как да науча 8-месечното ми бебе да пие

  • 600
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
От месец и половина   е захранен с каша и пюрета, защото кърмата ми силно намаля. Сега яде сутрин и след обяд каша с адаптирано мляко, на обяд месно пюре и вечер зеленчуково пюре. Продължавам да кърмя неколкократно през нощта и 1 път след обяд. Не мога да го накарам да пие вода или адаптирано мляко и се притеснявам, че не приема достатъчно течности в това горещо време  Thinking А личния лекар иска да изчакаме с плодовите сокове, защото той и без това е злояд, а соковете само щели да го засищат и да му развалят основното хранене newsm78 Аз пък държа на наддаването,защото след двукратно боледуване през последния месец вместо да наддаде той отслабна  Sad

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 15:21 от mininini

# 1
  • Мнения: 236
И моята кукла не обича вода, затова понякога давам сок с вода. Обаче ако го давам от тренировъчна чаша го пие с голям зор, ако го давам от биберон го одрънква за нула време. Иначе като ме види че пия, иска и тя и като й дам от чаша/шише си пийва колкото й се пие. Иначе и при нас памперсите не са толкова мокри като преди и гледам да й давам повече вода. Пробвай различно да му даваш, ако не иска от чашка от шише или каквото друго се сетиш. Успех! (Иначе ние пием 1 шише АМ на ден в яслата, другото кърма директно от производителя, и за АМ няма проблем).

# 2
  • Мнения: 264
и ние сме така, особено в тия жеги.... Моят син си е е ящен, обаче от два дена ми отказва пюрета и иска да го кърмя.  Mr. Green Голям зор с водата, чеше си зъбите и хич не пие, единствения успех ми е с лъжичка или аз като пия и той иска. Третия вариант е вечер в коритото, докато го къпем и ме даваме да пие вода, така чоже да си играе и да се мокри колкото си иска.  Crazy Притеснявам се, щото памперсите не са така пълни както преди, а на мен ми предстои тръгване на работа и няма да мога да го кърмя както преди, когато си иска.... Sad

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
А чай (охладен) предлагала ли си? Неподсладен, ако дадеш от разтворимите, те и без това са сладникави като сок.

Общи условия

Активация на акаунт