Защо вдига тази температура?

  • 827
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Вече не знам какво да правя. Моника пак вдигна Т тази и миналата нощ - 39 градуса. Преди две седмици имаше период, в който 10 дни подред вдигаше Т всяка нощ, педиатърката каза че е от гърлото и пи антибиотик.После се оправи за малко и пак една седмица всеки ден с Т, едва я свалихме, орави се без АБ.Миналата седмица пред почивните дни Т. После цяла седмица беше добре и тази и предишната нощ - хоп, пак Т 39 градуса.Вече ще полудея.Правихме й изследвания кръв и урина - чисти, взеха й носов и гърлен секрет - чисти.Педиатърката решава на момента как да се процедира.Но аз искам глобално решение на проблема.Явно има някакъв проблем.Какво може да й е? Cry Cry Cry
П.п. От снощи започна и неистово да кашля. Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 9 050
Явно има някаква инфекция. Не знам какви изследвания сте правили, но явно не са били правилните. Евентуално предположила ли е педиатърката ви, че може да е пневмония? Изследвала ли я е за това.
Потърси и друго лекарско менине.

# 2
  • Мнения: 5 362
Отидете и на рентген.Нека да й видят дробовете.
Има някакъв вирус сега(то кога ли няма?!),който и Кали прекара.Беше с висока Т и кашлица,но за една седмица се оправи-с АБ.Правиха й снимка и казаха-бронхит.
Но ти описваш много дълъг период и АБ,който не ви е подействал,и продължава да поддържа Т....
Така,че моят съвет е за снимка.

# 3
  • Мнения: 9 050
Може и с кръвни изследвания да се установи пневмония. Не е задължително да се ходи на рентген. Мен така ме изследваха, когато бях бременна, а се съмняваха, че имам пневмония.

# 4
  • Мнения: 5 362
Да,разбира се,че не е задължително.Но понеже преди 3 седмици си препатих,за това я съветвам така.И ако сама не си бях поискала направлението за рентген-можеше да има и по-лоши последствия.Пиехме един Оспамокс и хиляди сиропи и витамини,а детето се влошаваше. Не ми се разправя,че пак ще се ядосам.

# 5
  • Мнения: 3 499
Педиатърката каза да я заведем на ренген. Вреден ли е много този ренген, не е ли малка за него?

# 6
  • Мнения: 9 050
Не. Заведи я в Пирогов, ако искаш. Там в детското имат нов рентген. Но не е вреден. Рентген се прави и на новородени, когато се налага. Даже и скенер се прави.

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Заведи детенце на рентген, не е толкова опасно, ние със сина ми направихме бронхит, който не се чуваше на слушалките, но се видя на снимка. Същата работа с Т, та един АБ, та втори....за малко да влезем в болница...

# 8
  • Мнения: 1 426
Направете кръвни изследвания, идете на рентген - високата температура е реакция на някаква инфекция, която трябва да се установи и да се лекува!

# 9
  • Мнения: 3 499
Добре, благодаря ви! Стискайте палци!  Cry

# 10
  • Мнения: 9 050
Успех.

# 11
  • Мнения: 5 362
Успех и от мен Peace
Дано да не е нещо сериозно Praynig

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 914
Направете кръвни изследвания, идете на рентген - високата температура е реакция на някаква инфекция, която трябва да се установи и да се лекува!
newsm10 И бих потърсила второ лекарско мнение. Очевидно има нещо за което вашата лекарка не се сеща.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При Тери се случи същото.Вдигаше Т събота и неделя,а през седмицата нищо.Миналата събота я заведохме в спешното с 40 градуса и директно ни пратиха на снимка.Оказа се бронхо-пневмония.Все още пием АБ.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 079
Да не е от зъби? От тях и кашлят и Т вдигат, и хрема се появява.  ooooh!
Стискам палци най - вече да разберете какво и е и оттам да приложите най - адекватното лечение, за ваше и нейно успокоение...  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт