Пюретата са неестествени и ненужни за бебетата

  • 5 132
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 891
Бебешките пюрета са неестествени и ненужни, твърди заместник-директорка на програма за хранене на бебетата в УНИЦЕФ, цитирана от Би Би Си.

Джил Рипли, заместник-директорка на "Бейби френдли инишиатив" в УНИЦЕФ смята, че храненето на бебетата с пюрета може да им причини здравословни проблеми в по-късна възраст.

Според нея децата в продължение на 6 месеца трябва да бъдат хранени само с майчина кърма или с адаптирани млека.

След тази възраст трябва да се отбиват и да се хранят с твърда храна.

Така родителите ще могат да контролират какви количества изяждат децата, а и бебетата няма да станат капризни.

Рипли в продължение на 25 години е била здравен консултант при отглеждане на бебета.

В резултат на опита и изследванията си тя е разработила своя програма за хранене, наречена "Отбиване, ръководено от бебето" (Baby-Led Weaning).

Специалистката казва, че през 2002 г. Световната здравна организация е одобрила изследвания, които установиха, че кърмата или адаптираното мляко доставят всички хранителни вещества, от които едно бебе се нуждае до 6-месечна възраст.

Ако през първите шест месеца на бебето се дава друга храна, тя може да понижи хранителната стойност на млякото и дори да навреди върху здравето на детето, твърди специалистката.

След шестия месец бебетата могат да поемат обща храна в устата си и да я дъвчат.

Следователно ако им се дават пюрета, ще се забави развитието на дъвкателните умения.

Пюретата могат да предизвикат запек и да направят децата капризни по отношение на храната, когато пораснат, смята Рипли.

Проф. Дейвид Канди, детски гастроентеролог от Съсекс, предупреждава обаче, че трудно може да се посочи на каква възраст бебетата трябва да започнат да поемат твърда храна, защото дъвкателните умения се развиват с различна скорост у различните бебета.


заглавието не е мое  Naughty
http://health.actualno.com/news_108658.html

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 16:01 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 12 201
    Напълно съм съгласна с почти всичко и реално тази статия е вариант на Педагогическото захранване  Simple Smile
    Само това не подкрепям "Според нея децата в продължение на 6 месеца трябва да бъдат хранени само с майчина кърма или с адаптирани млека.
След тази възраст трябва да се отбиват и да се хранят с твърда храна."

# 2
  • Мнения: 4 111
Само за отбиването и аз не съм съгласна, но кои са тези твърди храни, как, кога, по колко да се дава? Това не се казва.

# 3
  • Мнения: 7 414
  Tвърда храна?  Thinking
 

# 4
  • Мнения: 153
"Пюретата могат да предизвикат запек и да направят децата капризни по отношение на храната, когато пораснат" - а пюретата не са ли храна?!?  #2gunfire
За педагогическото захранване съм на мнение, че е нещо добро. Но не мога да се съглася с това, че пюретата са нещо по-различно от храна.... Последнотото ми звучи като голяма глупост.
На следващо място това, че след шест месеца бебетата трябвало да се отбиват. Shocked Ами след шестия докато се захранват какво ще приемат за хранене през останалото време от деня...
Имам чувството, че от стремеж за оригиналнечене и желание за новаторство, някои направо се излагат.   Confused

# 5
  • Мнения: 344
"Пюретата могат да предизвикат запек и да направят децата капризни по отношение на храната, когато пораснат" - а пюретата не са ли храна?!?  #2gunfire
За педагогическото захранване съм на мнение, че е нещо добро. Но не мога да се съглася с това, че пюретата са нещо по-различно от храна.... Последнотото ми звучи като голяма глупост.
На следващо място това, че след шест месеца бебетата трябвало да се отбиват. Shocked Ами след шестия докато се захранват какво ще приемат за хранене през останалото време от деня...
Имам чувството, че от стремеж за оригиналнечене и желание за новаторство, някои направо се излагат.   Confused
И аз мисля като теб.На мен гастроентеролог ме посъветва да започна по-рано със захранването.Другото нещо "Пюретата могат да предизвикат запек- не всички пюрета придизвикват запеч а даже действат по-добре на коремчетата от някои АМ.Бебетата по-вероятно да получат запек от АМ отколкото от пюретата.Как ще ги отбиеш на 6 месеца?Нали трябва постепенно да ги захраниш.Вече толкова неща се промениха.Всеки специалист предлага нов метод на захранване.Ние сме по стария метод на ранното захранване.

# 6
  • Мнения: 384
Тъй,тъй, да не се моткате със захранването, от седмия месец-шопска салата и кебапчета  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 896
Моето предположение е, че тази жена е грешно цитирана или грешно преведена. Щото се разбира едва ли не дайте да отбиваме на 6 месеца, а в същото време говори за отбиване ръководено от бебето. Това е противоречие. Вероятно се има предвид да не се отбива преди 6 месеца и да не се дават други храни преди тази възраст. Не знам, нещо не ми се връзват нещата така, както са цитирани.

# 8
  • Мнения: 7 414
basilisk ,да,възможно е превода да не е точен.Интересно ми е да видя оригиналния вариант на статията.

# 9
  • Мнения: 3 760
По принцип в момента, в който на бебето се даде нещо различно от мляко започва процесът на отбиване. А колко ще продължи е отделен въпрос.
Т.е. това "След тази възраст трябва да се отбиват и да се хранят с твърда храна" аз го разбирам като постепенно млякото се заменя с твърда храна  Thinking

# 10
  • Мнения: 280
Синът ми го доказа сам налагайки ми го. Така че съм за!! Те са излишни исвен някои еднокомпонентни плодови. И след 9ти мес. се обърмахме към вс. млека и етски и не успешно!!
Има подвеждащи съвет които са близки с рекламата Wink

# 11
  • Мнения: 35 891
пуснах статията като проблясък, който се появява в пресата, а не като указание за гледане на деца и повод за дълги спорове
една нормална и отговорна майка не би гледала детето си по вестникарска статия, а би потърсила повече и по-сериозна информация за "новата тенденция"; а щом ние сме тук - вярвам, че всички сме го направили  Peace

# 12
  • Мнения: 133
ето я статията в оригинал...смятам че добре са я превели....хмммммм...

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/6762795.stm

# 13
  • Мнения: 255
И аз мисля, че това за отбиване е някакво недоразумение, някой далечен от гледане да бебета човек е писал тази новина и просто грешно цитирал жената. Често се случва...

А иначе за пюрета аз съм съгласна напълно - неестествени са и са излишни. Ние не ги ядем  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
По принцип в момента, в който на бебето се даде нещо различно от мляко започва процесът на отбиване. А колко ще продължи е отделен въпрос.
Т.е. това "След тази възраст трябва да се отбиват и да се хранят с твърда храна" аз го разбирам като постепенно млякото се заменя с твърда храна  Thinking
Аз мисля, че точно това са имали предвид.

А по отношение на пюретата, преди година бих била изумена от такова твърдение, но като гледам моето малко човече как отказва да ги яде, кара на кърма и на храна, която може сам да си взима с пръсти и да дъвче /дори и когато имаше 1 зъб само/, написаното, че пюретата са "неестествени и ненужни", е напълно в сила за нашия случай!

Мисля да принтирам и ламинирам едно копие за свеки, че тя много страда, че детето не яде пюрета  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт