Помогнете с инфо, ако можете!

  • 3 207
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Моя приятелка разбра, че е бременна миналата седмица и вчера посети някаква измислена гинеколожга ж МЦ Закрила!
Казала и, че бебето е живо, има пулс, в шеста седмиц е и отговаря на размера си, но тъй като е пила антибиотик/ Доксицикилин 3 дни/ в месеца в който в заченала трябва да махнат бебето, защото със сигурност било увредено!
Да ви кажа ми настръхна косата, защото и аз с първата си бременност пих антибиотик след зачеването, тъй като незнавех за бебето! никой не ми е казвал подобно нещо, а напротив - Щом бебето се развива добре, значи всичко е наред!
Та споделети и вие мнение и опит, защото милата много иска това бебе и е много разтроена! Днес следобед е на друг Доктор!
Да неговорим, че и казала, че повишената температура не е присъща на ранна бременност! #Shocked

# 1
  • Мнения: 3 926
Направо да си запише час при някой от добрите специалисти по фетална морфология - Марков, Мазнейкова, Томова, Димитрова...
Или ако искаш ще ти дам координатите на моя гинеколог - д-р Дуковски - разкошен човек, добър специалист и много внимателен и обяснителен. 68 72 27 е телефонът, а клиниката се намира в Студентски град - бл. 57 - Мед-Рал. Докторът преглежда в понеделник и четвъртък след 14 часа, но е добре да си запише час. Милото момиче! Направо ми иде да ги удуша тия доктори, които съвсем не се съобразяват със състоянието и чувствителната психика на жена в подобно състояние Close Изобщо да не се притеснява - а жените, които дори се друсат и раждат здрави бебета? На всичко отгоре знаеш, че и на бременни се изписват антибиотици и то ако се наложи доста по-рано от заветния 4 месец.
Много целувки и стискам палци тя да спре да се притеснява - те лекарите... някои от тях  #Cussing out

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Боже това звучи зловещо ... ама задължително да се консултира с друг лекар твоята приятелка. Тук преди време бяха пуснали web page с инфо кое лекарство как действа по време на бременността .. обаче аз не го пазя, ако искаш ползвай архива и го потърси за успокоение.
Аз лично си бях слагала вагинални глобули в първите седмици - аз също не знаех че съм бременна, но да чукна на дърво всичко е ок.
Стискам палци дано всичко е ок, пиши какво са и казали по-късно.

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
За съжаление на кумата ми се наложи да махне дете поради същите причини  Sad . Много зависи какъв антибиотик е пила и кога, но при всеки случай трябва да се консултира с добър специалист.
Не знам дали аз бих рискувала  Sad  Embarassed , но .....
Успех

# 4
  • Мнения: 1 107
Моята докторка ми е казвала, че ако плодът е увреден, организмът просто ще го изхвърли със спонтанен аборт. Да не говорим, че антибиотиците вече са от трето, даже четвърто поколение, много по-добри са от едно време, пък и всеки организъм реагира различно.
Преди да направи каквото и да било нека момичето се консултира с друг лекар, дори с двама ако е необходимо.
За съжаление има доктори, които препоръчват аборт под път и над път, за да изкарат повече пари  #2gunfire  
Дано всичко се окаже ОК!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 315
Цитат на: Galya S
Боже това звучи зловещо ... ама задължително да се консултира с друг лекар твоята приятелка. Тук преди време бяха пуснали web page с инфо кое лекарство как действа по време на бременността .. обаче аз не го пазя, ако искаш ползвай архива и го потърси за успокоение.
Аз лично си бях слагала вагинални глобули в първите седмици - аз също не знаех че съм бременна, но да чукна на дърво всичко е ок.
Стискам палци дано всичко е ок, пиши какво са и казали по-късно.


Момичета, може ли някой да ми постне линк с този списък?

Аз също бях пила но Aulin, което е обезболяващо. Моята лекарка обаче каза , че заради това не може да прекъсне нормално развиваща се бременност и ми пусна генетични изследвания в 17-20 седмица. Там се оценява степента на риска за раждане на увредено бебе. Моя риск се оказа най-малкия възможен. Разбира се докато не се роди не се знае нищо, но то гаранция 100% никъде няма. Аз не бих си дала бебето, което така хубаво усещам да ме подритва, заради някой "пишман" доктор. Освен това имам колежка, която има дъщеря в 7 клас /здрава и права/, тя не е разбрала , че е бременна до 4-тия месец. През този период е пила и лекарства и какво ли не, а като казала за това на един възрастен лекар, той и казал , че в практиката си не е виждал дете , увредено от медикаменти. Плацентата си знае работата. Може би зависи и какви медикаменти но СЪС СИГУРНОСТ и трябва второ мнение на проверен специалист!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето го инфото конкретно за доксициклина:
Antibiotics you should avoid during pregnancy include streptomycin (used to treat tuberculosis), which can cause hearing loss in your baby, and tetracycline (including minocycline, oxytetracycline, and doxycycline), used to treat acne and respiratory infections. If you take tetracycline in the first trimester, you may run a small risk of birth defects, but most experts now believe it's unlikely. However, if you take tetracycline in the second or third trimester, it may discolor your developing baby's teeth.
Т.е. - има много малък риск от някакъв дефект,но повечето експерти са на мнение,че е доста невероятно.Още повече,че доколкото разбирам,го е пила преди да разбере,че е бременна.А първите 5 седмици от зачеването (не от датата на последния мензис) бебето няма връзка с майчиното кръвообращение,така че до него не достига нищо,което майката е взимала и няма проблеми - природата си го е измислила добре,нали трябва да се защити ембриончето,докато майката още не е наясно,че е бременна,за да може да внимава.Така че нека майчето да иде и при друг лекар,за да се успокои,и впоследствие към 18-та седмица на фетална морфология за пълно успокоение - но всичко ще е наред Simple Smile

# 7
  • Мнения: 948
Просто...има лекари, които са в състояние да предизвикат най- лошото за една бременна жена! С едно изказване, което те ще забравят буквално след 10мин, нанасят психическа травма на жената за цял живот!
Според мен няма проблем, ама никакъв.
Но за да е спокойна и уверена, нека отиде при още един лекар.
Значи, като чуя такива крайни изказвания- няма зародиш, извънматочна, няма сърдечна дейност, размера на зародиша е малък...от което майката е пред припадък, ми иде да ... няма да казвам!

# 8
  • Мнения: 1 680
Бях при Мазнейкова в МЦ *св .София* - фетална морфология. Заговорихме се за антибиотиците по време на бременност т.к ми се наложи да пия. Тя каза, че даже имала пациентки с пневмония и на много силни антибиотици, без това да се отрази на плода. Мога да дам координати

Да не говарим че моя приятелка тук от форума като е забременяла се е лекувала от гъбички със силни антибиотици, пък сега й  се роди живо и здраво момиченце, е вярно че много се притесняваше, но всички изследвания бяха добри.

Според мен е глупаво едно такова изказване от лекар, винаги може да се намери алтернатива. Успех.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кажи и да бяга от Закрила.Моя колежка скоро ми се обади да ме пита при коя лекарка съм ходила.Тази в Закрила и казала,че бебето изостава в развитието от седмиците в които трябва да е.И като отишла на друг лекар и казали,че няма такова нещо!

# 10
  • Мнения: 1 616
Аз пък пих Аугментин (антибиотик от "тежката артилерия"), без да знам, че съм бременна. Всички лекари бяха единодушни, че няма да има отражение върху плода. Сега си имам хубаво и здраво момченце. Доколкото знам, антибиотиците вече са възможно най-пречистени и безопасни, така че да се препоръчва аборт според мен е пресилено. Но нека специалистите си кажат тежката дума!

# 11
  • Мнения: 663
През първия месец когато не  знаех ,че съм бременна пиех силни антибиотици понеже имах дерматологични проблеми-толкова ме е яд,само ме тъпкаха с лекарства и никакъв ефект.После се поболях от притеснение,но лекарката ми каза ,че обикновено ,ако се случи такова нещо организма изхвърля плода,плюс това се консултирах с трима лекари и т.н.,но чак за аборт не е ставало дума-много прибързно,при условие,че могат да се направят толкова неща,за да се разбере дали има отражение.

# 12
  • Мнения: 1 722
Аз също пих в началните месеци /някъде 6-8 г.с./ Доксициклин 3 дни + още един силен антибиотик, преди да разбера, че съм бременна /а ми го бяха предписали за 10 дни, но се усетихме навреме/ ... после отивах със страх на всяка консултация и ходих при всякакви лекари ... но от УЗ се вижда, че бебчо си е ОК. Надявам се и силно вярвам, че не са повлияли и че няма да окажат никакво влияние върху здравето на детето ми. Дано и при вас да е така!

# 13
  • Мнения: 3 200
В Закрила само д-р Иван Цанов, другите за нищо не стават. На мен ми водеше той ЖК и съм страшно доволна. Наложи ми се веднъж да посетя една друга лекарка, да не споменавам имена сега, защото Цанов беше отпуск и вдигнах страшен скандал, такива глупости ми наговори.

# 14
  • Мнения: 380
Мойто мнение е, че трябва да се консултира и с друг лекар. Аз ходя при д-р Димитрова от МД и казват, че била много добър специалист, а освен това казвала всичко независимо дали е добро или лошо. Освен това има достатъчно изследвания, чрез които да се разбере дали бебче е увредено. Ако въпреки всичко остават съмнения, тя сама трябва да реши дали да поеме риска.
Каквото и да стане стискам палци на момичето:fingerscrossed:, адски гадно е това.

Общи условия

Активация на акаунт