  • Мнения: 4 965
... Лелката теглеше детето за едната ръка и то не стоеше на краката си. ...

На мен пък ми се случи преди дни така да влача по улиците и двете ми щерки - трябваше да пресичаме голямо кръстовище и да се прибираме у дома, а те много държаха да влязат в шадраванчето пред едно заведение.  Whistling
Представи си как още 19 деца стоят сами и беснеят в групата, а лелята стои, моли и увещава точно това да не се разхожда по коридорите и (недай Боже) да не излиза на двора или на улицата.  Peace

# 10
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ако майчиното ти чувство ти подсказва, че наистина има нещо - тогава трябва задължително да предприемеш мерки. Все пак не си раждаме дечица за да ни ги малтретират хората, на които би трябвало да имаме доверие.
Момичета, защо подхождате с такъв сарказъм - защо майката ще пусне такава тема, ако нямаше нужда от съвет? Аз ли съм наивна нещо тука?

# 11
  • Мнения: 5 468
Защото, TarikMom, почти всяка седмица, се намира някой "шегаджия", който пуска подобна тема и винаги е ГОСТ. Не знам, какво е това извратено чувство за хумор, да насаждат у майките страх от детските заведения... доста пъти са пускани теми, в които след това пусналия темата, не взима никакво участие, нито се опитва да обясни, че говори сериозно... с факти и поне веднъж да се каже определена детска градина или ясла. Просто се пуска мухата и се изчезва.
Всеки норманел родител, ако подозира, че детето му е подложено на насилие в градината, няма да пази в тайна градината, лелята и който и да е друг насилник. Ако тръгне да се оплаква, ще бъде малко по-убедителен. И няма да стои със скръстени ръце.
По много пързалки са ни пускали просто...

# 12
  • Мнения: 4 629
Аз не мисля,м че темата е "шега".

Незнам какво друго може да се маправи освен да не се дават децата в ясли и градини

Не мисля, че всякакво оплакване на директорки и учителки би помогнало. Те много добре са запознати с това, което става пред очите им. И едва ли чакакт някой родител да им каже да се намесят.

 За мен е недопустимо някой да оставя отпечатъци по дупето на детето ми, "да го пошляпва", да го "влачи по коридорите" или каквито и да било други действия в този стил

# 13
Темата не е шега.Детето ми ходи без памперс на ясла  Peace Дори от утре няма да им нося и резервен ,защото май така им е по-лесно и винаги изчезва от раничката,а резервните гащички  си стоят не пипнати.
И не съм казала,че пребиват децата.Дори и аз съм удряла малчо по дупето.Днес като го вземах беше наказан в леглото,защто не слушал  Simple Smile нямам нищо против.Даже и да са го тупнали пак не е проблем,не са го убили........Впечатли ме това,че се почва от сутринта и то защото някое дете не искало  да яде  Rolling Eyes ами може да е закусило в къщи и да не е гладно.
Не искам да роптая,защото нямам доказателство .Не ми се вярва възпитателката да си признае.
Другото нещо е,че в тая смяна е едно младо момиче и не ми харесва,че когато вземам малкия гледат едва ли не ако може да не ги питам нищо.Стоят си и нищо.Едвам изкопчвам малко инфо дали поне е слушал....В другата смяна възпитателките са по възрастни и са супер  Peace Много ми харесват.Страхотни са.
Жалко,че така ме нападате.Аз исках просто да споделя......

# 14
  • Мнения: 3 456
Никога не съм имала каквито и да било подозрения, че в яслата на дъщеря ми  бият децата.
Как така не знаеш, но ти се сторило, че са натупали някое дете.- чу нещо, усети нещо..., какво те накара да си го помислиш?

Общи условия

Активация на акаунт