Диазепам на свещички-от къде?

  • 7 496
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Мамчета малката ми е с фебрилен гърч и имам нужда от Диазепам за ректално приложение. Имате ли идея от къде мога да се сдобия с такива - по скоро за успокоение ?Дано никога не се налага да ги използвам , но все пак .Благодаря Ви предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 100
Диазепам се изписва на специална рецепта от личен лекар или от лекаря,който е назначил прилагането му.След това с тази рецепта го купуваш от аптеката.Дано не ви се налага да го използвате.

# 2
  • Мнения: 1 883
Аз имам зелена рецепта , но никъде няма на свещички , а само ампули. ooooh!

# 3
  • Мнения: 5 525
Тази рецепта важи и за чужбина. В Турция например или Гърция. в България не се продава на свещички. Би могла да вземеш ампули, ако недсй си боже се наложи, се впръсква с тънка спринцовка във дупето на детето, но ако имаш възможност намери си го на свещички. На ампули не е  с много дълъг срок на годност.

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 20:26 от marychery

# 4
  • Мнения: 1 163
Ще се включа и тука. Нашите рецепти не важат във Турция. Специално ни дадоха рецепта и с нея се опитах ме да вземем свещички от Турция ама там не ни дадоха казаха, че трябва да сме граждани на Турция.

# 5
  • Мнения: 5 525
На една позната детето също прави гърчове, и купиха диазепана от Турция с наша зелена репта. Моята щерка също правеше гърчове, и ние си купихме ампулите диазепам.

# 6
  • Мнения: 1 883
Би могла да вземеш ампули
Аз ампули имам , но ми се струва , че ако не дай си Боже стане нещо толкова ще се паникьосам и тези спринцовки допълнително ще ме забавят .

# 7
  • Мнения: 399
Във форума има писано за тези свещички - потърси за Stesolid. От Гърция можеха да ни изпратят миналото лято (за племенничката при нужда), но след много консултации не го взехме, защото било опасно при предозиране.

# 8
  • Мнения: 1 883
Във форума има писано за тези свещички - потърси за Stesolid. От Гърция можеха да ни изпратят миналото лято (за племенничката при нужда), но след много консултации не го взехме, защото било опасно при предозиране.
На мен ми трябвам в случай , че получи гърч , да реагирам веднага - не знам как мога да го предозирам . А това лекарство е гръцки вариант на Диазепама ли?

# 9
  • Мнения: 399
Под това име се подвизава из Европата. Производител Alpharma. С рецепта, зелена, се купува май навсякъде. Но сигурно има и други търговски имена.

Общи условия

Активация на акаунт