коремни болки при дете - каква може да е причината?

  • 56 439
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
Детето ни на 8г. от 2 дни се оплаква от коремни болки, които явно са на спазми - заболява я през известно време и след това спира. Болката е в областта на пъпа и нагоре.
Днес ходихме при дж.пито, която я опипа и каза, че проблемът не бил хирургичен - да речем не е апендицит...и нищо друго. Имате ли идея какво може да е и къде да я заведа на по-сериозен преглед ако не дай си боже това продължи?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 677
Отидете на детски гастроентеролог.

# 2
  • Мнения: 2 070
Най-добре идете на детски хирург.Потърси в търса4ката коремни болки има описан вашия слу4ай

# 3
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Много са причините за коремни болки . В тая възраст , децата правят много често гастрити. Обичат да се хранят с чипс, пържени картофи и тостове. Какво е яло детето през последните 2 дни? Възможно е да има и мезентереален лимфаденит. Това се получава при настинка , детето няма симтоми от страна на гърло или бял дроб, а се оплаква само от коремни болки , които вървят на спазми. При слаби деца като се опипа внимателно коремната стена се усещат възпалените лифмни възли. Най добре е детето на мине няколко дни на  въглехидратна диета.Ако спазмите продължат,  трябва да я види коремен хирург.

# 4
  • Мнения: 941
на твое място нямаше да питам тук,а вече да съм отишла и на друг лекар.Един опитен джи-пи при коремни болки на дете веднага праща на хирург

# 5
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Напротив  Grinning , точно неопитни общопрактикуващи лекари , като чуят корем , веднага пращат в спешна хирургия.Дори , не преглеждат детето и пишат смешни диагнози  Mr. Green . Опитните лекари преглеждат детето, начначават терапия/ ако изключат апандесит/ и винаги предупреждават родителите  коя спешна хирургия е дежурна.

# 6
  • Мнения: 941
не съм съгласна с теб,Шехи,коремните болки при дете могат да са всичко и държа на мненето си,че трябва да го види коремен хирург.Но  пък си права,че неопитния джи-пи бърза да си върже гащите Laughing

# 7
  • Мнения: 5 531
Синът ми миналата седмица беше с болки като при вас. 4 дена го боля корем на спазми. И нашата лична лекарна отхвърли апандисит, но все пак пусна изследване на урина , и ни прати да го видят на ехограф. Оказа се колит.

# 8
  • Мнения: 809
Много са причините за коремни болки . В тая възраст , децата правят много често гастрити. Обичат да се хранят с чипс, пържени картофи и тостове.
И не мин тов ми дойде на акъла. Някъде на тази възраст и аз получих гастрит от хранене по столовете в училище - така ми казаха т.е. от редовна употреба на стара мазнина. Сега като се замисля обаче, смятам, че при мен беше на нервна основа. По това време имахме доста проблеми в семейството.
Дано при вас да е нещо временно.
  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 237
Може да е цистит,задължително пуснете изследване на урината.Ние лекуваме бактерии в урината и до скоро много често се оплакваше от болки в коремчето,точно като спазми и казваше,че я боли около пъпа.

# 10
  • София
  • Мнения: 323
Хей, това са просто коремни болки. Не плашете жената. Завела е детето на лекар. Това е достатъчно за сега. Лекаря преценява по определени показатели- коремна стена, черен дроб, жлъчка, бъбреци. Ако е необходимо хирургично лечение, то нещата обикновено се развиват много бързо, корема става твърд, болката става силна и трудно се понася. Появява се повръщане. Ако болките не преминат за два-три дни, тогава в Пирогов.

# 11
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
desinansitoni  ,няма "такива филми" Появи ли се повръщане, работата върви към зле. Това са сиптоми на перитонит. Най- страшното при децата е коремна болка, проява на апандесит. Тогава лечението е само едно- оперативно.
Първите часове ,болките са не добре локализирани, пръснати дифузно по целия корем, детето не може да посочи ,точно къде го боли. Имат спастичен характер, появават се и отшумяват. След това коремната болка се локализира в дясна долна половина на корема/ в рамките на 24 часа/ и става постоянна. Не се влияе от положение на тялото , храна и др. Тогава вече трябва да сте в спешното и детето да бъде прегледано на всяка цена от хирург. Появи ли се повръщането, вече е наличието на перитонит. Клиниката на апандесита се развива в рамките на 24 часа. Продължи ли по- дълго и болките запазят коликообразния си характер, всичко друго е, но не и апандесит.
 

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 13:46 от Шехи

# 12
  • Мнения: 941
desinansitoni  ,няма "такива филми" Появи ли се повръщане, работата върви към зле. Това са сиптоми на перитонит. Най- страшното при децата е коремна болка, проява на апандесит. Тогава лечението е само едно- оперативно.
Първите часове ,болките са не добре локализирани, пръснати дифузно по целия корем, детето не може да посочи ,точно къде го боли. Имат спастичен характер, появават се и отшумяват. След това коремната болка се локализира в дясна долна половина на корема/ в рамките на 24 часа/ и става постоянна. Не се влияе от положение на тялото , храна и др. Тогава вече трябва да сте в спешното и детето да бъде прегледано на всяка цена от хирург. Появи ли се повръщането, вече е наличието на перитонит. Клиниката на апандесита се развива в рамките на 24 часа. Продължи ли по- дълго и болките запазят коликообразния си характер, всичко друго е, но не и апандесит.
 

  абсолютно съм съгласна!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви също има от време на време коремни болки. Водихме я на лекар и той каза, че има чувствителен стомах. Препоръчани да избягваме някой храни - трудно смилаемите, пържено и с повече подправки. Изписа капки Еспумизан. Давам и ги при нужда. Скоро не се е оплакала, че я боли коремчето.

# 14
  • София
  • Мнения: 351
При моето хлапе коремните болки започнаха преди няколко месеца.Беше на диета,после на лекарства,докато преди две седмици не ни изправи на нокти.Събуди се посред нощ със страхотно пищене и това продължи докато стигнахме до Пирогов.Тъй като не беше апандисит ни изпратиха по живо по здраво.Направихме изследвания за чревни паразити,ешехерия коли и незнам още какво и пак сме в задънена улица.Сега мислим за гастроентеролог.Не оставяй нещата така,а търси докато намериш свестен лекар.Трябва да се намери причината,а не диети и лекарства за подтисканена болката.

Общи условия

Активация на акаунт