млечница - как изглежда по гърдата

  • 2 345
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 332
Здравейте,
за първи път имам запитване, защото на възникналите ми въпроси досега съм намирала отговора в предишни разисквани теми. За което много благодаря на всички!!!
Проблема е следния, Бебока е на 2 2/1 месеца сега. Имам бяло петно, като мъртви клетки на едно място, понякога ми изглежда леко като мехурчесто. А когато спре да суче и поизсъхне, става жълтеникаво. Точно в средата на зърното, на едната гърда. На другата нямам, и бебо няма и не е имал нищо в устичката. От 3тата седмица на кърменето се появи, бебока веднъж така ме измука, че чак се откъсна малка част и стана гадна раничка. Казаха че са гъбички, предписаха ми Ламизил, мазах се около 10 дена, цедих се 2-3 дена, мина раничката, но тези образувания си останаха, като лекаря предположи, че е от запастването на раната, и каза че 10 дена третиране са достатачни.  След като имаше затишие около 2 седмици (т.е. пак си имаше леко беличко, но не ме болеше толкова при кърмене) аз си мислех, че най-накрая отминава. Но от вчера пак се завърнаха болките. Зърното, и тогава, и сега е много чувствително, сълзите потичат сами, а аз едва се сдръжам да не махна бебето от гърдата. Лекаря пак ми каза, да се мажа с Ламизила, да цедя няколко дена, да давам от шише, и да видим как ще е. Аз си поисках да вземат проба, да видят със сигурност какво е, и тогава да ми предпишат лекарство, но това евентуално след повторното третиране с Ламизила, ако не е помогнал. newsm78
Питането ми е, така ли изглежда млечницата на зърното, като бяло петно. И евентуално да кажете някое мазило, или бабина рецепта против такива гъбички. Склонна съм да пробвам с мазило не предписано от лекар, тъй като така или иначе, Ламизила вече веднуж не свърши работа

# 1
  • Мнения: 4 447
Да, бели петнца, като налепи са, аз не съмимала, но съмела много. Погледни в библиотекаа,там има мног неща. Има доста мазила, азползвах на Авент за предотвратяване на рагади, незнам дали същото помага и за млечници, може да разтвориш една лъжичка сода за готвене във вода и да обтриеш зърната.

Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 332
анче_мамче с макарон в носа (малко офф - ника ти е много як, а като съм и с добра фантазия, какви ли не весели картинки ми изникнаха пред очите Party ) - благодаря ти за отговора   bouquet . Библиотеката я прегледах, но не намерих за точно такива образувания, и затова попитах. Това със содата ще го пробвам също Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт