Работещите майки- дискриминация с болнични

  • 1 535
  • 7
  •   1
Отговори
Невероятно, не мога да повярвам!!!!
Аз съм работеща майка на близнаци, оставила съм ги  на 5м. и съм започнала работа. Майка ми ползва майчинството и ги гледа. Дотук нищо интересно,  докато някой не се разболее. Едното детенце беше болно и аз си взех болнични, защото грижите бяха денонощни. Днес ми казаха от НОИ, че не могат да ми платят болничния лист за гледане на дете. Някой вече е обезщетен за гледането на децата ми. А ако децата трябваше да бъдат разделени при влизане в болница или нещо подобно, кой ще гледа другото дете-  Без обезщетение.
Това не е нормално!!!
Мисля да предизвикам общественото мнение,това е поредната дискриминация към близнаците и техните семейства. 
e-mail:  katerova@hotmail.com

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Не е само това,когато се разболее едното дете,почти никога второто не се разболява едновременно с него а поне 3-4 след това а личния лекар казва че ми се полага болничен за 7 дни само,а на мен ми отиват поне 15 дни и какво правим тогава-неплатен отпуск.

# 2
  • Мнения: 78
лелеееееееее... да не се заканвам .... ама няма да се върна на работа! Голяма тъпотия е това  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
не стига, че бавят болничните и майчинството с месеци а тогава ни трябват най-много пари, ами не изплащали болничен, щото имало кой да се грижи за детенцето... тия не са с всичкия си  #2gunfire

# 3
Разбирам го много добре.Вече трета година съм в къщи,децата са на ясла,но не ме вземат на работа,защото щели да боледуват и аз да искам болнични.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 037
точно по тази причина работя в фирмата на баща ми,другаде нямаше да ме вземат

# 5
  • Мнения: 23
и аз съм така.Децата ми навършиха 3 годинки и са на детска градина но никой не ме иска на работа само заради тези болнични.Това е голяма щуротия-питам се ние тогава какво да правим?

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
   Това е един от проблемите които се обсъждаха на кръглата маса за близнаците. Надяваме се да има някакво развитие по въпроса.

# 7
така ли стоят нещата на мен ми предстой връщане на работа та това са пълни глупости

Общи условия

Активация на акаунт