Боледуват ли децата Ви по-малко в чужбина?

  • 4 171
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Мисля newsm78,че децата в България боледуват много,или на мен така ми се струва?Съдя по моите деца  #Crazyи тези около нас.Моля,споделете как е при Вас.

# 1
  • Мнения: 3 804
според мен зависи как са гледани децата,поне моите рядко боледуват защото от малки ги калявам и когато живяхме в бг и когато сме тук

# 2
  • Мнения: 2 032
Дими, на какво базираш това генерално обобщение.

Моето наблюдение е, че понеже системата тука, за добро или лошо, не те "окуражава" за всяко кихане на детето да тичаш на лекар и да изискваш лЮкарства, човек бърза се научава да отсява плявата от житото. Значи това е по-скоро въпрос на дефиниция за "боледуване". Аз настинки и кратки вирусни заболявания, например, не ги броя.

Но това е. По-нататък място за обобщение не виждам. Да не говорим "чужбина" какво ли обхваща, или пък че за децата на много народ в този под-форум, "чужбина" е България.

# 3
  • Мнения: 3 478
Не мога да дам точна преценка, но искам да кажа че за една година тук малката е имала 2 отита и нищо друго. В БГ като се прибрахме Май месец премина през вирус някакъв, то не бе повръщане, то не бе висока Т цели 3 дни все неща дето тук не и се бяха случвали. От 4 седмици ваканция една прекарахме в къщи болни. Може да е било случайност, но е факт че се случи и понеже дали защото стана още с пристигането незнам, но ми отказа да яде през цялото време докато бяхме там. Върнахме се на мляко и оризова каша.

# 4
  • Мнения: 2 959
...Мисля,че децата в България боледуват много...
Dimmy, и моето мнение е че не могат да се правят подобни генерални обобщения. За себе си не мога да кажа нищо по темата Ти, защото Дана е гледана само извън БГ и в кратките престой там не е имала никакъв проблем, явно зависи от начина по които се гледат децата както ДТТИ казва, а и също как се отсява понятието "болест" за което писа Алиса. А Ти на каква база градиш мнението си, на временен престой в БГ или там си отгледала някое от дечицата си?
...че се случи и понеже дали защото стана още с пристигането незнам, но ми отказа да яде през цялото време докато бяхме там...
Мис З, според мен на детският орг- м му е необходимо време за адаптация към всичко ново- храна, вода, че дори ако искаш и климат/ то понякога на възрастен му е трудно да свикне със средата на новото място за 1 седмица/ а Ти искаш подобно нещо от Алекса.

# 5
  • Мнения: 49
Благодаря,че се включихте в темата.Ще дам малко пояснение защо пуснах темата.Имам две момчета-на 8 и 1 години.Големия не го пуснах на детска градина,защото имах възможност да си го гледам в къщи,като не съм го лишавала от контакти и игри с други деца.Тогава всичко беше наред-една-две настинки на година,нищо необичайно за малко дете.Но когато тръгна в предучилищна група се започна-една седмица на училище-една седмица вкъщи.Ще кажете,че детето няма изграден имунитет,но вече трета година сме така.Изпихме всички известни имуностимулатори,слагахме противогрипни ваксини,но положението остана същото.Започна да прави алергични пристъпи/доста деца в БГ са с алергии и астма/.Може би и това,че много родители нямат възможността да си гледат децата в къщи докато са болни и ги пускат на училище с лекарствата в джоба оказва влияние.
Малкото изкара няколко настинки,няколко вируса и за първата си година вече за 4 път пие антибиотик. Преди месец се разболя от вирусна инфекция-40 градуса температура!-антибиотик.Преди два дена-39.7-антибиотик.Просто ми се струва много. И доста често.И не са само моите деца.
Пуснах въпроса за сравнение с децата които живеят извън България,защото съм чувала изказвания като-Откакто дойдохме в БГ децата ми са постоянно болни,или-В Англия не са чувализа грипна ваканция.
Не правя генерални заключения,че децата в БГ боледуват най-много,но ми беше интересно да Ви попитам какво мислите.

# 6
  • Мнения: 1 072
Дими, ти сама си го казала - детето няма изграден имунитет. Да, 3 години са много, но може би просто му е много изнежен организмът. Странно ми е все пак, че изобщо не е боледувало и като сте били вкъщи, защото то не е само от контакти с деца, и ти, и всички други внасяте зарази вкъщи. Освен ако не сте били, както имаше една друга майка тука (във форумите), дето ходеха с маска вкъщи или се изнасяха на квартира като се разболееха.
Това дето си пускат децата "болни" на училище и градина е много коментирана тема тука. Пак опира всичко до дефиницията на "болно" дете. Убедила съм се, че моите деца са тежко болни според някои тук при определени симптоми (кашлица, сополи, и т.н. подобни), докато за мен са си чисто здрави, но понастинали.
И последното е - връзката  температура - антибиотик. Казваш "вирусна инфекция-40 градуса температура!-антибиотик". Първите две имат връзка, връзката между второто и третото не е автоматична. А межу първото и третото няма такава. И след това пак същото. Просто не е добре това.
На въпроса ти - големият боледуваше много като тръгна на градина на 8 месеца. Всеки месец. Висока температура, я разстройство, я повръщане, различни грипове всякакви. Постепенно стана по- на рядко. Да чукна на дърво, сега не е боледувал от октомври, 8 месеца значи. Но си е и до дете. Малкият тръгна още по-рано на градина, на 4 месеца, но за по малко, имаше алергия и кашляше много (астматично).  На 1 годинка и малко (лятото) спря да кашля. Почти не яде, или по-точно, яде само хляб, никакви плодове, никакви зеленчуци. Не помня откога не е боледувал. От време на време вдига температура, за 1 ден, висока, но на другия ден му минава от само себе си. Имуностимуланти не давам, против съм.
Ще се оправите, няма как, но ще мине време. Успех.

# 7
  • Мнения: 664
Аз пиша и в отчетните теми и сравнявам как боледува моето дете и тези в Бг - ами не боледува по-малко, разликата е в педиатрите! Хрема - задължително капки за нос (тук лекарите не ги предписват на деца), кашлица - веднага сиропите, Вентолин, след няколко дни включват и антибиотика, висока температура - вирис или не, задължително антибиотик! Ами деца на две години (говоря за тези като моето) вече са наблъскани с ужасно много лекарства, в един момент организмът им просто спира да се бори сам и детето се разболява от всеки вирус.
Ще дам един пример - през зимата дъщеря ми се разболя от грип, 5 дни вдигаше 40 и отгоре температура, нищо не й предписаха, просто я следяха редовно, обадих се на един познат лекар в Бг и той ми каза, радвай се, че ен си тук, вече да сте сменили 3-я антибиотик.
Имуностимулантите също - тук са изтеглени от аптечната мрежа, има само хранителни добавки, но дори и те не се дават на малки деца. Споделях пред другите майки какво обяснение от лекар съм чела - че имуностимулантите свръхстимулират имунната сиситема и когато се спрат, понякога последва точно обратното -срив. Това се отнася дори за Еханицеята и прословутите Аквасорс.
И още нещо - когато дойдох тук (нямах още дете) си дадох сметка как българите треперим непрекъснато да не простинем и навличаме ужасно децата си, ами как да ги закалим тогава, те са толкова изнежени, че простиват от всеки повей на вятъра! Една майка в темата ни питаше в края на май дали вече да маха чорапогащника на детето под панталоните...

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз пиша и в отчетните теми и сравнявам как боледува моето дете и тези в Бг - ами не боледува по-малко, разликата е в педиатрите! Хрема - задължително капки за нос (тук лекарите не ги предписват на деца), кашлица - веднага сиропите, Вентолин, след няколко дни включват и антибиотика, висока температура - вирис или не, задължително антибиотик! Ами деца на две години (говоря за тези като моето) вече са наблъскани с ужасно много лекарства, в един момент организмът им просто спира да се бори сам и детето се разболява от всеки вирус.
Ще дам един пример - през зимата дъщеря ми се разболя от грип, 5 дни вдигаше 40 и отгоре температура, нищо не й предписаха, просто я следяха редовно, обадих се на един познат лекар в Бг и той ми каза, радвай се, че ен си тук, вече да сте сменили 3-я антибиотик.
Имуностимулантите също - тук са изтеглени от аптечната мрежа, има само хранителни добавки, но дори и те не се дават на малки деца. Споделях пред другите майки какво обяснение от лекар съм чела - че имуностимулантите свръхстимулират имунната сиситема и когато се спрат, понякога последва точно обратното -срив. Това се отнася дори за Еханицеята и прословутите Аквасорс.
И още нещо - когато дойдох тук (нямах още дете) си дадох сметка как българите треперим непрекъснато да не простинем и навличаме ужасно децата си, ами как да ги закалим тогава, те са толкова изнежени, че простиват от всеки повей на вятъра! Една майка в темата ни питаше в края на май дали вече да маха чорапогащника на детето под панталоните...
Подкрепям  Peace
Само бих добавила че наистина  в Бг децата се обличат прекалено много- елате  да ги видите тук бебетата по улиците-brand new a  по голи крачка и ръчички- това в БГ даже и на сегашните 40 градуса няма да се види)
Вили

# 9
  • Мнения: 18
Мисля, 4е зависи и от климата. В момента живеем на място, което се смята за едно от най-здравословните в свта, поне така се афи6ира. Разликата в здравето на децата ми е огромна. Синьт ми е тук от 5 години и е боледувал ведньж, фарингит. Дь6теря ми е на 3 год., родена е тук, и сравнявайки здравето и на тази вьзраст с това на брат и в Бг, разликата е огромна. Просто там живеехме в голям и мрьсен град, а тук сме на 4ист вьздух и море.

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не мога да кажа как ще е като по4не градина, тука не ги пазят в къщи даже болни са на  даскало; това хремата и кашлицата са като фон и нормална био среда, така,4е не ги лекуват с нищо!досега тя е дигала темп от зъби и един път скрита варицела, пък заради една скапана педи, обърна обрива навътре и стана ужас, но го оправих детето!аз давам мнмого по рядко лекарства, стеримар, сирп за кашлица или отварям евкалиптово масло да се изпарява в къщи докато спи! давам омега рибено масло, сироп витамини, яде колкото може плодове и зелен4уци, тука са с доси и рядко пресни последните!не я пазя, в студа е навън с мене или с дядо си, вали дъжд много важно, тя не се впе4атлява!на жегата е гола на 4 отоврени прозореца и врати, тук е до 55 градуса!надявам се и се моля да не се разболява по градините, да видим!

# 11
  • Мнения: 49
Благодаря Ви за мненията.Аз също съм против навличането и разнежването.Калявам децата си от малки и също ми прави впечатление когато видя дете облечено повече от необходимото.Но не мога да приема /може би е грешка/да оставя децата си да не спазват елементарна хигиена-имам впечатления от наши познати англичани-оставят си бебето да лапа мръсни играчки и пясък и казват,че са по-здрави.Като си предстая само,колко болни бездомни кучета и котки ходят по улиците няма как да не извадя мокрите кърпички.
Хрема,болно гърло,малко температура-това са нормални неща за малките деца.Против съм антибиотиците и когато голямото боледува с температура винаги изчаквам няколко дни и в краен случай включвам антибиотик.Но за малкото никой не иска да поеме отговорността да го остави с 40 градуса на изчакване.Аз също не мога,колкото и да не ми се иска отсега да го тъпча с антибиотик.
Съгласна съм с bono_vox,че живеем в много мръсна среда-замърсени вода,храна и въздух и на това отдавам голяма част от алергичните реакции при децата в БГ и намаления имунитет.

# 12
  • Мнения: 3 461
Не са спрели да боледуват, то не бяха ушни, очни и всякакви инфекции. Температура от 42 градуса в продължение на дни я нямат за нищо. За сравнение сестра им беше болна само веднъж, когато беше на 3. Времето предразполага, отвън 50 градуса, вътре 20, навсякъде климатици, тук са родени, но лепят всеки вирус. Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 3 098
Не,напротив даже.Тук боледува пове4е.
Ако я гледам аз,без да влиза в колектив и да общува с местните деца е здрава.Но с напредването това няма как да бъде така.Не мога ве4но да я ограни4авам и спирам.
Лошото е ,4е тук се смята болното дете за нещо нормално и не се търси при4ината за заболяването,оттам и последващите проблеми са ужасно много.

# 14
  • Мнения: 11 307
Дими, зависи от гледната точка.
Ако родителят пощурява при всеки сопол и търчи затова на доктор - да и моите са боледували често.
Но аз го считам за тренировка на имунната система.
Иначе са си боледували - поне по 2 отита са имали, по веднъж скарлатина, по веднъж бронхит.
Но тук за щяло и нещяло не предписват антибиотик. Посягат към народна медицина, хомеопатия и естествен отбор. Непрекъснато са навън, дори в детската градина времето не ги спира да ги пуснат за час поне в градината да потичат.

Общи условия

Активация на акаунт