Бактериална вагиноза (Стрептококи и Колпитис)????

  • 8 428
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Здравейте, пиша за малко споделен опит от напатили се жени. Имам скептично отношение към антибиотиците, а за два месеца тук ми се налага да пия втори. Имам течение от известно време насам и при микробиологично изследване преди месец и половина се изолираха Стрептококи. Лекувахме се с мъжа ми с Аугментин, но от една седмица пак сърбежи, оказа се, че сега има и анаеробна бактерия nqkakva Бактериална вагиноза, разчитам нещо Colpitis Bact. chr.

Някой сблъсквал ли се е? Мойта лекарка е малко припряна и така и не ми обясни подробно за какво става въпрос, каза че се лекува в продулжение на няколко месеца, защото било трудно податливо и толкова. Обаче се чудя дали да не си направя още едно изследване, защо това чудо не се изолира още преди 2 месеца в първото? Изписаха ни Арилин таблетки и на мен и на мъжа ми. Някой ако има добър лекар при който е лекувал такова чудо, да пише. Утре съм на хомеопат, мислите ли че тези бактерии могат да се излекуват така???

Хайде пишете, че съм вдигнала ръце  Благодаря ви и хубав ден на взички

Още нещо да питам, правиха ми и изследване за Хламидии, отрицателно е, но има едно пише  YsG<1:16, tova kakvo znachiii????

[image]http://b1.lilypie.com/MGitp3/.png[/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от artexa на 21.06.07 15:37.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от artexa на 21.06.07 16:41.</EM></FONT></P>

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 16:44 от artexa

# 1
  • Мнения: 19 272
за другите работи не знам,но бактериалната вагиноза се лекува с активни съставки metronidazole или clindamycin.за не я четох,че в някои случаи оргинизмът може и сам да се справи,но в други може да се получи възпаление на матката и тръбите.така че по-добре да се лекува.

# 2
  • София
  • Мнения: 113
Аз имам проблем с бактериална вагиноза-анаеробна инфекция. Последно се лекувах и аз с Арилин през устата и Арилин рапид глобули за влагалището. Правилно ти е написала bubi0909 за съставките с които се лекува, за това може да се използва и флажил.

До колкото ми е известно това може да се получи при наличие на някакъв дисбаланс във влагалището (то за повечето проблеми е така), ако имаш някакъв стрес преживян, хормонални проблеми, една мама беше споделила че се е получило при слагане на спирала, при мен веднъж се беше обострило много от противозачатъчни.

Аз лично от опит бих те посъветвала да искаш да ти даде лекарката нещо против гъбички, защото след това вероятността е голяма да се появят. И също да направиш някаква терапия с продукт, съдържащ лактобацили, така, че да се възстанови нормалната флора (Флоражин, Лактофем, Гениал, може и други да има).

Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт