Помощ - плъхове и хлебарки у дома!

  • 14 831
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 249
Здравейте на всички!
Не съм на себе си! От няколко дни у дома имаме плъхове. Идват от килера. Някак си се промъкват - и аз не знам точно как. Заложихме два капана и се хванаха цели два плъха. Тлъсти! Вчера чухме отново, че се шава в килера - отново си имаме гости! В същото време ни морят и хлебарки. Просто изведнъж запъплиха навсякъде! Живеем в истинки ад! Децата вече имат страхова невроза от тези гадини! Дайте ми сънев как да се отървем от нежеланите си гости. Ако сте викали фирма да третира домовете ви или ако сами сте се справили по някакъв начин - моля ви, помогнете!!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Котка Mr. Green И хлебарките мори някак (не знам как, ама помага), пък за плъховете е гарантирано.

# 2
  • Мнения: 3 591
Тая вечер ще се напикая от смях  Joy
За да избегнем решетките на 1ви етаж съвета е куче, за да избегнем плъховете - котка Simple Smile
Ами който живее на 1ви етаж, не иска решетки, но има плъхове и куче и котка ли да си вземе  hahaha

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Не знам къде живееш, но при нас за мишоци не пръскат. Посъветваха ме да отида и да си купя отрова от фирмата, която би трябвало да пръска.  Close И ние си имаме такива неканени гости. Знам, че идват от мазето, ама никой не иска да даде пари за отрова (става въпрос за блок с 4 входа). Аз слагах по терасата у нас, всяка вечер залагам капан и това ми е борбата.

А хлебарките изчезнаха когато сложих кубчета против хлебарки из апартамента.

# 4
  • Мнения: 213
Не че ще открия топлата вода, но все пак може би фирма за пръскане.
А за хлебарките... аз най-ефективната метода, която открих е смяна на прераратите на 3-4 месеца.

# 5
  • Мнения: 3 622
Нали има фирми които пръскат за такива гадини. За хлебарките и ти може да вземеш някакъв препарат, но плъхове - направо ужас, може би да се сложи някаква по силна отрова  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 97
А как се казват тези кубчета против хлебарки? Мисля да купя от тях, но се чудя дали няма различни видове. А и някой ако знае къде в София мога да купя такива, че веднъж взехме от пазара Иван Вазов, но нещо не бяха много ефективни май!
Моля ви, помогнете да се справим с тези гадинки!!!  ooooh!

# 7
  • Мнения: 364
Хора, внимавайте с отровата за плъхове!
Тези гадини умират скрити, после настава такава смрад....месеци наред! Ако успееш да намериш умрялата гадина, добре, но, ако не..... Sick Sick Sick
Май капаните са най-доброто решение! Открийте мястото, от което се промъкват и го запушете!
Успех! Дано скоро се отървете от гадините! #Cussing out

# 8
  • Мнения: 1 391
аз бих те посъветвала, не да търсиш отрови, а да откриеш точно откъде влизат и да запушите дупките!
Когато правихме ремонт където живея сега, абсолютно запушихме всички възможни дупки навсякъде, където ги имаше, дори уплътнихме около крановете на мивките, шахтите и всички възможни дупки и дупчици! На прозорците които се отварят сложихме комарници, и в момента всичко отваряемо, е замрежено по някакъв начин - така ограничихме достъпа на всякакви външни неканени гости, и в момента нямаме нито една хлебарка, макар че в блока е пълно,
а когато живеех на 1-ви етаж идваха мишки от мазите , тогава слагахме отрова да ги морим - наистина умираха, обаче докато не решихме проблема със запушване на мястото откъдето идват, не спряха гадовете да влизат, накрая мъжа ми направи един висок праг на вратата, от която влизаха и спряха да влизат.
Можеш да посипеш брашно в килера или нещо такова - да видиш откъде влизат - почистете килера и открийте дупките и ги запушете!
успех!!!   Peace

# 9
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Плъховете са много сериозен проблем. нАИСТИНА Е ХУБАВО ДА намерите дупката и да напъхате стъклена вата. Замажете я после. Те са толкова упорити, че цял канал прокопават, а вкъщи какви пакости могат да докарат - кабелите ще прегризят. Извикайте фирма, която да зареди отрова. Ние имаме заведение и често викаме такава фирма - слагат някаква отрова в която плъховете залепват и направо ги намираш живи, но е могат да мръднат.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 530
За хлебарки- " Регент"  купува се от ветеринарна аптека. Благодарение на него вече втора година нямам хлебарки. А преди това виках фирма на всеки 6 месеца. А за плъховете наистина е много лошо. В склада имахме, отне ми много време докато ги уморя. Всеки ден им слагах отрова. И в един момент изчезнаха.

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
На нашите хлебарки сме им сложили кубчета на Райд и една пяна,пак Райд,по праговете пръскахме,за сега изчезнаха,за плъхове не знам Thinking

# 12
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
За хлебарките и аз препоръчвам Регент.А за плъховете има една отрова във вид на бонбонки Теменужки,синя.Слага се по едно и като го изяде,готово.За следващия плъх - друго хапче слагаш.Но наистина е проблем намирането на умрелите гадини.По-добре разчистете и запушете дупките,щом са плъхове дупките са по-големи и се намират лесно,на мишките дупчиците понякога са незабележими.Моя слага начупени стъкла в дупките и отгоре замазва със силен циментов разтвор.Имаме опит в стопански постройки,там няма мира от гадини.

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
за плъховете неможели с тези електрически машинки за гризачи които се продават в Практикера  newsm78

# 14
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
извикайте фирма и за двете напасти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт