тече ми нещо от гърдите

  • 5 755
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 157
Здравейте,сега влизам в седми месец,но току-що като си погледнах зърното на гърдата него имаше някаква жълта капчица-като я стиснах,потекоха още няколко.Какво е това?!?Кърмата не се ли появява чак като се роди бебето Shocked

# 1
  • София
  • Мнения: 11 692
Така както описваш ми прилича на коластра.Лично аз съм нямала,но съм чела за други такива случаи тук във форума.Консултирай се с лекар за да си спокойна!Леко бременност!

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Кърмата не се ли появява чак като се роди бебето Shocked

Кърмата - да. Но това е коластра. Абсолютно нормално е да ти тече още по време на бременността. При мен специално започна от 6-я месец още.
Бъди съвсем спокойна!  Hug И леко бременеене до финала  Peace

# 3
  • Мнения: 526
На една моя приятелка й течеше коластра по същия начин,не се притеснявай излишно...
Лека бременност ти желая.

# 4
  • Мнения: 2 763
Рени, при мен коластрата започна да тече още в края на петия месец.  В това няма нищо обезпокоително.

# 5
  • Мнения: 3 157
благодаря за бързите отговори.Тъкмо се чудех дали да звъня на докторката,а е неделя следобед и ми е неудобно.Трябва ли да я цедя за да се изчистя от нея или сама ще спре?

# 6
  • Мнения: 809
И при мен коластрата за почна към петия месец. Беше жълтеникава, а като родих първо беше бистра, после жълта, та до кърмата. Тези промени са до няколко часа, един ден най-много.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Трябва ли да я цедя за да се изчистя от нея или сама ще спре?


Не трябва да се цедиш! Няма как да се "изчистиш" от коластрата.
Най - вероятно няма да спре до раждането  Laughing Има дни, когато тече повече, има и дни, когато тече по - малко. При мен от едната гърда беше по - обилно.
Пак ти казвам, не се притеснявай! Напълно нормално е  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 237
Това е коластра.Подготвяш се за бъдещето кърмене.На мен ми течеше някъде от 7-и месец,по малко.Като родих се засили - жълта и гъста,после се избистря и следва кърмата.
Няма как да я "изчистиш" а и не е нужно.

# 9
  • Burgas
  • Мнения: 92
Няма нищо страшно, това е коластра. Още от 5-тия месец почнаха да ми текат гърдите. Леко раждане ти пожелавам.

# 10
  • Мнения: 19 289
и при мен още от 5тия месец започнаха да ми текат гърдите.
леко раждане и здраво бебче!

# 11
  • Мнения: 1 942
И аз така  Peace Не се цеди. Леко раждане  Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Аз имам коластра още от 4-ти месец на бременността. Не се изстисквай, за да не предизвикаш контракции. Просто организма ти се подготвя за предстоящото събитие  Wink

# 13
  • Мнения: 260
и при мен беше така-започна да ми тече коластра още в 7м
особенно след като се изкъпя Peace

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И на мен ми се е случвало като бременна - споко!
Бях изпила една безалкохолна бира и гърдите ми така се напрегнаха, че чак изтръпнаха зърната. Поглеждам сутиена - отвътре жълто петно от коластра  Laughing
Поне ще знаеш, че от самото начало бебето ти ще има какво да хапва  Wink
Не се цеди.

Общи условия

Активация на акаунт