Ръчна или автоматична помпа

  • 1 732
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Четох доста добри неща за помпите за кърма на Авент. Не ми е ясно ксамо каква е разликата между ръчна и автоматична, коя е по-удобна?

# 1
  • Мнения: 1 183
За автоматичната чесно незнам,но съм страшно доволна от ръчната на Авент  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 423
Не знам какво представлява автоматична помпа. Може би имаш предвид електрическа. newsm78
Аз бях с ръчната на Авент и съм много доволна. Друга не съм използвала  Peace

# 3
  • Мнения: 1 733
Автоматичната е по-удобна, но не си струва да даваш толкова пари. Аз използвах ръчната.

# 4
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ръчната помпа е много добра! Не съм ползвала електрическата, но не бих казала, че работата с механичната ме затруднява (до ден днешен цедя, бебчо е на 5 месеца и кусур).

# 5
  • София
  • Мнения: 276
Ръчната е чудесна!
Електрическата е по-скъпа, а ще се оправиш и с ръчната.

# 6
  • Мнения: 236
Аз ползвах на Evenflo електрическа до едно време (може с батерии, може на ток), докато не установих че на ръка (без помпа) е много по-бързо и лесно. И помпата беше до там. Така че... препоръчвам електрическа, по възможност за двете гърди едновременно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами електрическата на Авент е страшна, ще ти е нужна, ако имаш проблеми и трябва да се цедиш и да замразяваш храна. С ръчната на Авент можеш да свършиш същата работа, ако просто искаш да доизцедиш, или да оставиш за едно хранене, но не и ако имаш някакви по сериозно проблеми и трябва продължително да се цедиш. След раждането знаех, че ми предстои друга операция и една приятелка ми даде елекртическа на Авент...цедях и замразявах кърма за отрицателно време...след което тя си я поиска и аз си купих нова електрическа на Авент, оказа се доста по зле от тази на приятелката ми. Като отидох в представитлеството на Авент, и им обяснявам, че с едната помпа /на приятелката ми, имаше период в който и 2 те помпи бяха при мен и си правех експерименти, защото пиех антибиотити и така или иначе си хвърлях кърмата// цедя доста повече кърма, отколкото с новата, те първо ми казаха, че не било вярно и незнам си какво, докато накрая след лек скандал и предложение от тяхна страна да ми сменят помпата и демонстрация на вакума на други помпи си признаха, че новата партида електрически помпи на Авент, нещо вакума не им бил наред. На приятелката ми помпата е купена в началото на 2006, явно тая пардита е по-добрата. В крайна с/ка се примирих, защото така или иначе нищо немож да направя и парите нямаше как да ми ги върнат...та при електрическа помпа когато се наложи цедя с ръчната на Авент/ като купиш електрическа вътре има части и за ръчна/ и определено с ръчната изцеждам повече, отколкото с електрическата. Това е от мен...ако нямаш нищо против втората употреба си купи по стара помпа...защото явно първите партиди са били по-  качествени, резервни части се продават в предствитлеството на Авент и винаги можеш да си купиш/резервните части са едни и същи за всики пардити ел.помпи/......Електрическа на НУК не купувай, и така и такава имам с нея повече от 50 гр не съм успяла да изцедя....

# 8
  • Мнения: 520
Аз съм доволна от помпите тип спринцовка, другите не ми вършеха работа!

# 9
Аз съм имала само ръчна помпа. Удобна е, но с отнема време и трябва да не те мързи да помпаш на ръка. Mr. Green Мен ми вършеше работа първите 3 месеца.
Снаха ми цеди с електрическа помпа вече година и месец по повече от литър(има близнаци) по 3 пъти в денонощието за по 30-40мин. . Аз това с ръчната помпа не съм могла да го правя. Повече от 180 мл на цедене не съм изкарвала, но пък детето ми сучеше много и начесто и цеденето ме уморяваше допълнително, затова и го зарязах в един момент. На снаха ми помпата е под наем(живеят в Америка) и нямам представа каква е точно и с какво е по-различна от помпите на  Авент.

https://

# 10
  • Мнения: 236
Даааа...... тука помпите ги дават под наем и са тип болнични и са страхотни и е безплатно всъщност, плащаш депозит и после като върнеш помпата ти връщат парите. Само дето аз никога не се наканих да взема една под наем, но това не ми е попречило да кърмя съкровището още.

Общи условия

Активация на акаунт