Как са децата ви с апетита в тия жеги?

  • 2 266
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
моя Иван нищо не вечеря, на яслата незнам как е.  Confused

Чудя се да се притеснявам ли?

Днес например отказва тотално да вечеря, и няма да яде нищо - налива се с какао и това е.

# 1
  • Мнения: 7 837
От няколко дни, вечер кара само на плодове, предимно праскови и круши. Понякога и малко кисело мляко.
Не го насилвам.

# 2
  • Мнения: 27 524
На приливи и отливи. Има дни кара на краставица и кисело мляко, след това два дни яде манджи и месо. После пак краставици. Той определя, аз следвам. Предлага, казва не, прибирам. Децата си знаят, не го мисли. Яж ти в жегите топла манджа с месо, вместо таратор, биричка или скара  eat

# 3
  • Мнения: 2 567
И моята почти нищичко не хапва. През деня яде чак към 2-3 часа и то съвсем малко, а вечер ако изяде една филийка ще е чудо. Набляга на таратора и доматите. Нито я насилвам, нито се притеснявам. Знам си, че лятото винаги така губи апетит.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
При нас е същата работа. През деня май яде, не са се оплаквали в яслата, понякога казват, че всичко си изяжда.
Вечер скачаме само при кодовата дума мако-какао, вече дори не се налага да слагаме какао, може и само мляко  Wink, другата кодова дума е ток (сок). Днес хапна 2-3 залъка хляб и се налива с вода.
Аз хич не се притеснявам, напоследък дори изобщо не готвим. Като огладнее, си казва.

# 5
  • Мнения: 46 434
Без промяна.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като си спомня колко ящна беше дъщеря ми, а сега почти нищо не хапва. Само принцеси с лютеница и то веднъж на ден. Сокове и айран пие много.
Големият е на моменти, сега е в ящния си период, но той пък манджа рядко хапва и в студено време.

# 7
  • Мнения: 8 769
Колкото е злояда Катерина, в жегите направо спря да яде...скъса ми нервите...
Филип също се опитва да не яде, обаче майчичко...не държи гладен, хапва си, но по-малко от обичайното.

# 8
  • Мнения: 4 629
Намали му се апетита откакто станаха жеги тук. Има дни, в които отказва да обядва и да вечеря. Кара само на плодове и мляко  Crazy Не се притеснявам - като огладнее ще хапне

# 9
  • Мнения: 948
Драстично се намали апетита на сина ми.Предпочита да пие сокове и айрян и да набляга на плодовете и зеленчуците.

# 10
  • Мнения: 2 722
Не знам да се хваля или да се оплаквам, но и двамата продължават да се опитват да ми изядат ушите. Само дето баткото смени менюто и вместо да похапва между следобедната закуска и вечерята солети и бисквити, сега мина на промишлени количества череши, ягоди, праскови. Но вечерята е задължителна.
Да са ми живи и здрави.  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 731
не яде

# 12
  • Мнения: 1 761
Мойто е на 11 месеца,ама като се замисля- май яде колкото мен,че и повече.От 2 седмици даже реве като си изяде всичко и му кажа,че няма повече...
Ама-дае жив и здрав- като му се яде-да яде.

# 13
  • Мнения: 668
Големият ми син хапва само таратор, шопска салата, кашкавал, бисквити.
Но не спира да се налива със сок и вода.
Докато при малкия апетит изобщо не е намалял.

# 14
  • Мнения: 5 468
Като станем яде една филия, намазана с масло, със сирене и домат. Изяде ли това, вече мога да й купя, всичко, каквото поиска... сок, вафли, дъвки, сладолед... това обикновено са й желанията.
Следобяд й купувам едно пюре на Ганчев. Яде всякакви и ги обича много. Особено плодовите, разбира се. Но ги сменям... с риба, с пуешко, с телешко, спанак... вечер не яде почти. Изпива 2 шишета с кисело или прясно мляко и заспива.
Тази сутрин за закуска, например, изяде само половин кроасан.

Общи условия

Активация на акаунт