Алергия след бременност

  • 1 804
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 974
Възможно ли е след скорошна бременност и раждане толкова да съм се променила, че да получа алергична реакция от ухапвания на насекоми? Cry
За комари иде рече, след ухапването нямам никакви проблеми, но няколко часа след това се появява огромен отток, който много боли, мястото става на буца /като от инжекция/ а сърбежа е зверски Cry
А и след като реагирам така на комари, какво ли ще стане, ако ме ужили пчела Shocked
Отплеснах се Embarassed Въпроса ми е знаете ли какви изследвания да си направя и къде? Може ли да има връзка с лекарства, които пия в момента? И въобще на някой случвало ли му се е такова нещо?
Моля ви пишете ми, че проклетите гадини си ме хапят всяка вечер, въпреки мазилата Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Май не съм се изразила правилно newsm78
Не ме притесняват ухапванията от комари /комари са все пак Joy/ притеснявам се да не съм алергична към ухапвания от оси и пчели. Смятам цяло лято да прекарам с децата сама на вилата, далеч от цивилизация, на чист въздух, високо в планината, без кола.
И трябва да съм подготвена, че там пчелите не са рядко явление.
но не съм си правила никога изследвания за алергии и представа си нямам, правят ли се такива за насекоми
Това питам.

Моля модераторите да преместят темата, ако не е за този форум  bouquet

# 2
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Алергия може да се прояви и след 10 ухапване от комар пчела или др. Има много фактори, който могат да я отключат.
Можеш да си направиш кръвен или кожен тест.
Бързо да се оправяш  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря  bouquet ще питам в поликлиниката дали правят такива изследвания

иначе положението е следното
Ухапване по бузата - резултат....отток като от зъбобол включително очите
Ухапване между пръстите на ръката -резултат ...отток на ръката до китката /но по-малък от този на пчела на същото място преди години newsm78/
Множество ухапвания по цялото тяло - без реакция Grinning
От снощи само 2 ухапвания/ мазилата може и да действат/ в областта на кръста, отток нищо работа 5 см в диаметър /мерих го Shocked/ но въобще не ми пречи
Ухапване на кожата на лакетната става - отток, цяла сутрин правя студени компреси и сега резултата е, че вече мога да си отварям ръката

Че положението няма да се оправи ми е ясно /мерси за пожеланието Mr. Green/ само дано не стане по-лошо.
А ако някой се сеща как да намалявам оттоците ще съм много благодарна  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 116
Аним, сигурна ли си че е от комар, а не от паяк или друго насекомо  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 974
Абсолютно Sad
Този, който ме ухапа по ръката го видях, ама го изпуснах , а този на бузата размазах #2gunfire
А и после си изглежда по същият начин като от комар, чак след няколко часа се явява оттока ...на сутринта newsm78

# 6
  • Мнения: 3 146
Аз никога през живат си не съм била алергична, но след раждането е кошмар. Изобщо никой не разбра от какво ми е - нещо като копривна треска + сенна хрема, ама през различни периоде на годината. Бременността и раждането отключват алергии, защото организмът се изтощава.

Отиди в алергологията на Александровска болница, там са най-добрите алерголози, разобтят с НЗОК, ката че можеш да си вземеш направление.

На първо време, питай личната какво да носиш в себе си, в случай на охапване, за да не изпаднеш в алергичен шок.

# 7
  • София
  • Мнения: 974
Благодаря   bouquet
Там ще отида, в поликлиниката се оказа, че не правят Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 288
Аз като родих и като почнаха едни алергии месец през месец,преди това не съм имала проблеми от такъв характер

Общи условия

Активация на акаунт