Докога мляко вечер?

  • 2 591
  • 32
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Откога започнахте да давате друга вечеря на бебчовците? Ние все още преди сън сме на ад. мляко, но се чудя докога?! И като давате нещо друго - преди банята ли го давате?

# 1
  • Мнения: 7 831
Давах го докато не го отказаха  Wink , но те го отказаха рано (около 8, 9м) и го смених с кисело мляко и бисквити. След годината минахме на вечеря + кисело мляко.
Но много мои познати дават шишето до година и половина, просто преди това има и постна манджа или супа със сухар.
Успех

# 2
  • plovdiv
  • Мнения: 350
започнах след навършването на една година да давам постно ястие за вечеря, след което предлагах кисело мляко(без захар) с лъжичка като десерт. Simple Smile

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Синът ми до година и месец си пиеше мляко вечер и от раз го отказа, почнах да му готвя манджички или супи за вечеря, но не го засищаха и сутрин се будеше озверял от глад  Shocked . Сега яде по едно бурканче супа и едно бурканче мляко с бисквити.

# 4
  • Мнения: 18 542
Борис от около месец и повечко не пие мляко за вечеря. Той сам си го отказа. Вечерята е около половин час преди банята.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Докога?!  Rolling Eyes

 Arrow Детето само ще си покаже докога!  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 554
Моята племеница е на 2 години и половина и вечер няма заспиване без млякото!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Hrisi Lazarova
Моята племеница е на 2 години и половина и вечер няма заспиване без млякото!


Моят син не пие вечер, а нощем мляко Wink

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много актуален въпрос и за мен.
От известно време имах съмнения, че Пепито не си иска вече шишето, но вчера се убедих окончателно. Пийна 50 ml и започна да се къса от рев. Накрая в останалото мляко му натроших 2 бисквити Закуска и му го дадох с лъжичка. Изяде си всичко.
Така че вече пре дмен стои въпроса с какво да го храня. Той се събужда и през нощта към 4,30-5 часа и тогава изцоква около 150 ml, така че не ме притеснява факта за количестовот мляко.
Май ще трябва да захранвам бавно с кисело мляко, макар че исках да изчакам още. С какво кисело мляко да започна?
Някой давал ли е от Gute Nacht Brei на HiPP? Отзиви?

За сведение, какта си цокаше млекце от шиши до почти 2 годишна възраст. Просто коренно различни са ми децата.

# 9
  • Мнения: 7 831
Давала съм им Нощната каша на Хип и съм доволна от нея. Правила съм и бисквити с адаптирано мляко и каша давах за вечеря.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Ellypr
Давала съм им Нощната каша на Хип и съм доволна от нея. Правила съм и бисквити с адаптирано мляко и каша давах за вечеря.

Благодаря ти за отговора! Чудя се само дали кашата не е малко тежка храна за вечер, но вие явно сте нямали проблеми. Май наистина ще давам и аз тези неща, а ще изчакам с киселото мляко, както си бях решила.

# 11
  • Мнения: 7 831
Цитат на: anuschka
Цитат на: Ellypr
Давала съм им Нощната каша на Хип и съм доволна от нея. Правила съм и бисквити с адаптирано мляко и каша давах за вечеря.

Благодаря ти за отговора! Чудя се само дали кашата не е малко тежка храна за вечер, но вие явно сте нямали проблеми. Май наистина ще давам и аз тези неща, а ще изчакам с киселото мляко, както си бях решила.


Ами аз като приключиха с шишето вечерта и започнах да ги слагам да спят не веднага след хранене. Да им поспадне храната  Grinning  и до сега си е така - ядат, а по-късно лягат. И за това не съм се притеснявала дали ще им е тежко на стомасите  Wink.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Ellypr
Цитат на: anuschka
Цитат на: Ellypr
Давала съм им Нощната каша на Хип и съм доволна от нея. Правила съм и бисквити с адаптирано мляко и каша давах за вечеря.

Благодаря ти за отговора! Чудя се само дали кашата не е малко тежка храна за вечер, но вие явно сте нямали проблеми. Май наистина ще давам и аз тези неща, а ще изчакам с киселото мляко, както си бях решила.


Ами аз като приключиха с шишето вечерта и започнах да ги слагам да спят не веднага след хранене. Да им поспадне храната  Grinning  и до сега си е така - ядат, а по-късно лягат. И за това не съм се притеснявала дали ще им е тежко на стомасите  Wink.

Всъщност си абсолютно права. Бебо яде около 20 часа, а си ляга поне час и половина по- късно.

# 13
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Спрях вече да давам мляко, защото само го хабим, а Крис не го изпива. За вечеря му давам супата от кухнята с една филия хляб (ръжен), качамак, мляко с бисквити и банан или нещо постно.

# 14
  • Мнения: 2 142
Точно това е темата, която ме вълнува и мен в момента. Следя я с интерес. От известно време Ема не иска да пие нищо с биберон. Това мен много ме радваше, даже вече мислех че ще хвърляме бибите, но продължава да вечеря адап. мляко с биберон. Та, въпроса ми е как отказват млякото? Може би просто трябва да започна да и предлагам друга вечеря?

Общи условия

Активация на акаунт