Няколко въпроса в една тема!

  • 1 197
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
     Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? За сега ползвам SANO MAXIMA. Взимала съм и Тео бебе, и Персил сензитив. Но досега още не съм слагала в пералнята омекотител ( по неясни причини Crazy )
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? С появата на първото зъбче (както препоръчват американските педиатри), след първата годинка или след втората. За този въпрос май трябваше да пусна анкета  Thinking  Аз мисля да почна да ги мия след като спра да кърмя. А кога ще е това един Господ знае  Laughing
    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? Мен много ме е страх да го пускам, понеже Марти още не може да ходи, за сега само лази и когато сме вкъщи е постоянно на земята (а там е най студено). Има разни програми обаче аз не го разбирам много този климатик. Пускам го само като излизаме. И така е лошо. След като навън 35 градуса а вътре - 25 #Crazy Май става опасно. А той хич не понася жегите
   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща ( горе-долу)
    Благодаря на всички вас мами, отделили от безценното си време за една мама, вечно търсеща отговори. Понякого чек ми става гадно, когато все пиша и отварям нови теми, а по-рядко се случва и аз да отговарям

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 726
  Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? За сега ползвам SANO MAXIMA. Взимала съм и Тео бебе, и Персил сензитив. Но досега още не съм слагала в пералнята омекотител ( по неясни причини Crazy )
от Персил съм най-доволна, без омекотител
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? С появата на първото зъбче (както препоръчват американските педиатри), след първата годинка или след втората. За този въпрос май трябваше да пусна анкета  Thinking  Аз мисля да почна да ги мия след като спра да кърмя. А кога ще е това един Господ знае  :lol:

ще започна да ги мия като пробият кътниците...а какво общо има кърменето newsm78

    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? Мен много ме е страх да го пускам, понеже Марти още не може да ходи, за сега само лази и когато сме вкъщи е постоянно на земята (а там е най студено). Има разни програми обаче аз не го разбирам много този климатик. Пускам го само като излизаме. И така е лошо. След като навън 35 градуса а вътре - 25 #Crazy Май става опасно. А той хич не понася жегите

пускаме в стаята, която не сме, умерено 25-26 градуса, в хола където стоим почти цял ден охлаждаме нощно време.


   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща ( горе-долу)
    Благодаря на всички вас мами, отделили от безценното си време за една мама, вечно търсеща отговори. Понякого чек ми става гадно, когато все пиша и отварям нови теми, а по-рядко се случва и аз да отговарям

спи в лятно чувалче и не ми пука дали е завита или отвита Laughing

# 2
  • Мнения: 46 438
1. С какъвто и нашите- "Taid". Омекотител не ползвах като беше новородена, водел до алергии  Thinking като стана по-голяма започнах да слагам "Silan".

2. От 1 зъб. Миене е силно казано, по-скоро създаване на навик и почистване на езика.

3. Вкъщи е хладно и не ползваме, но сега е при майка ми, а там е голяма жега  ooooh! настроен е на 7-8 градуса по-малко от външната Т, спи на климатик, в колата също е на климатик. Боса и гола (по гащи) ходи вкъщи, няма проблем.

За спането- спеше по памперс на възрастта на твоето дете, с лятно чувалче, но после започна да плаче от него, не знам как се е мъчила със завити крачета в жегата, но тогава не се замислях  ooooh! сега спи на отворен прозорец, с чаршафче, метнато през кръста, което не се задържаше дълго там  Laughing

# 3
  • Мнения: 22 349
За сега мога да ти отговоря само на вторият въпрос.
За миенето на зъбите на детето.
Препоръчва се това да става още от първите дни след раждането. След кърмене да се почиства устата. Това става с увита около пръста марля и потопена във физиологичен разтвор.
След поява на първите зъбки със специална "четка" - представлява гумен накрайник, който отново се пъха на пръста.
За препоръчване е приемането на флуорни таблетки още от 20та седмица на бременността и до 18г възраст на детето.

# 4
1.пера със SANO
2. зъбките на баткото почнах да мия чак, когато се научи да плюе пастата (нищо, че е детска).
3. в тези жеги не си и помислям да спра климатика. и без това бебокът е целият в пъпки от претопляне Sad.

# 5
  • Мнения: 1 273
1. Тео бебе и омекотител Силан сенсетив.
2.Не съм почнала, въпреки, че има два зъба. Но е на 5 месеца  и половина и ми се струва рано. Може да почна с марля и физиологичен разтвор или със силиконовия накрайник  newsm78
А това за флуора е малко спорен, че такива неща съм чела за него....
3. Нямаме климатик и съответно не ползваме. Според мен лесно се настива с климатик  Rolling Eyes .
4. Боби спи по пижамка завит с олекотена завивка до кръста. Не се отвива  Naughty

# 6
  • Мнения: 4 784
     Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? За сега ползвам SANO MAXIMA. Взимала съм и Тео бебе, и Персил сензитив. Но досега още не съм слагала в пералнята омекотител ( по неясни причини Crazy  

ПЕРСИЛ СЕНЗИТИВ И САНО. ПЕРСИЛА МИ СЕ СТРУВА МНОГО СИЛЕН И БЕЗ ОМЕКОТИТЕЛ АКО ПЕРА НАПРАВО СА ТВЪРДИ ДРЕШКИТЕ, ХЕМ СЛАГАМ СЪВСЕМ МАЛКО ПРАХ. ОТ САМОТО НАЧАЛО СЛАГАМ ОМЕКОТИТЕЛ. ПЕРА С ПЕРСИЛ СЕНЗИТИВ ПРАХ И САНО ОМЕКОТИТЕЛ.   Simple Smile


    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? С появата на първото зъбче (както препоръчват американските педиатри), след първата годинка или след втората. За този въпрос май трябваше да пусна анкета  Thinking  Аз мисля да почна да ги мия след като спра да кърмя. А кога ще е това един Господ знае  Laughing
Калоян ОЩЕ НЯМА ЗЪБКИ, НО СЪМ ЧЕЛА, Ч ОТ ПЪРВИТЕ МЕСЕЦИ ОЩЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ПОДДЪРЖА И ТАКАВА ХИГИЕНА.


    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? Мен много ме е страх да го пускам, понеже Марти още не може да ходи, за сега само лази и когато сме вкъщи е постоянно на земята (а там е най студено). Има разни програми обаче аз не го разбирам много този климатик. Пускам го само като излизаме. И така е лошо. След като навън 35 градуса а вътре - 25 #Crazy Май става опасно. А той хич не понася жегите

КЛИМАТИК НЯМАМЕ, У НАС Е ХЛАДНО, ПОНЕ ЗА СЕГА.

   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща ( горе-долу)
    Благодаря на всички вас мами, отделили от безценното си време за една мама, вечно търсеща отговори. Понякого чек ми става гадно, когато все пиша и отварям нови теми, а по-рядко се случва и аз да отговарям

СПИ ОТВИТ, ПОНЕЖЕ НЕ ПОНАСЯ ЧУВАЛЧЕТО, А С ЧАРШАФЧЕ КАТО ГО ЗАВИЯ, ВЕДНАГА ГО УСЕЩА И ПОЧВА ДА СИ ГО БУТА В УСТАТА И ПРЕЗ ГЛАВАТА И СНОЩИ ПРИ ПОСЛЕДНИЯ МИ ОПИТ ДА ГО ЗАВИЯ С ЧАРШАФЧЕ, БЕШЕ НА КОСЪМ ОТ ЗАДУШАВАНЕ. ВЕЧЕ ЩЕ ГО ОСТАВЯМ НАПЪЛНО ОТВИТ.
[/quote]

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
1.Като беше бебе-Тео бебе+някакъв бебешки омекотител/какъвто ми паднеше/. Перях заедно с нашите дрехи в пералнята.
2.Започнах, като станаха 9-10зъба. Флуор не давам/ чела съм какво ли не за него/
3.Нямаме климатик
4.Рядко е завита, дори и през зимата.

# 8
  • Мнения: 22 349

А това за флуора е малко спорен, че такива неща съм чела за него....

В доста държави от европейският съюз флуорират водата директно. За това няма нужда да се приема допълнително. В БГ във водата слагат хлор.

# 9
  • Мнения: 1 733
Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца? За сега ползвам SANO MAXIMA. Взимала съм и Тео бебе, и Персил сензитив. Но досега още не съм слагала в пералнята омекотител ( по неясни причини  ) - аз ползвам Тео Бебе, без омекотител
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца? След като му се появиха две зъбчета - т.е. някъде 6- 7 месец    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието? Пускам, когато сме навън или ако детето е в другата стая.    
И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща Спи отвит, първо ставах да го завивам през 10 минути, но накрая се отказах.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 423
Въпрос І - И аз пера със Сано Максима  Peace Омекотител не слагам още.
Въпрос ІІ -Още не съм започнала да ги мия  Embarassed а имаме вече две зъбчета.  Embarassed
Въпрос ІІІ - Нямаме климатик.
Спят ли отвити вашите деца? - Да, редовно си се отвива, и през деня и през нощта. 
   

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 18:21 от Flores

# 11
  • Мнения: 196
 ОООО много ви благодаря за отговорите   bouquet   bouquet    bouquet
  А сега да питам още нещо. Цитат на Мирама : "След поява на първите зъбки със специална "четка" - представлява гумен накрайник, който отново се пъха на пръста. "
  Къде мога да намеря такава четка (в аптеките) ?
  Сега и един цитат на една работеща мама : "3. в тези жеги не си и помислям да спра климатика. и без това бебокът е целият в пъпки от претопляне " ? На колко градуса ти е настроен климатика? А през ноща пускаш ли го? А относно пъпките - къде точно има пъпки и сигурна ли си, че е от жегата? Мой Марти много често му излизат по бузките, а аз все си мисля за тия пусти алергии.
   И един отговор на tony_nm  " ще започна да ги мия като пробият кътниците...а какво общо има кърменето " След като го кърмя през ноща, така се обезмисля (обезсмисля) вечерното миене на зъбите. Някъде бях чела (мисля,че в Спок) , че най-многото кариеси се получавали нощно време.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 273


Малко оффф.
Всъщност, флуорът е отпадък от военен експеримент на Щатите, който се е отделял в  огромни количества.
Хората там започнали да забелязват, че в околността  има много вредно влияние (унищожаване) в/у растенията и животните. И за да докажат военните, че не е от това, се прави измислена статистика, която уж доказва, че там където има флуор, зъбите на хората са по здрави. По този начин освен, че се оправдат, намират и огромен пазар за продукта от който имат в излишък. Прави се луда пропаганда колко е полезен, започва да се ползва във фармацевтиката, да се слага във водата и т.н., а всъщност е отровен.  Thinking

Ох, звуча като Мел Гибсън в "Теория на конспирацията"  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 264
     Въпрос І - Какъв прах за пране използвате за дрешките на вашите деца?
Персил сензитив
    Въпрос ІІ - Кога започнахте да миете зъбите на вашите деца?
Още няма зъбче.
    Въпрос ІІІ - Пускате ли климатик в тия жеги и по кое  време на денонощието?
Нямаме климатик, но и аз си задавам същият въпрос, когато сме на гости някъде, където има. Според мен е опасно за детето и ме е страх да го държа на климатик.
   И последното въпросче е : Спят ли отвити вашите деца? Защото моето така спи както през деня, така и през ноща ( горе-долу)
Непрекъснато спи отвит. През нощта му мятам пелена, но той я изритва.

# 14
  • Мнения: 689
Въпрос І: Използвам Sano Maksima от самото начало - доволна съм. Омекотител не съм слагала още.
Въпрос ІІ: Още не съм започнала да се грижа за хигиената на устата.
Въпрос ІІІ: В началото се притеснявах да пускам климатик, защото Крис постоянно се върти и се отвива. От няколко дена обаче го пускам на 27 - 28 градуса (колкото леко да промени температурата в стаята) - мога да гажа, че Крис е по-спокоен.

Общи условия

Активация на акаунт