висока температура

  • 2 526
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 729
моля ви кажете колко дни се поддържа Т при шарка или никнене на зъбче.Дъщеря ми е вече трети ден с висока Т и не мога да я свапя с нищо.Спада за около 1 час и после отново се качва до 39 гр.Няма нито кашлица нито червено гърло нито хрема.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не е от зъби!

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

  И аз не смятам че е от зъби, поне не толкова продължителна.
Най-добре я заведете на Педиатър, да я види, дали не е от някоя шарка, при която Т.-та спада само след избиване на обрива.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Дъщеря ми кара Розеола- обривът изби едва след спадането на Т, която в продължение на 3 дни не падаше под 39.

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Дъщеря ми кара Розеола- обривът изби едва след спадането на Т, която в продължение на 3 дни не падаше под 39.

 При Морбили също има мн. висока Т. която спада само след избиване на обрива.

# 5
  • Мнения: 2 609
Преди няколко дни дъщеричката ми вдигна такава Т от афти. ooooh!

# 6
  • Мнения: 729
И афти няма.Днес сутринта имаше разстройство.Температурата поспадна но още я поддържа.

# 7
  • Мнения: 2 754
Ние три дни бяхме с Т около 39 градуса. Докторката ни каза, че сега имало такъв вирус. Давах само Панадол и витамин С. Вече втори ден сме без температура, но пък с леко разстройство.

# 8
  • Мнения: 729
И при нас Т спадна но пък постоянно й се спи.Вчера е била будна само около 3 часа , което не е обичайно за нея.Дали се дължи на изтощението от високата Т.Няма разтройство и повръщане-не е обезводнена.Вече започнах да си мисля че това е от горещините,но пък не съм я извеждала навън от събота.Излизаме само късно вечер след 19.00ч. за 2 часа.

# 9
  • Мнения: 388
И ние вече втори ден сме с висока Т,без други симптоми,явно наистина е някакъв вирус,давам температуропонижаващи,витамин Ц и много течности,дано бързо да отмине Praynig

# 10
  • Мнения: 155
Ние бяхме в събота с 38 сутринта,след което спадна,в неделя с 37.5,понеделник и вторник нищо и днеска пак с 38.Лекарката каза ,че може да е от зъбки,защото няма нищо друго,но ако и утре има ще му пусне изследвания за всеки случаи.Така че можете и вие да направите поне една урина за всеки случаи.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Ние бяхме в събота с 38 сутринта,след което спадна,в неделя с 37.5,понеделник и вторник нищо и днеска пак с 38.Лекарката каза ,че може да е от зъбки,защото няма нищо друго,но ако и утре има ще му пусне изследвания за всеки случаи.Така че можете и вие да направите поне една урина за всеки случаи.

Уф, като прочета за лекар, който отдава такава Т на зъбоникнене, направо настръхвам  Crazy

# 12
  • Мнения: 729
Ееееее,олекна ми.Най- после спадна Т и избиха пъпки.Според педито е бебешката шарка.Цялата е в червени петна с много дребни,едва забележими пъпчици.Вече е спокойна и весела както преди 1 седмица.Много я измъчи тази шарка.

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ееееее,олекна ми.Най- после спадна Т и избиха пъпки.Според педито е бебешката шарка.Цялата е в червени петна с много дребни,едва забележими пъпчици.Вече е спокойна и весела както преди 1 седмица.Много я измъчи тази шарка.

 Радвам се!  Grinning
 Вижда се че при Шарките и Т.-та сама си спада и детето е весело, но само .... след избиване на обрива.  Laughing
 
Цитат
Много я измъчи тази шарка.

 - но пък тези детски болести са необходимото "зло" за изграждане на една здрава и добре функционираща Имунна система.

# 14
  • Мнения: 7 106
- но пък тези детски болести са необходимото "зло" за изграждане на една здрава и добре функционираща Имунна система.

Aleksander , би ли ми обяснил, като изключим шарките, лош показател ли е за изграждането на една добре функционираща имунна система, това че детото ми не знае какво е болест? Трябва ли по някакъв начин да се оптим да го разболявам честичко, за да му оформя имунитета?

Извинявам се на авторката, но ми идва малко странно това обяснение, пък и не го чувам за пръв път, затуй питам .

Общи условия

Активация на акаунт