с какви дрешки се изписват новородените сега?

  • 1 957
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте,мами!Моля за съвет!Какво да купя за изписване на новородено?Комплектите,които видях,са с дълго ръкавче и пелена.Не е ли твърде много за тези горещини?Или е нормално?Голямата ми дъщеря се роди зимата и беше здраво навлечена на изписването.Сега незнам какъв да бъде тоалета.Моля помогнете!Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Малката ми дъщеря се роди на 16.08 и въпреки че тогава е топло, комплекта за изписване беше с дълъг ръкав, отдолу имаше боди с къс ръкав.

# 2
  • Мнения: 17 407
Е, не може да разголиш новородено бебе Simple Smile Боди с къс или без ръкава, отгоре блузка или гащеризонче с дълъг ръкав е добре според мен.

# 3
  • Мнения: 140
И пелена трябва да има,нали?По-тънка,памучна,сигурно....

# 4
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Да ръкавче трябва да има ,все пак десега не е било изложено на климатичните условия и пелена тънка също, въпреки че всеки сам преценява.

# 5
  • Мнения: 17 407
Да, и памучна пелена или тънко одеалце.

# 6
  • Мнения: 22 407
От нещата, които съм гледала досега и за зимно и за лятно бебе комплектите са едни и същи. С тази разлика, че за лятото са от по-лека материя.
Преди 2седмици изписваха на мои приятели бебето. Беше с памучни ританки и с гащеризонче с дълъг ръкав. И в една пелена - по-скоро приличаше на одеяло.

# 7
  • Мнения: 5 401
Калоян се роди миналата година в утрешния ден и на изписването беше с комплект на БебЕто. Облякохме му боди, камизолка с дълъг ръкав и ританки. Увиха ми го в много тънка пелена. Като се прибрахме вкъщи, обаче, го разсъблякох, понеже беше целия спаружен. На следващият ден педиатърката ми каза да го държа много леко облечен заради жегите и заради опасността от претопляне. Та някъде от 5-тия ден, дребното беше само по боди с къс ръкав и пампа на д-то, а след още няколко ден стоеше голичък. Така го калих..   bouquet

# 8
  • Мнения: 17 407
На БебЕто има много хубави пелени- двойни, но са пак тънички. Нашата е с кравичка, има различни цветове.

# 9
  • Мнения: 1 733
Ръкавче и пелена трябва да има, а като излезеш от родилния дом, естествено, че ще махнеш пелената.

# 10
  • Мнения: 413
Нас ни изписаха август миналата година в най-големите жеги,но Вики беше облечена с боди с къс ръкав,ританки,блузка с дълъг ръкав и тънка пелена.В къщи естествено остана само по боди с ръкавче и ританки.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако е МНОГО горещо можеш да си комбинилаш някакво комплектче,  от блузка, ританки, каквото харесаш(в смисъл да няма боди, или бодито да е в ролята на блузка), за да не се събират 100 ката дрехи. Но по - добре е наистина да е с дълго ръкавче. Новородените още не могат да контролират телесната си Т и са много уязвими откъм изстиване, претопляне, слънчеви лъчи, течение, насекоми и пр. Не бързай с разголването отсега, има време.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 5 744
Синът ми се роди през август, комплекта за изписване беше боди с къс ръкав, блузка с дълъг ръкав и ританки.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
И мен ме мъчи същия въпрос и ми обясниха,че пелената е повече за придържане на главичката.От друга страна четох, че претоплянето е също толкова опасно колкото и охлаждането.Ох, чувствам се объркана. Rolling Eyes

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ако е МНОГО горещо можеш да си комбинилаш някакво комплектче,  от блузка, ританки, каквото харесаш(в смисъл да няма боди, или бодито да е в ролята на блузка), за да не се събират 100 ката дрехи. Но по - добре е наистина да е с дълго ръкавче. Новородените още не могат да контролират телесната си Т и са много уязвими откъм изстиване, претопляне, слънчеви лъчи, течение, насекоми и пр. Не бързай с разголването отсега, има време.  Peace
Подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт