Милинки със сирене

  • 17 419
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 679
Днес на малки и големи у дома  Wink им се приядоха милинки. Намерих тази рецепта и ето резултата:



Много са калорични, но тавата беше ометена за отрицателно време.


Милинки със сирене

Списък на необходимите продукти:

за тестото:
1 кг брашно
20 г мая
500-600 мл вода
1 с. л. сол

за сместа за формиране:
50 г масло
50 мл олио

за крема за намазване:
250 г сирене
150 г краве масло
100 г брашно

1 яйце
олио за намазване

Начин на приготвяне:


1. Брашното се пресява, след което към него се добавя солта и разтворената в топла вода мая. Постепенно се налива топла вода (около 500-600 мл) и се замесва меко тесто. Оставя се да втаса за около 30 минути (в зависимост от температурата в помещението).


2. Готовото тесто се навива на фитил, след което се нарязва на еднакви по големина парчета. От тях се оформят топки, намазват се със сместа за формиране, подреждат се в намазнена тава и се оставят да втасат още 20 минути.


3. Сиренето, кравето масло и брашното за крема се смесват, налива се малко вода, за да не остане сух, и се разбърква добре.


4. Милинките се покриват с крема, отново се оставят да втасат за 10 минути, намазват се с разбито яйце и се пекат 25-30 минути в предварително загрята фурна при температура 200 градуса, до златисто.


Източник: Бон Апети
Гост: Ангел Маринов, ученик в Софийска гимназия по сладкарски и хлебни технологии




# 1
  • Мнения: 784
 Oha!
Във форума бяха пуснати доста рецепти за милинки, обаче така като чета и гледам - това май е рецептата за истинските купешки милинки!

# 2
може и с готово тесто но сложи в една купичка повече масло и олио и вземаш топче от тестото колкото орех слагаш малко сирене  в средата и после топиш хубаво в мазнината и нареждаш в тавата оставяш да втаса и после порьсваш с галета и сол най накрая намазваш с жьлтьк става

# 3
  • Мнения: 11 747
Oha!
Във форума бяха пуснати доста рецепти за милинки, обаче така като чета и гледам - това май е рецептата за истинските купешки милинки!

Да,това е рецептата за истинските купешки милинки! PeaceСамо,че смени маслото с мас и ще стане съвсем оригинално!Тука са дали масло за по-голяма представителност!

# 4
  • Мнения: 393
 Grinning в събота ще ги пробвам.Не ми се мисли за калориите ама пусто като толкова много обичам тестени неща а и обичам сама да ги правя

# 5
наистина само с мас стават най вкусни ама и най калорични

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Smiley* , за убиване си с тая картинка, да знаеш!  Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 35 814
Супер са!
И аз ги правя, но сиренето го слагам в тестото, а заливам само с маргарин+брашно+вода+жълтък.
Понякога само с вода+маргарин+брашно и едро смлян  лют червен пипер

Станали са прекрасни! Браво!  bouquet

# 8
  • Мнения: 732
Започвам ги веднага  Crazy Само като гледам снимката и започвам да преглъщам  ooooh!


Благодаря за рецептата   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Smiley*, край с диетата ми  Mr. Green
В събота ще ги пробвам. Благодаря за рецептата   bouquet 
 
 

# 10
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Звучат чудесно и много лесно. А на картинката...ммммммммммммммммм. В събота, ако стана рано, ще взема да ги пробвам. Ако се успя, ще сме на сандвичи.  Sad

# 11
  • Мнения: 711
 Smiley* сега ще ги сънувам тия милинки. Е, как може такава снимка да пуснеш.  Embarassed Аз като правя тесто никога не ми се получава и най-вероятно ще ги пробвам с готово.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 679
И аз се зарекох, че няма да ги правя често, защото са "опасно вкусни".
Например, в неделя за закуска ще ядем милинки, а после цяла седмица "за наказание", че не сме устояли на изкушението - мюсли.

 newsm03

# 13
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Smiley, в събота ги направих. Разкошотия направо. Мъжа ми се скъса да ги хвали. Мерси за рецептата   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Хм,май и аз това ще приготвя за уикенда.

Общи условия

Активация на акаунт