Отговори
  • Мнения: 2 492
  Мацки , щом сте в този форум , значи и вие като мен сте решили да се разделите с някое и друго кило .
Споделете какво ви подържа мотивацията да сте на диета , как се справяте с глада и въобще всичко , което ви помага като сте на диета , да не изперкате .

Ето част от моите трикове ...


1. Големи количества студена вода
2. Огромни салати
3. Лимон във водата , въобще всичко кисело ми притъпява глада
4. Разходка с приятелка , задължително такава , която е по - слаба от мен ... това за стимул
5.Нова дреха - висят няколко в които се надявам да се видя скоро

има и още ... но оставям и за вас !   bouquet

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 19:14 от nepukistka

# 1
  • Мнения: 1 424
Супер темичка  Peace
Моите трикове са
1.Много вода над 2л  и диетична кола
2.Дъвки и ментови бонбонки без захар
3. Излизане на кафе с приятелка,но да е по-пълна от мен  Blush Самият стимул,че аз изглеждам по-добре от нея и се боря да съм все по-слабичка ми дава сили.( ох,ужасна съм  Embarassed но не влагам и капка злоба,просто ме стимулира) 
4.Когато ми се прияде нещо забранено мислено се питам  "Искаш ли да си слаба ? Да! Ами тогава не яж този шоколад!"  Joy
Ако се сетя за още ще пиша  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 897
Не нам защо и от какво и не знам дали въобще се усвояват, но дъвките без захар имат около 170 калории на 100 гр, едно пакетче е около 3- гр, което не е много, ако не джвакаш по 3 пакетчета на ден като мен.
А бонбонките без захар - при тях е по-лошо - защото и те имат минимум по 200 калории и всичките си се усвояват, е ако са по 1-2 на ден не е нищо, но аз и от тях ям по цяло пакетче, минимум 1.

# 3
  • Мнения: 916
Когато съм вкъщи и имам свободен достъп до хладилника....се заключвам в някоя стая и изхвърлям ключа през терасата(живея на 15-ия етаж)....шегувам се Crazy tooth

Прилагам номера с водата..наливам се...обаче наистина помага!Препоръчвам го!

# 4
  • Мнения: 2 492
Това с дъвките и аз го правя - но дъвча по една , две за деня .
Другото с дебелата приятелка - нямам приятелка по - дебела от мен , но може да потърся , ако найстина действа .  Twisted Evil
Заключване при мен не помага - ще изгриза вратата .


ето нещо , което ме мотивира ...
Пускам си някоя готина песничка на i pod а и си зяпам през прозореца ... представям се нагласена до последния детайл как влизам в някоя дискотека и танцувам , естествено всички зяпат в захлас . Хихих това нещо много ми помага понякога , друг път не мога да си го представя .  hahaha

# 5
  • Мнения: 2 492
ето още един трик от мен ...
Ровя се в нета и търся sucsess stories на отслабнали вече хора - ето какво чета в момента
http://www.ksdk.com/news/health/healthbeat_article.aspx?storyid=119628

Тук можете да пускате такива истории и да ги обсъждаме при желание .

# 6
  • Мнения: 54
Аз съм залепила на стената с/у леглото ми плакати на разни слаби каки, отдолу един календар с големи цифри и всяка вечер след успешен диетичен ден задрасквам съответния ден с голям хикс. Сутрин след ставане и вечер преди лягане си представям че съм запълнила с хиксове целия календар

# 7
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil предварително се извинявам за нахлуването в темата
Но  дъвките и бонбоните  без захар са съорветно с посладители - който от своя страна са канцерогенни
 Peace
 по  въпросът  със триковете
сложила съм снимка от най слабите си периоди на  вратата на хладилника
а в него само неща който не ме изкушават не се дебелее от тях
когато готвя нещо вкъсно за другите задължително със месо  ( аз месо не ям )

# 8
  • Мнения: 2 492
Twisted Evil предварително се извинявам за нахлуването в темата
Но  дъвките и бонбоните  без захар са съорветно с посладители - който от своя страна са канцерогенни
 Peace
 по  въпросът  със триковете
сложила съм снимка от най слабите си периоди на  вратата на хладилника
а в него само неща който не ме изкушават не се дебелее от тях
когато готвя нещо вкъсно за другите задължително със месо  ( аз месо не ям )


Това за посладителя е ясно ... ама се правя , че не го знам !  Confused

А канцерогенни са толкова много неща , не мога да се пазя от всички и да искам .
 За месото - аз съм всеядна - ако няма нищо в нас , мога да се наям от лакомия и само с хляб и маргарин . Мъча се да се откажа от прасешките си инстинкти да ям боклуци колкото да запълня шкембака - уча се да ям само качествена храна , даже се правя на капризна пред познати и роднини - това не ям , това ям - ама кого заблуждавам .  hahaha

# 9
  • Мнения: 3 647
nepukistka
 и аз така  бях и даже се смеех  на "капризните" .. сега станах по зле от тях
чета по 30мин етикети кое какво съдържа
да няма подсладители и  много  Е-та - така изчезнаха всички безалкохолни напитки, дъвки, бонбони и някой сладки, маргарина, гризки и  няколко чипсове
права си, че не може от  всичко да се предпазим- но поне можем да ги ограничим
сега в жегите  гледам да ям  сурова храна - плодове и зеленчуци
например Краставици -12Ккал на  100гр  Twisted Evil Twisted Evil ето един трик
 най-важното е да не си  гладна  Hug Hug

# 10
  • Мнения: 6 958
Нещата казани по горе + линийки на Декстопа, календарче в шкафа и номера със зачеркнатите ''Х''ове, тефтерче в което записвам мерки и теглилки и т.н. всеки ден и това не защото съм изперкала  Crazy а защото само така мога да пазя диети като виждам някъде какво ми е ''положението'', защото принципно бягам да се гледам в огледалото така, че то не помага определено  hahaha Също така спане, спане и пак спане, което те отнася от мисълта за храна...  Whistling Whistling Whistling също така и дъвки... и не на последно място форума на БГ мама и всички вас тук Hug

# 11
  • Мнения: 2 492
nepukistka
 и аз така  бях и даже се смеех  на "капризните" .. сега станах по зле от тях
чета по 30мин етикети кое какво съдържа
да няма подсладители и  много  Е-та - така изчезнаха всички безалкохолни напитки, дъвки, бонбони и някой сладки, маргарина, гризки и  няколко чипсове
права си, че не може от  всичко да се предпазим- но поне можем да ги ограничим
сега в жегите  гледам да ям  сурова храна - плодове и зеленчуци
например Краставици -12Ккал на  100гр  Twisted Evil Twisted Evil ето един трик
 най-важното е да не си  гладна  Hug Hug

От една страна е хубава тази промяна , но от друга не те ли натоварва много ?
А Е тата са консерванти - как без тях ...
Човек в един момент става прекалено вманиачен , или поне аз залитам от едната крайност в другата .
А за краставиците - току що ометох една голяма - беше супер безвкусна ! Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 2 492
Нещата казани по горе + линийки на Декстопа, календарче в шкафа и номера със зачеркнатите ''Х''ове, тефтерче в което записвам мерки и теглилки и т.н. всеки ден и това не защото съм изперкала  Crazy а защото само така мога да пазя диети като виждам някъде какво ми е ''положението'', защото принципно бягам да се гледам в огледалото така, че то не помага определено  hahaha Също така спане, спане и пак спане, което те отнася от мисълта за храна...  Whistling Whistling Whistling също така и дъвки... и не на последно място форума на БГ мама и всички вас тук Hug

Аз имам тефтери от времето , когато си следях всеки залък , записвах всичко - вода , храна , спорт , даже си пишех малки бележки ... сега , като ги чета ми е доста странно колко съм била стриктна и мотивирана .
Аба май отново ще вадя тефтерите .
А за форумите - форумите са моето спасение - видях , че не само аз имам мисли за храна , не само аз страдам от ужасно настроение заради някое прегрешение ... абе тук форума замества скъпите психолози !

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
1. Бельо Peace Начи така ме мотивира, че мога да не ям с месеци  Heart Eyes шегувам се, но наистина като си се представя как мога да изглеждам в красиво бельо и полудявам...
2. Обувки. Представям си се на супер висок ток, и едни изваяни крака  Whistling съответно спира да ми се яде.
3. Погледите на мъжете Mr. Green Мощен стимул за мен Peace Много е приятно.
4. Газирана вода с лимон - нула калории и сок от лимон - екстра Flutter
5. Фрапе, бяло без захар. Много добре ми убива апетита.
6. При мен пиенето на вода освен, че не помага, даже ми обостря апетита. Пия когато ми се пие.
7. Сега през лятото - диня, краставици Peace Нищо калории, пълен стомах.
8. Вечер си позволявам да си похапна с мъжа ми Mr. Green Така хем не се чувствам на диета, хем си отслабвам Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 817
Много интересни идеи сте дали, момичета  Peace !

Общи условия

Активация на акаунт