Косопад на малко дете?

  • 1 455
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
Здравейте. Вчера като си игртахме със сина ми, видях на главата му петно без коса. На мястото имаше просто гладка кожа. Петното е с диаметър около 1-2 см. Искам да попитам някой имал ли е подобен проблем и евентуално на какво може да се дължи?  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 211
колко голямо е детето?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Моето дете също има такова кръгло петънце но неговото е около 0,5 см. Открих го скоро при последното му подстригване. Мислех да питам личната но все не става дума за това. newsm78

# 3
  • Мнения: 47 958
някои кожни заразни болести протичат с такива петна, трябва непременно да се отиде на лекар- личния и след това кожен

# 4
  • Мнения: 3 146
Ако става дума за дте на 5-9 месеца, напълно нормално е. Първата коса опадва и се сменя, при някои е по-забележимо, при други - не толкова.

# 5
  • София
  • Мнения: 323
Ако детето е по-голямо, възможно е да е форма на дерматит- различни видове са и с различна причина. На едната ми дъщеря се случи, педписаха и някакви мазила и шампоан Низорал и се оправи. Сега, като забележа повече пърхут, я къпя само с низорал и минава бързо, без да се стига до опадване на коса

# 6
  • Мнения: 516
Вариантите са различни- или дерматит някакъв, или алопеция. Задължително го заведи на дерматолог. Имай предвид, че кожните болести са едни от най- трудните за лекуване и отнемат много време. Иска се старание и постоянство. Аз лично имах алопеция, след като родих и ми отне повече от 2 години да се справя с нея. Важното е да не се отказваш и наистина да си настоятелна при лекуването.  Бих могла да помогна със съвети за алопецията, но първо изяснете диагнозата. Успех!

# 7
  • Мнения: 1 849
Благодаря на всички!

Синът ми е на 4,5 години. Скоро изкара варицела, но не мисля, че е от нея. Странното на това петно е, че не е нито зачервено, нито има признаци на рани или раздразнение, просто няма коса...
Ще отидем при личната лекарка сигурно, чак в понеделник.
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт