Как се справяте с жегите в домовете си?

  • 7 092
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Мами, помагайте със съвети, защото се сварихме в къщи.
Живеем на последния етаж под наем. Хазяите, колкото и добронамерено да ни смениха дограмата и радиаторите, не приеха особено щастливо идеята ми за климатик. Та тъй ситуацията е следната: Последен етаж, без климатик и вариант за слагане на такъв, изложение юго изток, апартамента е на един ред, тоест не става те4ение като се отвори вси4ко.
Как съм се подигравала на тези дето си слагат 4аршафи по балконите , ама сега и аз съм от тях - даже го и мокря през 2 4аса. Имаме слава богу ролетни щори , и те спират слънцето. По цял ден са пуснати , но проблема ми е 4е от горе пе4е и все едно сме в скара. Боли ме глава ве4ер, а детето на вси4кото отгоре е с температура. Гледам да съм колкото може в парка, но не мога през цялото време все пак, та затова дайте идеи как да се разхладим??? Вентилатор ли да купя , що ли?? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 740
Затваряй прозорците и вратите след 10 ч. сутринта и ги отваряй към 21 - когато захладнее. На пръв поглед изглежда абсурдно, но така задържаш нощния хлад в апартамента.

# 2
  • Мнения: 8 999
Вентилаторът няма да разхлади помещенията, но поне ще движи въздуха и ще изсушава потта. Няма спасение от жега, която нахлува от покрива - нощем оставяй всичко отворено, та да се изстудява максимално, ако има прозорци, в които директно грее слънцето - облепи ги с домакинско фолио, това е най-евтиният и най-ефикасен начин да се отблъснат слънчевите лъчи /дори е по-добре да го налепиш от външната страна на стъклата. Сутрин плътно затваряш всичко и поне до ранния следобяд ще е по-поносимо. А има и стайни климатици, които не се монтират на стена, а можеш да си ги местиш, където ти е удобно /като напуснете квартирата си го взимаш със себе си/.

# 3
  • Мнения: 4 406
импровизираме- като се прибера от работа , пускам климатик и разтварям навсякъде. в това време отиваме на гости на някоя от бабите, хем да "запишем визитация", хем да не стоим на силния климатик. като се приберем, вече е прохладно у нас. след вечеря се мятаме в колата- и в парка на преди сънна разходка  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 426
Да, в това да се затварят прозорците през деня, сигурно има нещо вярно, имам приятели кубинци тук в София, те си отварят прозорците нощем, а денем стоят на затворено.

# 5
  • Мнения: 8 999
Да, в това да се затварят прозорците през деня, сигурно има нещо вярно, имам приятели кубинци тук в София, те си отварят прозорците нощем, а денем стоят на затворено.

Естествено, че има логика - ако ги държиш отворени, със сигурност ще пуснеш всичките 40 градуса отвън да влязат вътре. Къщите затова имат стени и прозорзи, за да ни пазят от външните климатични условия. Не само през зимата. Иначе още щяхме да спим на клоните.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Пускаме охлаждане на пода

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 18:59 от Горгона Meдуза

# 7
  • Мнения: 1 541
Преносимите климатици са единственият избор! Просто си купете такъв и си го вземете с вас после  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 236
У нас ако не отворя през деня става страхотно горещо и влажно - като в сауна. Просто е невъзможно да се седи на затворени прозорци Tired Може би причината е, че в едната стая (източна) все още нямаме щори и слънцето я напича здраво. Но в хола пък сме с алуминиеви щори, а те са направо като акумулираща печка Whistling Така че отварям и се опитвам да направя течение. И нашият апартамент е на един ред - изток-югоизток, на последен етаж, но като отворя навсякъде, се поразхлажда малко. Според мен си вземете поне един вентилатор, той определено разхлажда. Сега в офиса съм си го пуснала и ми е доста добре Peace А преносимите климатици, доколкото съм чувала, са просто луксозни вентилатори/печки (не съм спец все пак, може и да греша)

# 9
  • Мнения: 2 266
Ние отваряме всички врати и става хладно.

# 10
  • Мнения: 2 591
не ти завиждам  Confused и ние сме били на квартира последен етаж и то точно миналото лято изкарахме там! честно казано - спасение няма! покривът се нагрява и пече като за световно! само нощем ставаше хладничко!

сега сме с разтворени врати навсякъде и вентилатор в южната стая - иначе бягаме на север  Blush

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 Абсолютно идентично е положението при нас.
 Спасява ни само това, че сутрин оставяме навсякъде затворено и с пуснати щори, а вечер отваряме и държим навсякъде отворено по цяла нощ.
 От студентските години знам как слагахме мокри чаршафи по вратите за да стане по-хладно(уж) и пускахме студена вода от душа да тече в банята и отваряхме вратата. Това за бедни студенти е супер.

Може да слагаш някъде вентилатор да раздвижва въздуха, но да не духа директно там където сте с детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Прекарах едно лято на квартира на южно таванче - отгоре керемиди. Такава жега нямаааа.
Сега сме в гарсониера изток - югоизток. Сложих щори поне да не пече, но от жегата няма спасение. Ако цял ден не отварям прозорците става такъв задух, че просто не може да се седи.
Правя течение.. винаги имам лед в камерата.... мечтая за климатик.

# 13
  • Мнения: 569
Климатикът работи през деня, а вечер след 21ч.отваряме врати и прозорци за да става течение.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 283
И ние сме с това БЕЗОБРАЗНО разположение  Sick Ходя през половин час да се мокря с вода в банята, вдигам си косата, правим някакви течения, последно днес вече си намокрих роклята, с която ходя в къщи... Просто си изсипах едно шише вода в пазвата и сега тя си е цялата мокра върху мен, но това не е решение, защото се настива Sad Другото, което направих днес, е, че облепих прозорците с плътна хартия (от тази, в която по офисите идва обвита хартията за принтер или копир) - има някаквъ ефект, но не особено силен...

Общи условия

Активация на акаунт