Кърджали забрани Делю хайдутин

  • 2 753
  • 64
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Знам, че се дразните на новини от Дир- а ... но не се сдържах

http://dnes.dir.bg/2007/06/22/news1810361.html


Цитат
Делю хайдутин, Сирма войвода, Индже и Стоян войвода дразнят местното население в Кърджали.
Цитат
Депутатите Юнал Тасим и Неджми Али, избрани от Кърджалийски избирателен район, казаха, че не са запознати със случая и въпросът е в компетенцията на местната власт. Сред новите улици във "Възрожденци" са "Елин Пелин", "Захари Стоянов", "Ангел Каралийчев", както и "Нури Адалъ", "Сабахатин Али", "Реджеб Кюпчу", "Кадрие Лятифова".

Аз съм в потрес  Confused

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
И аз съм силно възмутена. То бива- бива метани и гъзомиене.  newsm11

# 2
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Важното е да сме толерантни, но това се отнася само за нас - бившата рая.

# 3
  • Мнения: 7 837
Ох, казах си мнението в другата тема... Голям праз на кого ще кръстят улици в тоя комплекс.
Не се потрисай Сикрет... В Кърджали определено не са потресени...
Другарят Багдасаров от БСП и той потресен, ама му е през оная работа.

# 4
  • Мнения: 3 423
Е, стига, де, ами Ламартин, Гагарин,
Бирюзов, Ломумба, що ги премълчаха?

# 5
  • Мнения: 6 167
не ми се отваря новината, но ако е имало вариант улици в кърджали да се казват Индже Войвода ... не ми се струва нормално.
няма ли по.. неутрални имена ,  не толкова заредени. Нури Адалъ също не ми е нормално име. Не го/я знам кой/я е този/тая, но е безумно. да им ги направят без имена улиците, а  с номера  и готово.

# 6
  • Мнения: 7 837
В комплекса блоковете са номерирани. Никой няма да тръгне да пише по адресите улици. Никога не са го правели.

Поне да влезе в новините града. Не е малко  Laughing

п.п. Аз не съм се прибирала от години, но има форумки,  живеещи там. Нека кажат все пак, но на мен ми се струва,че града придоби много добър вид и се наляха пари. Странно как на това не се обръща внимание...
п.п.п. И моля не ме нападайте на ЛС - християнка съм  Mr. Green

Последна редакция: сб, 23 юни 2007, 00:33 от Кейси

# 7
  • Мнения: 5 468
Сред новите улици във "Възрожденци" са "Елин Пелин", "Захари Стоянов", "Ангел Каралийчев", както и "Нури Адалъ", "Сабахатин Али", "Реджеб Кюпчу", "Кадрие Лятифова".
Е, за какво са рязали едно време турците главите на българите, които са отказвали да приемат тяхната вяра? Нали уж нашите са се жертвали, за да не предадат вярата си, за да има български народ, за да не се потурчат жените им, за да запазят българското. А нашите гъзолизачи, започнаха да кръщават улици с турски имена. Това е отчайващо...., защото след някоя и друга година Кърджали няма да е български град, подозирам, че Хасково ще го сполети същата съдба Sad... там района, хубавия ни район ще замине.
В Кърджали не можеш да си намериш работа, ако не си с турско име. Там българите не се уважават и се третират, като хора "втора ръка". Sick В Хасково отвсякъде гърми турска реч. Джамиите им са 2 и са в центъра и двете.

# 8
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ню, за съжаление всичко, което си написала, е вярно - Кърджали и региона от 90-та година насам бавно и методично се обезбългаряват.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Честно казано не съм толкова запозната с личностите на"Нури Адалъ", "Сабахатин Али", "Реджеб Кюпчу", "Кадрие Лятифова" и незнам какъв е приноса им за България, Световния мир или науката ...  и затова съм против улици в България да се кръщават с масово неизвестни за българите имена на турци ... това си е малоумско и наистина, както някой е написал в коментарите под статията , след години ще се принудим да им дадем и неутралитет , просто , защото няма да има какво да ни свързва с тези територии ...

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох, казах си мнението в другата тема...

има друга ли  Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 353
  Аз съм "за" прокарване на безплатен интернет в тези части на България, така булевардите рязко ще започнат да се казват с пъстри нетурски и небългарски имена, никому неизвестни и още по-добре.

# 12
  • Мнения: 1 216
Кадрие Лятифова е майката на Вежди Рашидов и е известна певица от  недотам близкото минало
Защо да няма улица на нейно име- само защото е туркиня? И тя има своя скромен принос за културното развитие на България. Всякакви чужди имена може да има, но не и турски, голяма драма, както винаги...

Другите и аз не ги знам  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 353
  Броненосна, няма и на Паша Христова, но не сме си размахали сутиените.

# 14
  • Мнения: 1 216
  Броненосна, няма и на Паша Христова, но не сме си размахали сутиените.

Я, по -спокойно!
На Паша Христова има улица във Варна, например, не може навсякъде да има.
Що за логика  Stop

Общи условия

Активация на акаунт