ужасена съм

  • 7 970
  • 40
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
СНОЩИ ПУСНАХ ТЕМА ЗА ВАКСИНИТЕ

тези дни ни предстои за втори път ваксиниране и по една статия ,която съм си изрязала от едно бебешко списание предстои  ваксина ДТК и полиомиелит.

живата се покрива от касата,но може да направи усложнение,затова реших ,че ще купим ваксините,но моля да споделите
1.как се казват тези ваксини,колко струват и коя е най-добрата.

2.има ли някоя ,която да включва и трите .

естествено ще говоря и с педиатърката,но т.к. тя не си направи труда да ме информира за тези възможности и по едната случайност прочетох статията преди ваксинацията -искам да съм информирана предварително.

знам ,че тук във форума има много мами,които четат,интересуват се и са добре информирани  ,затова разчитам на вашето мнение.

благодаря предварително



СЛЕД КАТО ПРОЧЕТОХ ОТГОВОРИТЕ ВЕЧЕ СЪС НЯКАКВА ИДЕЯ  ЗА ВАКСИНА СЕ ОБАДИХ НА ЛЕКАРКАТА КАТО СИ МИСЛЕХ ,ЧЕ ТЯ ЩЕ МИ ПОСОЧИ КАКВА ДА КУПЯ- УВИ ТЯ КАЗА ДА ПРАВИМ КАКВОТО РЕШИМ И ДА СИ КУПЯ ВАКСИНА ОТ ХЕИ-САМО ТАМ ИМАЛО.ИМЕ НЕ МИ КАЗА.ОБАДИХ СЕ В ХЕИ ТАМ НЕ ЗНАЯТ ДРУГИ ВАКСИНИ ОСВЕН УБИТА ПОЛИО ВАКСИНА,КОЯТО СЕ ПРИЛАГАЛА САМО ПРИ НУЖДА, А НАПРИМЕР ИНФАНРИКС ЗА КОЯТО ПРОЧЕТОХ ТУК НЕ СА ЧУВАЛИ ,ЗА МЕНИНГИТНА МИ КАЗАХА ,ЧЕ ЕДВАЛИ ЩЕ НАМЕРЯ В БУРГАС.

ОБАДИХ СЕ И В ЕДНА ГОЛЯМА АПТЕКА И ТАМ ,ЗАБЕЛЕЖЕТЕ
ПРОДАВАТ ИНФАНРИКС

И КАК СЕГА ДА ЗАНЕСЕ НА ЛЕКАР ДА ПРАВИ ВАКСИНА ЗА КОЯТО МОЖЕ И ДА НЕ Е ЧУВАЛ?
В ЕДИН МОМЕНТ И АЗ СЕ ОБЪРКАХ,АМИ АКО СГРЕША ИЛИ АМИ АКО ТОЧНО ПРИ НАС ПЪК ЖИВАТА ВАКСИНА ДАДЕ ОТКЛОНЕНИЕ(ТРЪПКИ МЕ ПОБИВАТ)

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
и още нещо да добавя

от това,което съм прочела останах с впечатлението ,че опасна е ваксината за полиомиелит и всъщност тя трябвяа да е умъртвена.

във Инфарникс съдържа ли се-не става ясно
Цитат на: asa
Купуваме Инфанрикс, цената й е 30 лв. за една доза. Това е комбинирана ваксина против дифтерия, тетанус и коклюш (ДТК). За нея бяхме информирани от педиатърката и направихме своя избор.
Доколкото разбрах от мами във форума има и мъртва ваксина против детски паралич. Но ние не знаехме за нея. И бебока вече има един прием от живата, без никакви странични ефекти.



Цитат на: kiki27
Четворна ваксина има на Авентис Пастьор и в момента е най-голямата комбинирана ваксина за ДТК и менингит, която се намира в България, освен тази на Глаксо - Tritanrix™ HB ваксина срещу дифтерия, тетанус, коклюш (пълноклетъчна) + хепатит В.
 Ние слагахме петорна комбинирана или изброените дифтерит, тетанус, коклюш, менингит и полиомиелит в едно, но я купихме и донесохме (при специални условия разбира се) от Гърция. Тя е на ГлаксоСмитКлайн и се казва Инфанрикс.
Аз много се интересувам от ваксините и съм пускала много информация в различни теми и не ми се повтаря пак. Чела съм много и съм се консултирала и за живата и мъртва полиемиелитна и за ДТК и т.н. Препоръчвам сайта на Световната здравна организация и други:

http://www.who.int/topics/immunization/en/ (има и на руски)

http://www.gsk.bg/glaxo.asp?language=bg&page=3

http://www.vaccinealliance.org/

Има още много "ЗА" и "ПРОТИВ" имунизациите, само в Интернет
има много материал, но все пак си говорете с педиатрите Simple Smile



има ли някой от Бургас ,който да е ползвал  такива ваксини и кой е лекар ги е  информирал за това,че имат избор  да се запиша при него,че ми писна от доа попадам в такива ситуации

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Не мога да помогна в дилемата ти за ваксините, винаги съм слагала каквато педиатърката е казала, но що за заглавие?! Моля ти се, разбирам желанието повече потребители да прочетат написаното, но не е това начинът, на всеки му прескача сърцето, като види подобно заглавие!!!

# 3
  • Мнения: 3 777
В Инфаринкс няма полиомелиет. Ако искаш ще ти я сканирам и ще ти пратя на майл да прочетеш упътването. А колкото до слагането то не е проблем. Ваксината е в спринцовка. Това всеки го може.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Цитат на: boo
Не мога да помогна в дилемата ти за ваксините, винаги съм слагала каквато педиатърката е казала, но що за заглавие?! Моля ти се, разбирам желанието повече потребители да прочетат написаното, но не е това начинът, на всеки му прескача сърцето, като види подобно заглавие!!!


НАИСТИНА СЕ ПОЧУСТВАХ УЖАСЕНА ОТ ТОВА,ЧЕ НИКОЙ НИЩО НЕ МОЖЕ ДА МИ КАЖЕ,А НАПРОТИВ ГОВОРЯТ МИ КАТО НА НЯКОЯ СТРАННИЦА, НА КОЯТО ПЪК ВЗЕЛО,ЧЕ И СКИМНАЛО ДА СИ КУПУВА ВАКСИНА,ВМЕСТО И ТЯ В КЮПА С ДРУГИТЕ

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
аз не разбирам какъв е проблемът? Shocked

за какви усложения се притесняваш Thinking

нищо не разбирам, честно.

и защо си избрала педиатър на когото не можеш да се довериш 100%. на този педиатър, твоето бебе първото ли ще е на което ще поставя ваксина? нали няма да експериментира върху него?

моля те, (прочетох всичко по-горе Rolling Eyes ), обясни, с две думи какви са ти притесненията и защо си мислиш, че бебето ти ще се повреди от ваксините, поемани от Здравната каса.

И как може да си сигурна, че точно ваксината, която ще купиш от Аптеката, не е залежала от някои склад маса време,а?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Цитат на: Liorena
аз не разбирам какъв е проблемът? Shocked

за какви усложения се притесняваш Thinking

нищо не разбирам, честно.

и защо си избрала педиатър на когото не можеш да се довериш 100%. на този педиатър, твоето бебе първото ли ще е на което ще поставя ваксина? нали няма да експериментира върху него?

моля те, (прочетох всичко по-горе Rolling Eyes ), обясни, с две думи какви са ти притесненията и защо си мислиш, че бебето ти ще се повреди от ваксините, поемани от Здравната каса.




И как може да си сигурна, че точно ваксината, която ще купиш от Аптеката, не е залежала от някои склад маса време,а?

притеснява ме факта,че живата ваксина дава макар и рядко отклонения и при положение ,че можем да си купим умъртвена ,защо да не га направя.бих искала да получа информация от хора,които знаят нещо по въпроса или са получили компетентен съвет от педиатрите си относно тези нови ваксини.това е


а за педиатърката не бих могла да знам дали ще и имам адоверие преди да съм получила впечатления от нея,явно ще я сменям.дори и да има нещо против тези ваксини можеше да ми обясни,а не да ми казва да правя каквото си реша

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
АБЕ ЖЕНА! ИЗКАРА МИ АКЪЛА! НЕДЕЙ СТРЯСКА С ТАКИВА ЗАГЛАВИЯ, ЧОВЕК МОЖЕ МНОГО НЕЩА ДА СИ ПОМИСЛИ!
 #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 8
  • Мнения: 7 837
Цитат на: GAL_Bs
И КАК СЕГА ДА ЗАНЕСЕ НА ЛЕКАР ДА ПРАВИ ВАКСИНА ЗА КОЯТО МОЖЕ И ДА НЕ Е ЧУВАЛ?

И Инфанрикса и мъртвата полиомиелитна ваксина са в спринцовки. Твоята педиатърка трябва само да постави инжекцията, което се предполага че знае как да направи.
Успокой се и не се шашкай.

# 9
  • Мнения: 1 289
Когато ваксинирахме Ради на вашата възраст, педиатъра ни препоръча да сложим "мъртва" полиомиелитна ваксина. Нейните съображения бяха, че е абсолютно безопасна, а капките/живата/, рядко, но понякога дават странични ефекти. Освен това ДТК-ваксината е доста тежка и когато се комбинирала с полиомиелитната, се натоварвал организма. Даде ни рецепта за Имовакс Полио, която си закупихме ние, защото не се поема от Здравната каса. Представлява инжекция с еднократната доза и може да се съхранява в хладилник до поставянето й. Ние взехме 3-те дози, защото се оказа че нещо имало дефицит. Тогава, през м.05.2004г, едната доза беше 14 лева. Скоро видях, че е станала 18 лева, но при реимунизащията отново ще купим такава. ДТК сложихме, каквато имаше в кабинета Джи Пи-то ни. Нямахме никакви проблеми при тези ваксинации. Когато ходихме да правим изследванията на бебчо на 6 месеца, в болница Лозенец, и там ни препоръчаха мъртвата полиомиелитна ваксина. Казаха ни че е по-добрият избор.
Когато купувахме ваксината, я взехме с предварителна поръчка, защото, както ти писах, беше нещо дефицитна. В кварталната аптека оставихме рецептата и след 2 дни ни я доставиха. Така че, мисля, няма да е проблем да ти доставят ваксина с поръчка в Бургас. Най-много да почакаш повече дни, но все пак това не ти е с.Мугла, дето още нямат път хората от свлачищата.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
успокоих се вече ,ако бях прочела статията по -рано щях да съм подготвена
на косултация сме на 10,03, и трябва да реша какво да правя
 
ако съм уплашила някой sorry не съм искала

кажете все пак едно име -досега чух Имовакс полио това ли е ваксината  и коя е тази френска комбинирана ваксина ДТК+Haemophilus Influenzae

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
благодаря ти Милена нещо такова исках да прочета

# 12
  • Мнения: 1 289
Няма нищо. Нали за това сме всички тука във форума, да споделяме опит и да си помагаме доколкото можем. Grinning
Тази комбинирана ваксина не съм я чувала. Ако е срещу менингит, ние я пропуснахме. Доколкото разбрах в САЩ и Западна Европа е задължителна и ако пътуваш с бебе, то трябва да е ваксинирано. Препоръчват я и за хора, които пътуват често в чужбина, или имат много контакти с чужденци от рискови държави. На нас ни предложиха да я сложим на Ради сега, когато навърши година и няколко месеца, така че ще мъдрим и ние този въпрос. Thinking

# 13
  • Мнения: 430
Цитат на: GAL_Bs
кажете все пак едно име -досега чух Имовакс полио това ли е ваксината  и коя е тази френска комбинирана ваксина ДТК+Haemophilus Influenzae


Казва се ТetraHiB, но нямам никави подробности. Предстои ми да я купувам.

# 14
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Liorena
аз не разбирам какъв е проблемът? Shocked

за какви усложения се притесняваш Thinking

нищо не разбирам, честно.


И аз съм притеснена от усложненията, до които води ДТК ваксината. В Неврологията на Детска Университетска Болница е пълно с деца с гърчове след поставяне на тази ваксина. Ето наредбата за ваксините:
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/23966.html

И по-точно неврологичните увреждания, до които води:
"III. Специфични противопоказания при имунизация с ДТК (за коклюшната компонента)
1. Необичайни реакции след предшестваща доза ДТК ваксина:
а) необичайни реакции в първите 48 часа:
- повишаване на температурата над 39,5 °С (аксиларна), без да е установена друга причина за повишена телесна температура;
- колапс или шоково състояние (хипотония и хипореактивност);
- непрекъснат, неповлияващ се плач за повече от три часа;
б) енцефалопатия в първите 7 дни (гърчови състояния, промени в съзнанието, огнищни неврологични прояви), без да има друга причина.
Предвид честотата на фебрилни реакции след имунизация с ДТК се препоръчва профилактично приложение на подходящ антипиретик в момента на имунизацията, на 4-ия и на 8-ия час от имунизацията.
2. Неврологични увреждания:
а) епилепсия;
б) детска церебрална парализа.
"

Общи условия

Активация на акаунт