жеги и ваксини

  • 2 937
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 432
Здравейте,мамчета.
Имам един малко странен въпрос.Слагате ли ваксини на децата си в тия жеги?Планувам за вторник/26.06/ следобяд към 16.30ч да му слагат ваксина Act Hib/противоменингитната/,но ме притесняват високите градуси,.От аптеката до поликниниката са 10-15мин пеша дали ще я запазя годна,ако не е в хладилник,пък нямам и лед как да я нося/хладилника ми е само размразяващ и няма лед/Хиляди питанки,моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 4 111
Може да се закупи непостедствено преди слагането и щом са 15 мин. пеш можеш спокожно да идеш с такси, ако няма друга кола. И ние поставяме ваксини в жегите, но аптеката е близо до лекаря.

# 2
  • Мнения: 1 044
Аз знам че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират. Нас ни отложиха например полиомиелитната ваксина за есента, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.

# 3
  • София
  • Мнения: 58
Педиатърката на Ивчо категорично е на мнение, че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз ваксините ги "транспортирам"  до педиатърката с термобокс за шишета.Дори да се наложи да чакам пред кабинета и,като я извадя от термобокса-ваксината си е студена.

# 5
  • Мнения: 4 111
При нас няма проблем, всеки месец се ваксинираме, а тук жегите са от май до септември, но щом така казвате - няма да споря. Лекарят да посъветва!

# 6
  • Мнения: 393
 И аз съм чувала,че може да има реакция,но педиатърката ми каза,че няма проблем и след няколко дни ще слагаме пак.

# 7
  • Мнения: 432
Какви са възможните реакции,кажете.

# 8
  • Мнения: 2 821
Аз знам че през лятото децата не е хубаво да се ваксинират. Нас ни отложиха например полиомиелитната ваксина за есента, защото от слънцето и жегата, може да се получи реакция.
същото и при нас

# 9
  • Мнения: 315
Запис! Следя темата..

# 10
  • Мнения: 27 524
Да, днес сложихме поредната. Не се притеснявам от жегите за ваксините  Peace
В аптеките продават специални приспособления за пренасяне на васкини в топло или извън хладилник  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 10 982
Преди 2 дена сложихме Пентаксим - засега няма странични реакции, а тогава беше най-горещия ден напоследък.

# 12
  • Мнения: 213
Така или иначе ваксината се слага след като се постопли. Не може да я сложат на детенцето ледена, с температура 5-6 градуса или колкото е там. Нас дори ни караха да я топлим под мишницата си, преди да я боцнат. Така че за 10-15 минути път до поликлиниката нищо няма да й стане.

# 13
  • Мнения: 1 044
Аз имах впредвид реакция на самото дете към ваксината, усложнена от жегата. Доколкото си спомням, педито ни каза, че при поставена полиомиелитна ваксина детето трябва да се пази от слънце и прекомерно затопляне. Не знам точно какво може да му стане, но не бих рискувала.

# 14
  • Мнения: 1 949
Записвам се. На 28.06 трябва да ни сложат полиомиелитната ваксина. Но, сега като се замисля, нали и мин.год. като правеха първите ваксини на детенце, беше горещо. И проблеми сме нямали, да чукам на дърво  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт