Прилича ли Ви на отбиване?

  • 631
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
От няколко дни моето момиченце не иска да суче нормално по време на храненията в 12 и 15ч.- суче 2-3 минути, после се дърпа, ръта и размахва ръце, нервничи и понякога плаче...Може да е и от жегата, но се притеснявам да не би да се отбива. Вие какво мислите? Какво да предприема?

# 1
  • Мнения: 8 242
По-скоро ми прилича на стачка.. или на наяждане  Mr. Green
Тони сучеше по 5 минути откак стана на 1 месец.. а на 3 вече 2-3 минути му бяха достатъчни да изпомпи всичко  Shocked Още повече миналата година (1-4 месечен) предпочиташе да суче вечер и нощем, а през деня посукваше само 2-3 пъти съвсем за кратко.. Та може и от жегата да е..

Колко е голямо бебето?

# 2
  • Мнения: 115
На 2 месеца и 10 дни. Вечер я дохранвам с АМ, защото понякога не и стига. Лошото е, че за една седмица кантарчето не е помръднало - показва толкова, колкото беше и на 13.06, когато бяхме на консултация - 4800.

# 3
  • Мнения: 255
И на мен това ми прилича на кърмаческа стачка. Виж тази тема, ситуацията е подобна на вашата.

# 4
  • Мнения: 2 614
Виж тук една статия преведена от Хедра!
Гледйте бебето, не кантара!
А това е една много хубава тема на Мери отпреди 3 години, ако искаш разгледай и нея!
Само 200гр за цял месец?
Успех! Дано ти помогнат!
И според мен е кърмаческа стачка! А и нали знаеш, че кърмачетата наддават скокообразно, т.е. този месец може да наддаде 300 гр, а следващия 1,5 кг.

# 5
  • Мнения: 267
И аз си мисля че е стачка! точно в този период и ние минахме през първата кърмаческа стачка...беше много мъчително за мен- сукне или въобще не иска да засуче и рев и дърпане назад... Пробвай в полусънено състояние, преди да заспи ,или на тъмно и тихо местенце ....нормално е , ще отмине не се предавай и не дохранвай, наистина както са ти казали мамите - бебето наддава скокообразно, и може изведнъж да се промени цифрата на кантара.Кърми повече нощем,хем така ще поддържаш лактацията и няма да се отрази поведението на малкото върху количеството кърма.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Не е стачка, ако не иска да суче само на някои от храненията. Бебе, което стачкува, ще стачкува през цялото време, освен евентуално когато заспива или веднага след сън.
Както правилно отбелязваш, Marmara, възможно е да е от топлото - наистина времето е много топло и тесният физически контакт за кърмене може да я притеснява.
Дали можеш да кажеш повече - колко кг се роди, колко беше най-малко, сега е ясно, че е 4,800 - но за по-точно е хубаво бебето да се тегли през седмица, да речем, при еднакви условия (нахранено (или не), с памперс (или без) и т.н.), за да е акуратен резултатът. По-често теглене ще е излишен стрес.
Също ако може, кажи как пишка и ака, колко често пълни памперсите. Това обикновено е много надежден начин да се каже дали едно бебе получава достатъчно за ядене Grinning

# 7
  • Мнения: 153
Здравей Мармара!
Така, както описваш нещата не ми приличат на "стачка". Честно казано ми се струва, че на бебка не й достига кърмата. Ще ти кажа защо смятам така, без да се плашиш разбира се. Може и да не съм права!
Когато моето момченце беше на вашата възраст изживях същия период. На обяд и след обяд две, най-много три минути след като започваше да суче, пускаше гърдата и се сърдеше. Аз поднасях, той пак захапваше и след малко вече пищеше сърдито. Стигнах до там, че викнах и педиатърката в къщи. Не допусках да е недостик на кърма, защото веднага след сърдитата му реакция пробвах да изцедя /имам предвид стисквах веднъж, два пъти зърното/ и потичаше мляко. Не ми хрумваше обаче, че след тези стисквания кърма нямаше /после пробвах да изцедя повече и го разбрах/. Педиатърката ме посъветва да дохранвам с АМ /видях, че и вие вечер приемате/. Не ми хареса идеята и тогава започнах да се интересувам повече. Потърсих за пръв път и информация във форума.
Разбрах, че в тази възраст бебетата преминават през така наречения период на "бърз разтеж". В този период се препоръчва кърмене нон стоп и задължително цедене след това за стимулиране на лактацията. Също така пълноценно хранене и много приемане на течности.
Ние през това време се хранехме на режим - три часа. Аз няколоко дни бях на диета /имах разстроен стомах/ и нещата стигнаха до кризата.
Какво направих ли? Адаптираното мляко, което купих по спешност оставих непокътнато в шкафа, а започнах да предлагам на малкия гърдите си постоянно. След това цедях като луда. Пиех много течности и след три четири дни нещата се нормализираха. Опитай и ти тази схема. Но трябва да намалиш АМ. То също води до още по-голямо намаляване на лактацията ти. Нали знаеш, че тя е на принципа "търсене-предлагане". Колкото повече АМ даваш, толкова кърмата ти ще намалява.
От онези проблемни дни насетне ние с бебчо минахме на "кърмене на поискване". Само по този начин запазих кърмата си до днес /малкия вече е на 7м./ и не отбих детето си. Нещо повече. Още няколко приятелки, които минаха през същото и се поучиха от опита ми спасиха кърменето си. Дано и при вас всичко отмине. Стискам палци. И спокойно... Притеснението също намалява /а много пъти/ спира лактацията.
Успех и да пишеш как се развиват нещата! Heart Eyes

Не изключвам и възможностт да е от горещините. А, може и да е от двете.  /В момента моят бебчо също почти не суче по обед, но си наваксва през нощта./

# 8
  • Мнения: 115
На всичкото отгоре от 2 седмици спря да се буди през нощта - като заспи към 10 и се събужда в 6. Така сутрин имам предостатъчно кърма, но вечер намалява. Иначе въпреки режима, ако ми се стори неспокойна и давам да суче, независимо от времето. Тази вечер пак сука малко и започна да се дърпа.

Общи условия

Активация на акаунт