Въпрос за нослето при бебе на 3 седмици

  • 754
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте !

Мойта бебка  като плаче и нослето й издава звук нещо  все едно хърка иначе нослето й е чисто  не се виждат секрети но явно нещо й се стича отзад а и гласа й стана малко прегракнал само като заплаче в началото  незнам дали има връзка с носа или защото снощи много  рева  .  На някой случвало ли му се е такова нещо ?
Педиатърката  ме посъветва да слагам физиологичен разтвор  . Вие слагали ли сте и по колко пъти на ден ?


# 1
  • Мнения: 729
Възможно е да и се стичат секрети назад и от това да хърка.Можеш да слагаш физ. разтвор по 2 капки на ноздра и с помпичка да издърпаш секрета.Можеш да слагаш 2,3,4 пъти - колкото се наложи.Това не е лекарство а солена вода и няма страшно от предозирване.пресипналият глас може да е от много рев.Моника когато плаче много - пресипва.Но не е лошо да я погледне лекар.

# 2
  • Мнения: 4 784
И при Калоян имаше такъв момент. Понеже с помпичката нищо не ставаше, много внимателно му обирах секрета с клечка за уши.

# 3
  • Мнения: 505
Аз бих ти препоръчала Стеримар. Поне на Джени не й помагаше физ разтвор - секрети не излизаха от него, а нослето продължаваше да хърка. Със Стеримара не беше така.

# 4
  • Мнения: 1 225
И при нас имаше подобен проблем. Капвам физиологичен разтвор.

# 5
  • Мнения: 1 449
Следвай съвета на педиатърката си - физиологичен разтвор е най-подходящото за тази възраст.
До 3 пъти дневно, по 1-3 капки.

Помпичката за нос е груба манипулация за 3-седмично бебе, капилярите в нослето са много нежни. За момента не използвай и клечки за уши, ще им дойде времето Simple Smile

Има доста теми във форума, но отчитай възрастта на твоята бебка... Все още е твърде малка, така че засега са нужни търпение, подходяща влажност на въздуха и нека педиатърът я следи.

# 6
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Физиологичен разтвор по 3 капки на ноздра 2 пъти на ден преди хранене! Ние така процедираме! Peace

# 7
  • Мнения: 200
 Hug Ами ние сме малко по-големи, но май честичко се слу4ва newsm78 Мамите са си казали тези нещица дето май всички ги знаем Joy Само ще допълня, че нашето GP каза, че секрата в нослето е от кърмата (млекцето), защото понякога при оригване връща и през нослето . А за хъркането Стеримар  Peace Много съм доволна и даже като се присети без конкретна моя намеса пак си ги пръскаме Peace

# 8
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
При нас физиологичният разтвор вършеше работа.По късно се оказа,че има стафилококи в носа и
сега ,когато плаче се чува хъркане.

# 9
  • Мнения: 393
  Синът ми беше може би на същата възраст,когато започнах да пръскам Стеримар и да чистя нослето с клечки за уши.Върши работа!

# 10
Калина е така откакто се е родила. Носа и е чист, но непрекъснато се чува хъркане. До ден днешен всеки ден пръскам с физиологичен разтвор и откакто се е родила спи с възглавница под матрака, която го повдига на около 30 градуса(по съвет на лекар). Педито каза, че като започне да прекарва повече време седнала би трябвало проблема да премине, а ако не стане ще правим изследвания на секрета.

# 11
  • Мнения: 2 978
При децата винаги преминава в заден ринит.
Почиствай по-  честичко, за да не раздразни гърлото...физиологичният разствор няма да навреди.

# 12
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Физиологичен разтвор по 3 капки на ноздра 2 пъти на ден преди хранене! Ние така процедираме! Peace
да Peace

Общи условия

Активация на акаунт