възможно ли е контракции само в кръста

  • 6 041
  • 12
  •   1
Отговори
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
раждала съм вече един път,цялата бременност сега изкарах с контракции,но от часове ме боли само кръста и то през 15мин,може ли това да са контракции Rolling Eyesчудя се, уж знам какво е,но това не ми се е случвало до сега.

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
раждала съм вече един път,цялата бременност сега изкарах с контракции,но от часове ме боли само кръста и то през 15мин,може ли това да са контракции Rolling Eyesчудя се, уж знам какво е,но това не ми се е случвало до сега.

аз съм същия случай и от една седмица се чудя дали да пусна такава тема, така че сега ще следя отговорите в тази...
когато раждах първото си дете ми изтекоха водите и по това разбрах, че момента е наближил, но и тогава бях свикнала с контракциите, защото ги имах последните 2 месеца
сега имам от 6-я месец силни контракции, а последните няколко седмици - непоносими болки
но в кръста - не съм имала, само долу ниско в корема и едвам се движа от болката

Хайде да видим какви са отговорите за теб, а аз дори бих помолила по-имащите-време-мамчета да напишат, ако знаят, как точно се разпознава родилната контракция /или пак да си чакам изтичането на водите/.

# 2
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
а бе аз знам какво е болезнена контракция ама ниско долу,това в кръста ми е непознато такава болка в кръста изпитах чак малко преди да родя.чудя се да не взема да родя у нас Joy

# 3
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
а бе аз знам какво е болезнена контракция ама ниско долу,това в кръста ми е непознато такава болка в кръста изпитах чак малко преди да родя.чудя се да не взема да родя у нас Joy


аз ти казвам, че сме еднакъв случай -  с тия болки и втори раждания.....  Joy
звънни на гинеколожката си
или знаеш ли - я набери МД /или където ще раждаш/ и кажи кво чувстваш и питай кво да правиш
аз като има нещо - звъня в бърза помощ и те винаги ми казват как да постъпя /обикновено като ми е болно детето нещо/

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Хей, здравей!
Днес издирвах тази тема, за да разбера какво стана с тебе?
Какво се случи последно?

# 5
# 6
  • Мнения: 182
Аз имах контракции и силни болки през цялото време на раждането, а в корема нямах. Така че при всеки е индивидуално. Успех и пожелавам безпроблемно раждане
 

# 7
  • Мнения: 660
И а съм с болки в кръста от 2 дена по няколко часа ме държат,взех да се шашкам,дали с аконтрацкии,тапата не мие паднала,нито водите изтекли,ама си боли долу дясно в кръста?????????

# 8
  • на пистата
  • Мнения: 5 818
И а съм с болки в кръста от 2 дена по няколко часа ме държат,взех да се шашкам,дали с аконтрацкии,тапата не мие паднала,нито водите изтекли,ама си боли долу дясно в кръста?????????
и аз бях така две седмици и ето резултата ми е в подписа,леко раждане ти желая,аз с тези постоянни болки накрая като дойде същинското раждане родих много бързо,както каза доктора била съм го изтърсила като циганките hahaha

# 9
  • Мнения: 660
мерси за бързият отоговор,значи са подготвителните контракции,то и на мен 2 седмици до термин ми остават,та да се надявам иаз на бързо и леко раждане,ама само не разбирам защо в дясно само ме боли кръста:(разкритие вчера нямах?Simple Smile

# 10
И аз имам подготвителни контракции, които са и в кръста и в корема, но моят лекар ми препоръча да пия магнезий за да се успокои корема ми и бебето да постои  още малко там. А и  да се приближи още до термин.Но ако твойте болки са през определен период , а и зачестяват, не се колебай, а се обади на лекаря си.

# 11
  • Мнения: 950
Мен ме болеше кръста вечерта преди да родя. Болеше ме десетина мин. и после ме отпускаше за около 20мин. Корема ми си беше много спокоен, въобще не се стягаше. На сутринта бях на преглед при доктора, който ме изражда и тогава ми изтекоха водите. И пак тогава рзбрах, че това са били контракции и че е трябвало да отида още вечерта в болницата.

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да има болка само в кръста, като това по принцип насочва към неправилно положение на бебето. Повечето бебета успяват да се завъртят в правилна позиция, но не е лошо човек да си има едно наум, защото раждане от кръста може да е болезнено и продължително, ако бебето не успее да се завърти или ако спукат мехура твърде рано (най-добре е това да стане спонтанно или при пълно разкритие).

Общи условия

Активация на акаунт