постни сладки ?

  • 2 379
  • 6
  •   1
Отговори
Смятам да постя, но имаме семейно тарйество, та моля, дайте някоя рецепта zа постни сладки , ако имате.

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Сладки не знам, но все си лансирам любимия постен сладкиш

# 2
  • Мнения: 496
Знам едни локумки със следните продукти:

Брашно
Бяло вино
Олио
Сода
Ванилия
Пудра захар
Локум

Но трябва да потърся рецептата, защото не съм забравила точните пропорции Confused . Дано да не е късно довечера.

Можеш да си направиш и грис - халва, ако обичате.

# 3
  • Мнения: 496
Сега се сещам, че можеш да направиш всякакви сладки и сладкиши с точени кори и бутер тесто.

# 4
  • Мнения: 496
Галя,
Рецептата за сладките с вино не намерих, но попаднах на едни с бира.  Grinning

1/2 кг брашно
2/3 ч.ч. олио
2/3 ч.ч. бира
1/2 пакетче бакпулвер
орехи
пудра захар

Замесва се тесто, ако е необходимо се добавя още брашно. Правят се топчета, натиска се с пръст в средата, слага се орехче. Пекат се до розово, овалват се в пудрата захар.

# 5
И аз имам май почти същата рецепта, само дето пълнежа на топчетата е вътре Grinning
ТОЧПЕТА С БИРА
1 ч.ч. олио
2 ч.ч. брашно
1/2 ч.ч. бира
1 бакпулвер
пудра захар за овалване, локум/орехи - по желание

Омесват се всички продукти без захарта, правят се топчета - може в средата да се сложи локум или орехче, пекат се и докато са горещи се овалват в пудра захар.

Ето и на снимка горе-долу какво се получава (на мене доста ми харесват на вкус)
http://community.webshots.com/photo/253102449/289983507AlNVBe

# 6
  • Мнения: 3 550
Може да направиш нещо с точени кори (напр. тиквеник, щрудел и др.) или с бутер тесто. На нето само името му е такова "маслено", иначе на съдържанието пише, че е с олио. Аз навивам на руло, режа лентички, овалвам в кристална захар и пека. Стават като сладките "Сълзица", ама малко загарят отдолу. Може да завиеш локум в бутер тесто и да станат локумки.

Общи условия

Активация на акаунт