Момче-сини дрехи,момиче -розови.Задължително ли е?

  • 10 488
  • 176
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 418
  Здравейте!
  Аз съм майка на  момченце.Обличам го предимно в синьо(слава Богу,че обичам този цвят!).Но някой път му слагам зелени или оранжеви(бели,жълти и др.) дрешки.Освен това, количката на бебето е  сиво-зелена .
   Вече няколко пъти ми се е случвало да се обръщат към бебето ми,като към "малката принцеса" или с друго ласкателно за момиченце,макар че никога не ми е хрумвало да го облека в розово    ShockedА и бебока ми изглежда доста мъжки:едричек с къса косица. Simple Smile
   Вчера след подобна случка попитах поредната жена-минувачка,тръгнала да общува с бебето ми,защо е помислила,че бебока ми е момиче,а тя ми отговаря:"ами,гледам,че е в оранжево..... newsm78"Аз й отвърнах :"и какво?нали не е в розово!"
    Искам ви да питам.Толкова ли греша,обличайки сина си в други освен синьо цветове?
    За момчетата само синьо ли е правилен цвят?
    Вие с какъв цвят дрешки обличате бебетата си?
    Какъв цвят са им количките?
 

# 1
  • Мнения: 469
Аз също обличам моето момченце с най- различни цветове(естествено без розово).Количката ни е синя,защото обичам синьо.Може би ,затова досега не са ме питали дали е момиче.
Не смятам,че синьо е "правилния"цвят за момче.Това е отживелица.Сега света е шарен. Wink

# 2
  • Мнения: 1 183
Разбира се,че не е задължително да го обличаш само в сини дрехи  Laughing ,те хората са такива,мойто пък постоянно го бъркат с момче  Mr. Green ,все едно като имам момиче това означава ли ,че трябва да е само в рокли и поли  Joy   Joy  Joy (количката ми е сиво с черно)

# 3
  • Мнения: 2 663
Е това изказване, защото било детето в оранжево значи , че е момиче е страшна тъпотия!Обличам сина ми във всички цветове-синьо, червено, оранжево, бежаво и каквото се сетиш.Дори на едни обувчици има и розово, но модата днес е такава, че повечето мъжки дрехи имат цветя и шарени апликации.Не робувам на цвета спрямо пола !Това са супер отживелици за мен!
Не се връзвай!

# 4
  • Мнения: 1 910
Оо, не обръщай внимание. Обличай си детето, както ти харесва.

Аз бях казала, че и момиче да е пак в светлосиньо ще го обличам (мразя розово). Сега има доста и в светло/ярко зелено. И в черно го обличам. И в сиво. Макар на доста хора да им е странно. Има и едни австралийски шапки, които са с големи периферии. Мислят го понякога за момиче - техен проблем. Важното за мен е, че е добре предпазен от слънцето.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 03:07 от 7of9

# 5
  • Мнения: 27 524
Уф, аман от предразсъдъци и тесногръдие  Rolling Eyes
Първата ни количка беше синьо-червена. Втората - светло синя. Първата лятна - тъмно синя. Втората лятна - ярко светло зелено със светло синьо.
Дрешките ни - почти никога синьо, писнало ми е от еднаквост и стериотипи. Повечето - жълти, бежови и бели. Много от тях - оранжеви и шарено-комбинирани.
Синът ми е рус, слаб, нежен, тих и стеснителен. Никога не са го бъркали с момиче  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 449
Дъщеря ми от новородена има много дрехи в светлосиньо! Любимият цвят на баща й Simple Smile В розово не купувам.
И стаята й е в бледо синьо с бяло, включително мебелите - винаги ми е забавно да отговарям на въпроса "Вие на момченце ли се надявахте?"
Количката й е червена, но редовно питат колко е голям юнака и какъв послушен младеж си имам.

Сега Вела има вече 3 сини роклички от 5 Mr. Green

# 7
  • Мнения: 766
Дъщеря ми от новородена има много дрехи в светлосиньо! Любимият цвят на баща й Simple Smile В розово не купувам.
.............................
ей това все едно е за нас  Mr. Green, само дето синьото е мой любим цвят.
Представям си как ще обяснявам на лели и баби, защо на момченцето сме му вързали опашки на косичката  Joy

# 8
  • Мнения: 2 622
Имам две момичета  и ги обличам предимно в розово-бонбонени цветове...особено малката...

Не мисля,че освен розовото,има друг момичешки цвят.Синьо,оранжево,резедаво,червено-това са все унисекс цветове според мен.Дори много ми харесва момечнце облечено в нещо ярко червено.

# 9
  • Мнения: 66
Аз в началото слагах на моята принцеса и сини дрешки и съответно хората мислеха че е момче. И дори някой ме беше питал защо я обличам в синьо #Cussing out. Много интересно ако и облека синя рокля дали хората ще мислят че е момче  Thinking

# 10
  • Мнения: 447
Докато можех (тоест докато беба само си спеше завита в количката) лъжех, че е момче за да не ми предлагат само розови дрехи. Оказа се , че има и страхотни дрешки в оранжево, зелено, жълто,червено, синьо.... С времето магазините от които купувам дрехи останаха един -два та си ме знаят и розово не предлагат. А единствените розови дрехи които има са подарък от свекървата, но те се свеждат до  3-4.
Количката ни беше синя, но никога не са ми казвали,че е момче.

# 11
  • Мнения: 2 257
Не го обличам само в лилаво и розово. Количката му е кафява с леко зеленикави оттенъци. Има оранжеви, червени и всякакви дрешки. Разбира се, че няма задължителен цвят. Момче в розово и лилаво не възприемам, но обожавам момиченца в синьо например.

# 12
  • Мнения: 1 165
Обличам я във всякакви цветове,но най-вече в червено и синьо,защото кожата и е матова и много й отиват FlutterЗимната ни количка е червена ,а лятната  светло синя.

# 13
  • Мнения: 5 362
Никога не съм робувала на тези схващания.Обличам често дъщеря си в сини дрехи.
И двете ни колички бяха по-скоро момчешки цветове,но това ни най-малко ме е притеснявало.

# 14
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И нас ни бъркат с момиченце, но аз го приемам като комплимент - детето ти просто има красиви черти на лицето - това е.
Тари има най-много сини дрешки, но и много бели, зелени, оранжеви, жълти, червени и със всякакви апликации и картинки. Дечица са - ще ги обличаме в цветове - имат после цял живот да се обличат в сиво и черно.

Общи условия

Активация на акаунт