Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами.
Ние вече похапваме и зеленчукови пюренца с малката Мери.Но има нещо което доста ме притеснява ще ви кажа как процедирам и ви моля за ми отговорите на няколко въпроса след това.
Значи категорично съм казала че все още не искам да замествам хранене и за сега се кърмим и после след около 40-45мин и давам пюрето и тя изяжда между 25-35гр и после заспива.За сега съм въвела картоф и от днес моркови.Другото което малко ме притеснява е че сме се раздрискали доста.Та въпросите съм ми следните:
1.Нормално ли е да се раздрискаме?
2.Дали не трябва да изчаквам малко повечко между кърмата и пюренцето?
3.Ако се храним така горе долу колко е нормално да изяжда от пюренцето?

# 1
  • Мнения: 2 381
Всяка нововъведена храна може да предизвика запек или разстройство.Нормално е "раздрискването" във вашия случай.Според мен 40-45 мин. са ОК.(моята дъщеря сучеше и непосредствено след твърдата храна)
"Колко е нормално да изяжда?"Мисля, че колкото иска бебенцето-води се по него. Hug
Няма място за притеснение, всичко си е наред  bouquet

# 2
  • Мнения: 214
Всяка нововъведена храна може да предизвика запек или разстройство.Нормално е "раздрискването" във вашия случай.Според мен 40-45 мин. са ОК.(моята дъщеря сучеше и непосредствено след твърдата храна)
"Колко е нормално да изяжда?"Мисля, че колкото иска бебенцето-води се по него. Hug
Няма място за притеснение, всичко си е наред  bouquet
Благодаря ти много за успокоението

# 3
  • Мнения: 2 381
Радвам се, че си се успокоила  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 309
Аз пък като въведох картоф, се запече жестоко, явно е индивидуално. Никога не съм гледала часовника за кърмене, прибирахме се от разходка и й приготвях пюрето /хапваше по десетина лъжички/, може да съм я кърмила и преди половин или преди един час, или по-рано, после ако иска сучеше пак. За грамажа е пак много индивидуално, има ящни деца, които си изяждат цялата дадена порция /трябва да внимаваш обаче по малко да увеличаваш грамажа, за 6 месеца май беше 60 гр./, има и такива като моето, които ядат като хората два дена в месеца Grinning

# 5
  • Мнения: 208
Момичета , аз давам зеленчуково пюре и веднага след това кърмя.Ние сме в процес на захранване .Така грешно ли е ?

# 6
  • Мнения: 2 614
Момичета , аз давам зеленчуково пюре и веднага след това кърмя.Ние сме в процес на захранване .Така грешно ли е ?

И Калина беше така, вечно сучеше за да си оправи вкуса в устата след пюрето, или кашата  Mr. Green и досега прави така, като съм и подръка   Mr. Green

# 7
  • Мнения: 214
Да благодаря на всички за сподления опит

Общи условия

Активация на акаунт