За хубави и здрави нокти

  • 25 920
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 561
Най-накрая се наканих да ви споделя моята тайна за здрави нокти.
По принцип имам хубави нокти, но след раждането, кърменето станаха чупливи, "раздвояваха" се, зачекваха отстрани.  ooooh!
Та тайната е йод. Съвсем обикновен йод от аптеката. След 2  Shocked намазвания ноктите ми отново са здрави!!!
Потапяте памуче-може и от клечките за уши, и намазвате хубаво ноктите-е гледката не е много хубава, но йода бързо избледнява. (правила съм го и в паузата между две лакирания) Мажа на 2 седмици веднъж-трябва да се внимава да не се прави твърде често, защото от йода ноктите могат да изгорят. Сега, когато вече всичко е наред, мисля от време на време като се сетя, да си правя по едно поддържащо намазване.
Успех на онези, които ще се навият и споделяйте какво се случва  Wink
И питайте колкото искате-ще се радвам да съм ви от полза  Hug

# 1
  • Мнения: 1 167
Това за йода и аз съм го чувала. Знам, че добре дейста и мазането с лимонов сок.

# 2
  • Мнения: 1 941
Серизоно, не пожълтяват ли от йода???? Моята рецепта за здрави нокти е никога да не ги пускам много дълги, редовно подрязване - поне веднъж в месеца ги правя съвсем къси. Никаква ноктопластика, никакви гелове. И никога ноктите ми не остават без лак, може да е само топ, но винаги лакирана ....

# 3
  • София
  • Мнения: 561
Серизоно, не пожълтяват ли от йода????.
Ами пожълтяват, но не дълготрайно (избеляват постепенно-не знам йода изпарява ли се, какво ли...)-за един ден и си стават същите  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 515
На мен пък йода не ми помага  Naughty

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Едно време и аз опитвах с йод, но всичко около мен се цапаше...а нямам нерви да стоя неподвижно дълго време...моята тайна за здрави нокти са витамините за коса, кожа и нокти... Peace

# 6
  • Мнения: 56
Здр.! И аз отдавна мисля да започна да се мажа,а съм чувала че йода се обезцветявал, като се сложи в него един счукан аналгин и така неоцветявал толкова.Това го четох в някой от другите форуми тук за здрави нокти.





# 7
  • Мнения: 2 386
В Герикапс е истината.
Това са хапченца - вит. А и вит. Е.
За коса, кожа и нокти   Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 415
evanescent, да...и аз точно тях пия сега  Peace

# 9
  • Мнения: 302
Ноктите ми попринцип са си здрави, но профилактично и аз си пийвам Герикапс от време на време.

# 10
  • Мнения: 3 622
Аз от години ползвам само йод и имам много твърди нокти. Ползвам клечка за уши вместо четчица и нито се цапам нито пък стоя много. Йода веднага попива по ноктите и се лакирвам отгоре.  Wink

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
В Герикапс е истината.
Това са хапченца - вит. А и вит. Е.
За коса, кожа и нокти   Wink

Аз пък нямах никакъв ефект от това нещо, нито за косата, нито за кожата, още по малко за ноктите. Sad
Преди години като тинейджър ползвах йод имаше ефект, но лошото е, че за да не се вижда слага предимно в средата, а в края почти не и така в средата ноктите ми станаха твърди, но в края останаха по меки и там се цепят все.
Но се изисква упорство, йод и отгоре тъмен лак за предпочитане черен за да не избие йода. Peace На мен ми помогна.

# 12
  • Мнения: 1 883
След като родих малката в продължение на 3 месеца пиех Мерц .Ноктите , кожата и косата определено ми станаха мнооого хубави.  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 830
Пия Мерц дражета за здрава коса, кожа и нокти. Понякога ми стават много дълги, около 2-3 сантиметра.  И с йод съм ги мазала, но не ми стават така здрави  Simple Smile

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе аз ли съм нещо сбъркана, сумати и време пих МЕРЦ и без ефект.   #2gunfire Close

Общи условия

Активация на акаунт