Май ни съсипаха банята ...

  • 5 761
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 430
Има ли начин да махна метални стружки, набити във фаянса, без да го нараня  ooooh!
Без думи съм ...

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Малииииии  ooooh!,
много плочки ли са пострадали?

# 2
  • Мнения: 46 430
11 сериозно и 3-4 по-леко  Confused

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Никол,как точно се случи?

# 4
  • Мнения: 8 999
Какво! Как! Кой! Кога! ?????

# 5
  • Мнения: 46 430
Смениха вертикалния щранг на целия блок, при рязането на старите, метални тръби хвърчеше яко, но уж бяха наредили мокри вестници по стените, явно не навсякъде  Confused
Пробвах на малък участък с гъба с препарат за чинии и с тел, по-голямата част се махат, но на най-пострадалите плочки не съм пипала, защото вода няма да има цял ден, а на сухо не смея да жуля  Tired

 

# 6
  • Мнения: 8 999
Ама каква точно е поразията - набили са се метални стружки във фаянсовите плочки /продупчили са ги?/ или е само метален прашец?

# 7
  • Мнения: 46 430
Някои се махат, някои не, все едно са се вградили в плочката  Confused

# 8
  • Мнения: 2 467
Ако са се набили, няма махане, за съжаление.

# 9
  • Мнения: 46 430
Дадоха ни 30 лв. за поразиите ...
Сега остана да намерим и майстор, който ще се навие да изкърти 1 м2 и да налепи новите плочки Tired

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ако са се набили, няма махане, за съжаление.

Май, май................ мин.г. едни майстори ми съсипаха туко-що поставени тоалетното гърне и казанче, честно не си спомням с какъв препарат и гъбичка ги поизтърках, защото плаках и търках, но се позаличиха.

# 11
  • Мнения: 161
Да не те отчайвам.... ама това няма изчистване.
Ако имаш резервни плочки и можеш да ги смениш - това ще е най-добрия вариант.

За яд си е ... ама не се ядосвай много.

Моя мъж, така ряза нещо с флекс на терасата и сега стъклото на балконската врата (долу ниско) е цялото напръскано със такива малки черни точици, които все едно са прогорили стъклото, защото стоят като мини-кратерчета.
Не става да се изчистят с гъба. Аз вече го преживях и хич не се ядосвам.

Ама оня ден като мих стъклата и тогава пак усетих колко е "точковано" стъклото, та пак малко се поядосвах.
Моя мъж по принцип слага един дебел картон (кашон) като работи с флекса и пази нещата, ама тоя път - ей така на бързо, та за това ме е яд, ама не чак толкова много щом не съм дала зор да се сменя стъклото.

Мокрите вестници едва ли са били спасението.
Ако са от един слой са били прекалено тънки.
Най-добре да се пазят участъците където ще "пръска" с по-дебел картон.
Това го пиша за тези дето тепърва им предстои такъв ремонт.

# 12
  • Мнения: 46 430
Така излиза, ще търкам, колкото може, другите ще ги сменяме Tired
Лошото е, че за 1 квадрат трудно се навиват  Tired

Rommi и нашата дограма на терсата малко е наранена, но като е отвън не ми пречи  Blush това обаче е на централно място в банята и то светлите плочки  Tired

# 13
  • София
  • Мнения: 408
Същото ни се случи миналото лято, че и по-лошо пукнаха ни цели пет плочки, а такъв модел нява и няма как да се сменят, ядосва се виках и резултат никакъв, вече свикнах с положението. А почките ми бяха само на две години, но животът в апартамент е такъв!!!!

# 14
  • Мнения: 161
Rommi и нашата дограма на терсата малко е наранена, но като е отвън не ми пречи  Blush това обаче е на централно място в банята и то светлите плочки  Tired

Да знам че в банята е друго, там има и много светлина, пък и е на нивото на очите горе-долу и всичко се забелязва веднага.
Доста е неприятно.
За това - дано намерите майстор, дето да се навие да подмени този 1 м2.
И хубавото е, че сте си запазили резерва от плочките.

Общи условия

Активация на акаунт