"бабешки" лекове за синузит

  • 16 524
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 414
изкарах един тежък грип скоро. вече съм добре, но от вчера имам ужасна, гъста хрема и ме болят синусите.
правих инхалации със сода за хляб. ще съм ви благодарна да споделите всякакви методи за облекчаване на такива болежки Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 113
Аз съм правила инхалации с лайка и с карамелизирана захар.
Също имаме един чорап, напълнен с морска сол. Това се загрява на фурна достатъчно, че все пак да се търпи и се слага ниско на челото, стои докато изтине. Не знам само как се изтърпява такова нещо в тази жега...
Бързо възстановяване  Peace

# 2
  • Мнения: 4 414
Аз съм правила инхалации с лайка и с карамелизирана захар.
Също имаме един чорап, напълнен с морска сол. Това се загрява на фурна достатъчно, че все пак да се търпи и се слага ниско на челото, стои докато изтине. Не знам само как се изтърпява такова нещо в тази жега...
Бързо възстановяване  Peace
точно за морската сол не можех да се сетя...мноого благодаря  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 113
То и самото море е много полезно в такива случаи, малко да се погмурка човек, да се покисне, да подиша сутрин рано йодни пари...ама ни е малко далече  Confused

# 4
  • Мнения: 1 559
Торбичките (или чорапи) с морска сол (загрята на поносима температура) върху синусите действително носят голямо облекчение. До скоро и аз бях със синузит (за пореден път). Гадничко е в жегите, ама иначе пък положението съвсем не се траеше. Ако морската сол много изсушава кожата ти, може да се намажеш с някакъв крем преди процедурата (аз ползвам Календула).
Инхалациите със сода и лайка също действат добре.
Има и един неприятничък и ефикасен метод - слагаш си мед (захаросан) или чисто масло колкото можеш по-дълбоко в ноздрите (първо в едната, а след това - в другата). И двата метода ми помагат. Ако ги пробваш, гледай да изтърпиш колкото можеш по-дълго с меда (маслото) в носа.
При мен синузитът е много коварен и преди да започна да се лекувам с хомеопатия, само АБ ми помагаше (колко "помагаше" е спорен въпрос, не се знае какво съм си докарала с тези потискания). Последните 2 пъти синузитът се разкара само с хомеопатия. Grinning Не знам дали се лекуваш с хомеопатия, но си струва да помислиш за този вариант.

# 5
  • Мнения: 4 414
Не знам дали се лекуваш с хомеопатия, но си струва да помислиш за този вариант.
да, лекувам се с хомеопатия и имам час за утре следобед...исках нещо да ме отпусне временно...
мерси за съветите  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 150
И неЩо,което действа zа 2 дни.
КупуваШ пресен корен ХРЯН и настьргваШ една Шепа,добавяШ малко браШно и вода докато стане на тесто.Слага се в кьрпа или салфетка и се слага на челото (не на буzите или носа) около 5 минути.Докато zагрее.Запо4ва те4 от носа и да пари и гори...тьрпи се около 1 минута и се маха.По три пьти на ден и zа два дни няма хрема ве4е.

Намажете челото с ваzелин,zа да не иzгори кожата. Peace

# 7
  • Мнения: 30
Пиша ти това което при мен помогна за излекуване в детска възраст, след като майка ми беше изчерпала всякакви други методи. В 200 мл хладка вода слагаш 1 ч.л. сол и 1 ч.л. сода.С помощта на малко чайниче или нещо друго с чучурче наливаш в едната ноздра (накланяш си главата на една страна) докато потече от другата, след това сменяш ноздрите. Много е важно да не запушваш свободната ноздра при издухването на водата от носа.

# 8
  • Мнения: 4 150
Цитат
Пиша ти това което при мен помогна за излекуване в детска възраст, след като майка ми беше изчерпала всякакви други методи. В 200 мл хладка вода слагаш 1 ч.л. сол и 1 ч.л. сода.С помощта на малко чайниче или нещо друго с чучурче наливаш в едната ноздра (накланяш си главата на една страна) докато потече от другата, след това сменяш ноздрите. Много е важно да не запушваш свободната ноздра при издухването на водата от носа
Това е йогйиска техника.

# 9
  • Мнения: 4 414
Това е йогийска техника.
да, така е:) и аз я знам, но просто не бях се сетила за нея:)
между другото, аз отдавна съм добре - хомеопатията ми помогна точно за ден и половина. благодаря на всички за съветите Hug записала съм си ги, дано не се налага да ги ползвам.
разбира се, ако някой знае още нещо, нека пише - да има инфо за бъдещи нужди.

# 10
  • Мнения: 704
Това е йогйиска техника.

 Simple Smile

http://www.yoga108.info/yoga_magazin.html

Полза: Джала нети премахва слузта и замъсяванията от носните пътища и синусите, като позволява на въздуха да протича безпрепятствено през тях. Тя помага за предотвратяване и лекуване на болести по дихателните пътища като астма, пневмония, бронхит и белодробна туберкулоза. Помага за облекчаване на алергии, простуди и синузит. Джала нети стимулира различните нервни окончания в носа, като по този начин активизира мозъка и цялостното здраве. Подпомага се баланса между дясната и лявата ноздра и съответно между лявото и дясно полукълбо на мозъка, джала нети стимулира центъра на интуицията.

# 11
  • Мнения: 2 761
Хряна е голяма работа!!
Благодаря още веднъж на Кристиян,4е ми каза за този метод преди няколко месеца и ме спаси от досадната хрема.
Само да допълня,4е трябва да се спрат вси4ки мле4ни продукти докато те4е носа.
И да се  използват пове4е подправки,които подсушават лигавиците-куркума,джинджифил...

# 12
  • Мнения: 4 414
Хряна е голяма работа!!
Благодаря още веднъж на Кристиян,4е ми каза за този метод преди няколко месеца и ме спаси от досадната хрема.
Само да допълня,4е трябва да се спрат вси4ки мле4ни продукти докато те4е носа.
И да се  използват пове4е подправки,които подсушават лигавиците-куркума,джинджифил...
аз пък благодаря за тази допълнителна информация  bouquet
аз мляко и млечни продукти рядко консумирам, но за детко ще знам Wink

# 13
  • Мнения: 4 195
цялата рода лекувам по следния метод
в едно малко бурканче, омешвам равни части брашно вода и мая - да стане точно като боза, разбърква се само със дървена или пластмасова лъжичка, късам отстрани на вестника от бялата лентичка, мажа я с тази смес и се лепи на челото - спи се с него, десет дена така - моментално издърпва гнойта от синусите и спира болката.
Сместа се съхранява в хладилник задължително, за да не втаса, затворено бурканчето се държи със капачка.
Ами това е - много ефикасно средство, аз последно имах страшен синузит преди 3 години - самос  това го лекувах и от тогава - нямам оплаквания Peace

# 14
  • Мнения: 532
Аз също съм благодарна за съветите,че си имам страдащ от синузит у дома.

Общи условия

Активация на акаунт